shim

ZABAWY I ZAJĘCIA BADAWCZO-TROPIĄCE

 • jesienne zabawy

  JESIEŃ EJŻE TY...

  Jesień ejże Ty!

  Jesień, jak każda pora roku imponuje różnorakimi zjawiskami atmosferycznymi i bogactwem darów natury. Gdy pogoda sprzyja grom i zabawom w edukacyjnym ogrodzie, współzawodniczymy wykorzystując (kasztany, szyszki,  żołędzie,  liście,  patyki). Poczynania terenowe cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród naszych  wychowanków. W ogrodzie nie brakuje miejsca na różnorakie eksperymenty i doświadczenia z materiałem przyrodniczym. Skaczemy z liścia na liść, obserwujemy i naśladujemy ruchy drzew w czasie wiatru, szukamy ukrytych przedmiotów i rzucamy nimi do celu. Przedszkolacy mogą również dowoli dyskutować, debatować i prezentować własne pomysły i wytwory.

  - „Mandale

  Tym razem korzystaliśmy z zebranych przez siebie darów natury. Z dostępnego materiału w ciszy i skupieniu układaliśmy po wyznaczonym okręgu kompozycję przyrodniczą „Mandalę”- piękny obraz utrzymany w jesiennej kolorystyce.

  - „Jesienny szlaczek

   Korzystając z okazji  kolejne z grup kontynuowały zabawy z materiałem  wykonując zadanie według podanego wzoru, jak również układając  dowolnie wymyślone wzory, szlaczki i rytmy. Zabawy okazały się bardzo atrakcyjną formą pracy, cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością przedszkolaków.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 7.

  Ostatnio aktualizowano: sob., 23/11/2013 - 17:08

 • co w trawie piszczy

  CO W TRAWIE PISZCZY

  To zabawy tropiące, które zainicjowane zostały ciekawością bliższego poznania najmniejszych owadów żyjących pod naszymi stopami.
  Jeszcze w sali obrysowaliśmy i wycięliśmy własną stopę. Następnie zaopatrzeni w lupy i szkła powiększające wyruszyliśmy do naszego ogrodu.
  Bystrym oczom tropicieli nie umknęły żadne owady żyjące pod naszymi stopami. Wychowankowie wymieniali się między sobą własną wiedzą, doświadczeniem i zaobserwowanymi spostrzeżeniami.

  Ilość zdjęć w galerii: 9.

  Ostatnio aktualizowano: czw., 10/01/2013 - 13:04

 • goście naszego podwórka

  GOŚCIE NASZEGO PODWÓRKA

  Zabawa tropiąca zainspirowana tematyką kompleksową na temat życia, bytowania i ptasich zwyczajów.
  Zabawę rozpoczęliśmy od nauki ptasich obserwacji przez lornetki. To sposób na uczenie cierpliwości, koncentracji i wytrwałości.
  Kolejnym etapem było lornetowanie ptasznika i ogrodu przez papierową lunetę w poszukiwaniu ptasich śladów i tropów.
  Zebrane trofea poddaliśmy dogłębnej analizie. Rozpoznaliśmy pióra kilku ptaków odwiedzających nasze podwórko.

  Ilość zdjęć w galerii: 6.

  Ostatnio aktualizowano: czw., 10/01/2013 - 13:13

 • Zajęcia przyrodnicze

  ZAJĘCIA PRZYRODNICZE DLA GOŚCI Z MP nr 70

  Na przywitanie lata 2012r. zainaugurowaliśmy w naszym edukacyjnym ogrodzie I edycję warsztatów pod hasłem „Tropiciel Przyrody”. Do zajęć i zabaw pro - edukacyjnych w terenie zaprosiliśmy najstarszą grupę przedszkolaków z MP70 przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym nr4 w Katowicach. Gry i zabawy przygotowane przez koordynatora, obejmowały namiastkę wielozmysłowego poznawania przyrody oddziałując na zmysł słuchu, wzroku, dotyku, węchu i smaku.
  Goście uczestniczyli w takich działaniach jak:
  • Okiem Cyklonu w „Pogodynce”
  • Mały chemik w „Perełce”
  • Kadrowanie w „Ptaszniku”
  • Z nosem w „Zielniku”
  • Ślepa karawana do „Lesiska”
  • Piknik z miodowym misiem w „Pasiece”.
  Wielozadaniowość i różnorodność wykonywanych zadań dostarczyła wielu niezapomnianych doznań, przeżyć i wzruszeń oraz przyniosła wiele satysfakcji.

  Ilość zdjęć w galerii: 6.

  Ostatnio aktualizowano: czw., 10/01/2013 - 13:43

shim