shim

"..ALE TO JUŻ BYŁO..." co robiliśmy w przedszkolu

co robiliśmy w przedszkolu

 

ROK SZKOLNY 2020/21

CZTERY ŻYWIOŁY W ZŁOTYCH RYBKACH - W dniu 23.09.2020r. Złote Rybki oglądały prezentację multimedialną dotyczącą żywiołów panujących na Ziemi: woda, ogień, powietrze i ziemia. Dzieci z dużym zaiteresowaniem śledziły kolejne zdjęcia, filmiki, które mały na celu uświadomić młodym ludziom jak ważne jest dbanie o nasze środowisko i naszą planetę. Po zabawach ruchowych nawiązujących do tematu, dzieci przystąpiły do twórczej pracy ze słomkami, którymi rozdmuchiwały farby. W ten sposób stworzyły mapę żywiołów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KREATYWNE MUSZELKI - 23.09.2020r. w grupie Muszelek był dniem pomysłowych inspiracji z drucikami kreatywnymi. Dzieci doskonaliły sprawności manualne: kręcąc, zwijając, plątając i prostując miękki materiał twórczy. Dzięki tej łatwej technice powstawała ciekawa biżuteria, zwierzęce kształty oraz bliżej nieokreślone projekty. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BEZ SAMOCHODU Dzień bez samochodu to europejski dzień i jednocześnie wielka kampania przypadająca na 22 września. W tym dniu dużo rozmawiamy o poszanowaniu klimatu i korzyściach zdrowotnych płynących z pozostawienia auta w domu. Do obchodów tego dnia przyczyniła się również część naszych przedszkolaków. Oto wzorcowi wychowankowie, którzy stawiają pierwsze kroki w działaniach klimatycznych. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

AKCJA„SPRZĄTANIE ŚWIATA 2020” - W dniu 21.09.2020 „Muszelki”, "Żółwiki" i "Delfinki" uczestniczyły w 27 akcji „Sprzątania świata”. Grupy wyposażone w dziecięce grabki i łopatki zabrały się do sprzątania własnego podwórka. Akcja przybierając formę zabawową miała na celu podniesienie wzrostu świadomości ekologicznej,  a także poprawę stanu czystości naszego obejścia. Natomiast dzieci z grupy "Złote Rybki" i "Rekinki" zajęły się rozpoznawaniem, segregowaniem śmieci przyniesionych z domu. Po właściwym uporządkowaniu wyniosły je do pobliskich koszy do segregacji odpadów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ KROPKI - W dniu 15.09.2020r. wszystkie dzieci w przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Kropki pojawiły się podczas zajęć plastycznych (malowanie palcem, patyczkiem higienicznym, korkiem), technicznych (wycinanie, naklejanie), matematycznych, a także sportowych. To była świetna zabawa dla naszych przedszkolaków (zdjęcia w galerii i na facebooku)Grupa Muszelek „Dzień kropki” rozpoczęła tańcem integracyjnym do utworu „Pata, pata” w wykonaniu Miriam Makeba. W dalszej części dzieci wspólnie z panią prowadziły rozmowę na temat „Czy kropka jest ważna?” Po burzliwej debacie radosne kropki wędrowały z ręki do ręki przy pomocy klamerek. Dodatkowo wesołe kropki były kręcone, turlane, maglowane i podrzucane raz wysoko a innym razem nisko. Wesołe zabawy z kropkami zakończyliśmy ciekawą pracą plastyczną    z korkiem  pt „ Kropka w kropce”.

SPOTKANIE Z KSIĄŻKĄ W OGRODZIE Jak co roku rozpoczęliśmy cykl spotkań czytelniczych. Tym razem przyszła do nas pani z Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 16 przy ul. Wajdy, gdyż grupowe zajęcia w bibliotece są jeszcze wstrzymane ze względu na pandemię. Spotkanie odbyło się w ogrodzie, gdzie mieliśmy okazję posłuchać legendy śląskiej o Skarbniku.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

WITAMY PO WAKACJACH W PRZEDSZKOLU - Za nami już pierwsze dni w przedszkolu, rozpoczął się czas wspólnej zabawy, kreatywnych zajęć i ciekawych przygód. Wśród nas pojawili się nowi koledzy i koleżanki, najmłodsi przyzwyczajają się do nowego miejsca i pomału adaptują sie do przedszkolnej społeczności. Starsi przypominają sobie zasady panujące w naszym przedszkolu. Wszystkim dzieciom życzymy udanego roku szkolnego! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

ROK SZKOLNY 2019/20

POŻEGNANIE STARSZAKÓWW dniu 26.06.2020r. odbyło się nietypowe zakończenie roku szkolnego w przedszkolu. W związku z zaistniałą sytuacją, przy zachowaniu reżimu sanitarnego zostały wręczone pamiątkowe dyplomy dzieciom kończącym edukację w przedszkolu. Były podziękowania dla Pani Dyrektor, dla wychowawców, ale także dla bezinteresownie działających rodziców. Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy.

CERTYFIKAT - W dniu 18.06.2020r. nasze przedszkole otrzymało CERTYFIKAT WIELKIEJ LIGI CZYTELNICZEJ  "PLACÓWKA AKTYWNIE PROMUJĄCA CZYTELNICTWO W ROKU SZKOLNYM 2019/2020". Bardzo się cieszymy, że udało się wszystko dokończyć w wyznaczonym czasie!!!

QUIZ NIESPODZIANKA - Zabawa interaktywna - połącz w pary - z personelem przedszkola z okazji "Dnia Dziecka"

LAURKA DLA PAPIEŻA NA 100 - ne URODZINY - Zapraszamy Was do wykonania laurki z okazji 100- nej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Karol Wojtyła był księdzem, duszpasterzem, a w końcu papieżem i jedną z "największych" postaci XX wieku. Urodzinowa laurka będzie pięknym znakiem uczestnictwa w obchodach 100 urodzin Karola Wojtyły.

AKCJA "POMAGAMY OWADOM PRZETRWAĆ SUSZĘ"- akcja, która ma na celu pomaganie pszczołom, ale również innym zwierzętom przetrwać czas suszy.
Wystarczy zrobić poidełko  i wystawić je na balkon, parapet, bądź taras i tyle... niby tak niewiele, a naprawdę dużo!.. ratujemy w ten sposób wiele owadów. 

AKCJA BIAŁO - CZERWONE BIESIADOWANIE  propozycja na rodzinne spędzenie ŚWIĄT MAJOWYCH: biało - czerwony strój, dekoracje, karaoke pieśni patriotycznych, przekąski w barwach narodowych.

ZABAWY INTERAKTYWNE O POLSCE - puzzle, memo, zgaduj - zgadula, zabawa prawda i fałsz.

QUIZ NIESPODZIANKA - Zabawa interaktywna z personelem przedszkola pod hasłem "Kto ukrył się za maseczką?"

BEZPIECZNY SPACER W MASECZKACH Jak wiadomo od jakiegoś czasu wszyscy musimy je zakładać w miejscach publicznych dla zachowania ostrożności, gdyż maseczki chronią nas przed wirusami. Stworzyliśmy specjalną galerię na facebooku dla dzieci, które chciały pochwalić się swoimi nowymi atrybutami.

FESTIWAL BAŚNI I LEGEND - w dniu 22.04.2020r. zamieszczone zostały zdjęcia na facebooku z realizacji zadań w ramach akcji promującej czytelnictwo - Wielka Liga Czytelnicza. 

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole realizuje projekt „Wielka Liga Czytelnicza”, w ramach którego miał odbyć się w przedszkolu Festiwal baśni regionalnych. Z przyczyn od nas niezależnych, nie możemy sfinalizować tego zadania, dlatego też przygotowaliśmy dla dzieci inną propozycję. Zadania są niezależne od siebie, można sobie wybrać jedno lub obydwa.

Zad. 1 Czytamy dziecku legendę „O smoku wawelskim” lub „O hejnale z wieży mariackiej”. Wyjaśniamy to, co niezrozumiałe, omawiamy z nim treść legendy. Następnie dziecko wykonuje pracę plastyczną (dowolną techniką) do wybranej legendy.

Zad.2 – Dziecko prezentuje strój pod hasłem „Moda w starodawnym Krakowie” (Może to być strój mieszczański,  szlachecki, królewski – Zróbcie z tego, co macie w domu, liczy się Wasza pomysłowość ).

AKCJA CHARYTATYWNA DLA HOSPICJUMW tym trudnym czasie nasze przedszkole podjęło charytatywną współpracę z Hospicjum "Cordis" w Katowicach - Janowie. Organizujemy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości. Akcja trwa do 17.04.2020r.

AKCJA "ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO" - W dniu 02.04.2020r. nasza aktywna społeczność przedszkolna wzięła udział w Akcji Dzień Świadomości Autyzmu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym (zdjęcia na facebooku)

NAUCZANIE ZDALNE TRWA - Od 16.03.2020r. do nadal kształcimy dzieci na odległość. Zadania pojawiają się w zakładkach BIULETYN danej grupy, a fotorelacje można oglądać na przedszkolnym facebooku. 

ZAJĘCIA OTWARTE W "MUSZELKACH" - W dniu 11.03.2020r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "W świecie baśni". Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały rekwizyty z różnych bajek, ćwiczyły spostrzegawczość podczas zajęć matematycznych, a na koniec z pomocą rodziców tworzyły ilustracje do wybranych bajek. Piękne prace można podziwiać na wystawie w holu przedszkola (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WIZYTA W PRZEDSZKOLNEJ KUCHNI - W dniu 09.03.2020r. Złote Rybki w ramach zajęć dydaktycznych poszerzających wiedzę o zawodach dorosłych, uczestniczyły w spotkaniu z paniami kucharkami. Miejscem spotkania była przedszkolna kuchnia. Poznaliśmy przedmioty i sprzęt niezbędny do pracy kucharkom, zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu w kuchni, a także przeprowadziliśmy wywiad z paniami, dzięki któremu poznaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Zachęcamy naszych rodziców do odwiedzenia naszej grupy (po kwarantannie) w celu zapoznania dzieci z ciekawymi zawodami, które państwo wykonują. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY Z POLICJANTAMI - W dniu 06.03.2020r. dzieci z gr. Złote Rybki i Rekinki uczestniczyły w spotkaniu z policjantami w ramach programu profilaktyczno - edukacyjnego pt. "Mam przyjaciela policjanta". Na początku dzieci oglądały prezentację o zachowaniu bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Na koniec przedszkolacy mogli pooglądać i przetestować ekwipunek policjanta. Dziękujemy za spotkanie.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE "MUSZELEK" - W dniu 04.03.2020r. odbyły się kolejne zajęcia kulinarne "Smoothie", tym razem dzieci wyciskały ręcznie sok z pomarańczy i dobierały składniki swojego smoothie w postaci jabłka lub banana. Zabawa była udana, a na koniec delektowaliśmy się pysznym, gęstym sokiem. Mniam, mniam. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE C.D - W dniu 04.03.2020r. i 05.03.2020r. pojawili się w naszym przedszkolu kolejni goście była to Babcia Amelki G. z gr. Rekinki i czytała dzieciom bajki pt. "Żyrafa Klementyna" i "Lew Teodor" oraz Tata Sergiusza C. z gr. Muszelki, który przeczytał dzieciom bajki z książki pt. "Opowiadania dla przedszkolaków". Serdecznie dziękujemy i zapraszamy następnych gości!(zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W BIBLIOTECE - W dniu 02.03.2020r. dzieci z grupy Rekinków uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Celem zajęć było osłuchanie z wierszem Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" i próba animacji treści wiersza wykorzystując do tego wykonane przez siebie ilustracje. 

ŻÓŁWIKI PRZY KATOWICKIM SPODKU - W dniu 28.02.2020r. (piątek) grupa Żółwików w ramach tematyki            kompleksowej „Podróże w kosmosie” wybrała się na spacer wokół jednego z najsłynniejszych obiektów katowickiej architektury (hali widowiskowo - sportowej) w kształcie latającego spodka lub jak kto woli „UFO” (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE - W dniu 27.02.2020r. rozpoczęliśmy cykl spotkań z rodzicami przy książce w ramach Wielkiej Ligii Czytelniczej. Jako pierwsza zgłosiła się i przeczytała bajeczkę pt."Dobre wychowanie" Mama Lenki K. z gr.Złote Rybki. Dzieci z uwagą i radością słuchały nowych bajek. Cykl ten ma zachęcić do codziennego czytania dzieciom. Dziękujemy i zapraszamy kolejnych gości.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE - W dniu 17.02.2020r. jak co miesiąc Muszelki były na zajęciach w bibliotece. Tym razem rozmawiały i słuchały bajek o kotkach, a to z okazji Światowego Dnia Kota (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MASA PAPIEROWA U "ŻÓŁWIKÓW" - W dniu 17.02.2020r. grupa „Żółwików” zajmowała się produkcją masy papierowej. Cięcie nożyczkami, rozdzieranie i ugniatanie z wodą makulatury to podstawowe metody pozyskiwania masy przynoszące dzieciom wielką frajdę na każdym etapie pracy. W dalszych działaniach przyszedł czas na atrakcyjną zabawę w formie indywidualnej i zespołowej. Oto efekty naszej pracy (zdjęcia w galerii i na facebooku)

BAL PRZEBIERAŃCÓW Z RODZICAMI - W dniu 14.02.2020r. w WALENTYNKOWYM klimacie odbył się w naszym przedszkolu Bal Przebierańców z udziałem rodziców. Dodatkowo był to bal charytatywny "Dla Maćka", a zbiórka pieniędzy przeznaczona została na dalszą jego rehabilitację. Do głównych atrakcji balu należały: zabawa z wodzirejem, zabawy karnawałowe przy muzyce tj. Limbo Rock, taniec na gazecie, taniec z krzesełkami oraz zabawy doświadczalne przygotowane przez Naszego Rodzica, Salon Tatuażu czy zabawy przy stolikach (kolorowanki, puzzle o tematyce balowej). Oprócz tego odbyła się niecodzienna sesja zdjęciowa z rodzicami. Wszyscy uczestnicy balu byli pięknie przebrani i fantastycznie się bawili. Była to naprawdę udana impreza! DZIĘKUJEMY! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA OTWARTE W REKINKACH - W dniu 13.02.2020r. odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców dzieci z Rekinków prowadzone przez panią z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej pod hasłem "Ręka, oko, ucho". Celem zajęć było pokazanie rodzicom przykłady zabaw usprawniających oko, rękę, ucho, które można wykorzystać do zabaw z dziećmi w domu.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA w MUSZELKACH - W dniu 12.02.2020r. dzieci z Muszelek uczestniczyły w niecodziennych zajęciach, podczas których wydrapywały rysunek spod czarnej farby. Zadanie to wymagało dużego skupienia uwagi i koncentracji, a przy tym było bardzo przyjemne(zdjęcia na facebooku)

ZIMOWE ZABAWY ZŁOTYCH RYBEK - W dniu 12.02.2020r. Złote Rybki na przekór aurze za oknem wybrały się na zimowe zabawy do krainy Królowej Śniegu. Zajęciom z elementami metody Porannego Kręgu towarzyszył delikatny miętowy zapach unoszący się w sali oraz wiele wrażeń sensorycznych. Przyjemnie było chociaż na kilka chwil pobawić się w zimę(zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONKURS PIERNIKOWY - W dniu 10.02.2020r. zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba z piernika" organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 40 w Katowicach. Wszystkie miejsca "zgarnęły" dzieci z naszego przedszkola: I miejsce zajęła Marta J. z gr.Żółwiki, II miejsce zajęła Amelka G. z gr.Rekinki, III miejsce zajęła Amelka S. z gr. Żółwiki, a podziękowanie za udział otrzymała Ania C. z gr. Żółwiki. Gratulujemy, dziękujemy za cierpliwość. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WALENTYNKOWE WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 07.02.2020r. Rekinki uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej pt. "Podobno zły czar zdejmuje tylko pocałunek. Walentynkowe perypetie książkowe". Dzieci rozmawiały o okazywaniu uczuć, wycinały niespodzianki Walentynkowe. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

PLANETARIUM "ORBITREK" - W dniu 06.02.2020r. nasza sala gimnastyczna zamieniła się w olbrzymie obserwatorium astronomiczne. Wszystko to za sprawą Planetarium "Orbitrek", które odwiedził nasze przedszkole. Najpierw bawiliśmy się wielkimi piłkami imitującymi słońce i planety, a następnie wchodziliśmy do obserwatorium, gdzie obejrzeliśmy projekcję o gwiazdach, planetach, słońcu i o księżycu. Poszerzyliśmy naszą wiedzę astronomiczną w ciekawy sposób. To była bardzo kosmiczna lekcja. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYSTĘPY REKINKÓW W BIBLIOTECE - W dniu 30.01.2020r. dzieci zaprezentowały seniorom z Klubu Seniora swój program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wajdy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "ZŁOTYCH RYBKACH" - W dniu 29.01.2020r. dzieci z gr. Złote Rybki występowały dla swoich gości z okazji Dnia Babci i Dziadka. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "REKINKACH" - W dniu 28.01.2020r. dzieci z gr. Rekinki występowały dla swoich gości z okazji Święta Babci i Dziadka. Tańczyły, śpiewały i recytowały okolicznościowe wiersze oraz grały na instrumentach utwór pt."Marsz turecki". Na koniec dzieci wręczyły swoim gościom piękne laurki. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "MUSZELKACH" - W dniu 10.01.2020r. dzieci z gr. Muszelki zaprezentowały dla swoich gości z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawienie Jasełkowe z koncertem kolęd i krótki program okolicznościowy. Po złożonych życzeniach i wręczonych laurkach dzieci zaprosiły swoich miłych gości do częstowania się pysznym, własnoręcznie upieczonym ciastem. Było dużo radości i wzruszeń, a na koniec imprezy odbyła się tradycyjnie sesja zdjęciowa. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "DELFINKACH" - W dniu 10.01.2020r. "Delfinki"występowały dla swoich gości z okazji Dnia Babci i Dziadka. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "ŻÓŁWIKACH" - W dniu 10.01.2020r. „Żółwiki” dla swoich Babć i Dziadków przygotowały przestawienie „Jesienne zapasy”, w którym zaprezentowały zdobytą wiedzę na temat przygotowań ludzi i zwierząt do zimy. Scenariusz wzbudził ogromną aprobatę wśród zaproszonych gości i nagrodzony został gromkimi brawami. Dalsza część uroczystości odbywała się w sali Żółwików, gdzie gości podjęliśmy słodkim ciasteczkiem, ciepłą herbatką i miłą konwersacją. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WOLONTARIUSZKI CZYTAJĄ DZIECIOM- W dniu 10.01.2020r. wolontariuszki z IV LO im. gen.S.Maczka przeczytały dzieciom z najmłodszych grup  bajkę o trzech papierowych smokach, zaczerpniętą z japońskiej literatury. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SŁODKOŚCI DLA GOŚCI - W dniu 09.01.2020r. dzieci z gr. Muszelki przygotowały pyszne świąteczne ciasto - piernik dla swoich gości na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

Dzieci- DzieciomW przeddzień uroczystości związanych ze świętem babci i dziadka, grupa „ Żółwików”  wraz z paniami zaprosiła wszystkich przedszkolaków na próbę generalną przedstawienia „Jesienne zapasy”. Wszyscy przedszkolacy mieli możliwość utrwalenia i usystematyzowania wiedzy na temat przygotowań ludzi i zwierząt do zimy, niejednokrotnie wspomagając śpiewem znanych piosenek i rytmicznym klaskaniem. Dziękujemy! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM - Zosia K. i Paulina G. z gr. Rekinków to laureatki konkursu plastycznego pod hasłem "Świąteczne kartki bożonarodzeniowe" organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Ligocie. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

JASEŁKA I SPOTKANIE OPŁATKOWE  W dniu 20.12.2019r. w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Opłatkowe, podczas którego dzieci z gr. III Muszelki  wystawiły Jasełka i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Po życzeniach złożonych przez panią Dyrektor wszystkim zgromadzonym, rozpoczęliśmy indywidualne składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Następnie udaliśmy się do sal na świąteczny obiad przy pięknie udekorowanych stołach. Tego dnia było dużo radości i wzruszeń, dzieci były odświętnie ubrane, z sal płynęły kolędy, wreszcie poczuliśmy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia...(zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY DOŚWIADCZALNE - W dniu 18.12.2019r. grupa Złotych Rybek uczestniczyła w warsztatach pt. "Co to jest magnes?" w Domu Kultury w Bogucicach. Celem zajęć było poznanie właściwości magnesu i samodzielne wykonywanie doświadczeń z przyciąganiem różnego rodzaju przedmiotów.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI PIEKĄ PIERNIKI - W dniu 17-18.12.2019r. dzieci z gr. Rekinki przygotowywały świąteczne pierniki.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

JASEŁKA W BIBLIOTECE - W dniu 18.12.2019r. dzieci z gr. Muszelki i Rekinki zostały zaproszone do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wajdy na Jasełka i Koncert kolęd, wystawione przez uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 13) w Bogucicach. Dziękujemy za zaproszenie.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONKURS PLASTYCZNY W MDK-u - W dniu 17.12.2019r. w Miejskim Domu Kultury w Bogucicach zostały wręczone nagrody w VIII edycji konkursu plastycznego" Świąteczne Inspiracje Bożonarodzeniowe". W kategorii stroik świąteczny II miejsce otrzymała Marta J., a III miejsce otrzymała Milena W., w kategorii kartka świąteczna III miejsce zajęła Hania Ś., a wyróżnienie otrzymała Julia U. W kategorii ozdoby świąteczne  I miejsce zajęła Amelka S., II miejsce zajęła Ania C., a wyróżnienia otrzymali Marta J. i Sergiusz C.  GRATULUJEMY! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM - W dniu 12.12.2019r. Złote Rybki uczestniczyły w zajęciach terapeutycznych z pedagogiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

ZŁOTE RYBKI STROJĄ CHOINKĘ - W dniu 11.12.2019r. dzieci ubierały choinkę.

II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O ŚLĄSKU - W dniu 10.12.2019r. reprezentacja naszego przedszkola z gr. Rekinki w składzie: Amelka G., Maciek Z., Wojtek G. i Nathan T. zajęła II miejsce w między przedszkolnym konkursie wiedzy o Śląsku, Katowicach, znajomości gwary śląskiej i legendy o Skarbniku zorganizowanym przez MP nr 45. SERDECZNIE GRATULUJEMY! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM - Dzieci z naszego przedszkola: Amelka G., Maja W. i Ania Ż. otrzymały wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym ph. "Kanapkowy zawrót głowy". Gratulujemy!

XII ZJAZD BARBÓRKOWY- W dniu 9.12.2019r. dzieci z gr. V - Rekinki uczestniczyły i zaprezentowały się  w XII Przedszkolnych Prezentacjach Barbórkowych w Szkole Podstawowej nr 40 w Katowicach. Na koniec występu uczestnicy otrzymali słodkie upominki od organizatorów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM - W dniu 06.12.2019r. naszych przedszkolaków odwiedził bardzo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Radości nie było końca, wręczył prezenty - zabawki dla każdej grupy. Dzieci w podziękowaniu zaprezentowały piosenki i wierszyki, a także zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj obiecał odwiedzić nas za rok! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W BIBLIOTECE - W dniu 05.12.2019r. dzieci z gr, Rekinki uczestniczyły w warsztatach plastycznych, na których robiły zawieszki do bagażu z Magdaleną Kilarską, autorką książki "Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu...". (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE - W dniu 03.12.2019r. dzieci z gr. Muszelki uczestniczyły w warsztatach w bibliotece pt. "Mikołaj tuż, tuż".

DZIEŃ GÓRNIKA - W dniu 03.12.2019r.odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika, która już na stałe wpisała się w kalendarz naszego przedszkola. Przedszkolaki jak co roku powitały  zaproszonych gości, ubranych w galowe mundury, ciekawym programem artystycznym. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności, recytując, tańcząc i śpiewając. Po części artystycznej goście podzielili się z nami wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni, a dla najuważniejszych słuchaczy przygotowali słodką niespodziankę. Uwieńczeniem spotkania była ciekawa sesja fotograficzna. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYJAZD DO PAŁACU MŁODZIEŻY - W dniu 02.12.2019r. wszystkie przedszkolaki pojechały do Pałacu Młodzieży na przedstawienie pt. "Piotruś Pan". Dzieci po raz kolejny mogły przeżywać przygody chłopca, który nie chciał dorosnąć. (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

LICEALIŚCI CZYTAJĄ BAJKI - W dniu 29.11.2019r. biblioteka przy IV Liceum Ogólnokształcącym im.gen.S.Maczka wznowiła cykl literacki pt. "Licealiści czytają przedszkolakom". W tym dniu wolontariuszki przeczytały najmłodszym dzieciom bajkę pt. "Lekcja pływania"A. Cholewińskiej - Szkolik. Dziękujemy! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE MUSZELEK - W dniu 28.11.2019r. dzieci z gr. Muszelki uczestniczyły w kolejnych zajęciach kulinarnych pt. "Jesienny deser na ciepło", który akurat pasował na chłodniejszy, listopadowy dzień. Zadaniem dzieci było kruszenie biszkoptów, krojenie owoców (gruszek i brzoskwiń z puszki) oraz przygotowanie kremu z jajek i serka naturalnego z odrobiną miodu. Po złożeniu deseru z różnych części, został on włożony na 20 min. do piekarnika w celu zapieczenia. Po lekkim ostudzeniu, wszystkie dzieci z apetytem zajadały deser. Był przepyszny! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONCERT - W dniu 26.11.2019r. wszystkie dzieci uczestniczyły w koncercie Agencji Artystycznej Silesia pt. "Muzyka polska".(zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 25.11.2019r. Rekinki uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej pt. "Dzień jeża", podczas których utrwalały podstawowe wiadomości o zwyczajach jeży. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPARTAKIADA SPORTOWA - W dniu 25.11.2019r. grupa Rekinki uczestniczyła w Spartakiadzie w Szkole Podstawowej nr 40, podczas której rywalizowała w konkurencjach sportowych z przedszkolakami z innych przedszkoli. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ MISIA - W dniu 25.11.2019r. już po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Misia Pluszowego. W tym dniu najważniejszymi gośćmi w przedszkolu były misie przyniesione przez dzieci z domu. Po śniadaniu spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się zabawa z okazji tego wesołego święta. Nie zabrakło uśmiechu, skocznej muzyki i konkurencji sprawnościowych z udziałem misiów. 

ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM - W dniu 21.11.2019r. dzieci z gr. Złote Rybki i Rekinki uczestniczyły w zajęciach z pedagogiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Katowicach. Zajęcia mają na celu usprawnić koncentrację uwagi w sferach oko - ręka - ucho. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MEDALE MUSZELEK - W dniu 19.11.2019r. dzieci z gr. Muszelki otrzymały medale za zdobycie sprawności Zdrowego Przedszkolaka.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYCIECZKA DO TEATRU w BĘDZINIE - W dniu 18.11.2019r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola pojechały autokarami na przedstawienie pt. "Opowieści ze zmyślonego cyrku"do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Przedszkolacy z dużym zainteresowaniem i skupieniem uwagi obserwowali  spektakl, bogaty w umiejętności cyrkowe aktorów: przewroty akrobatyczne na linach, żonglowanie przedmiotami i sztuczki magiczne. Nie zabrakło śmiechu, różnych okrzyków i wspaniałej zabawy. W teatrze panowała wyjątkowa atmosfera, a dzieci mogły poczuć się prawdziwymi widzami. Do przedszkola wróciliśmy z nowymi wrażeniami i w doskonałych humorach.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZABAWY ANIMACYJNE U ŻÓŁWIKÓW - W dniu 14.11.2019r. grupa „Żółwików” udzielała się w zabawach z chustą animacyjną „Klanzy”. Dzieci integrowały się we wspólnych zabawach: „Balonik”, „Koło młyńskie”, „Pod parasolem”, „Wulkan” oraz w zabawach utrwalających kolory podstawowe. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI ZDOBYWAJĄ SPRAWNOŚĆ ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA - W dniach 12-15.11.2019r. "Muszelki" wykonywały różnorodne zadania tj. prawidłowe szczotkowanie zębów, doświadczenia z wodą, komponowanie zdrowej kanapki z papieru, degustacja egzotycznego owocu - khaki, aktywne uczestniczenie w ćwiczeniach gimnastycznych. Za każde wykonane zadanie otrzymywały naklejkę oraz tworzyły książeczkę sprawności, za którą już wkrótce otrzymają papierowe medale. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE W ZŁOTYCH RYBKACH - W dniu 14.11.2019r. "Złote Rybki" poznały nowe znaki matematyczne: "+" oraz "=", uczyły się dodawać i zapisywać działania za pomocą poznanych znaków. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

HYMN DLA POLSKI - W dniu 08.11.2019r. wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali gimnastycznej o symbolicznej godzinie 1111. Powodem tego spotkania była Ogólnopolska Akcja Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN. Ubrani w biało - czerwone barwy odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego. Akcja zjednoczyła dzisiaj 19 tysięcy szkół i przedszkoli z całej Polski w radosnym brzmieniu Mazurka Dąbrowskiego. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECEW dniu 06.11.2019r. Muszelki uczestniczyły w zajęciach pt. "ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK". Słuchały bajek, rozpoznawały tytuły po obrazkach i fragmentach tekstu. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KASZTANOWE MIASTO - W dniu 06.11.2019r. Złote Rybki zbudowały w swojej sali prawdziwe kasztanowe cuda. Zadanie miało na celu nauczyć dzieci pracy zespołowej, a budowanie umilała im wesoła jesienna muzyka. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE - W dniu 04-05.11.2019r. rozpoczął się cykl zajęć w oparciu o bajki terapeutyczne prowadzony przez wolontariuszkę - emerytowaną nauczycielkę. Tematem zajęć były emocje. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM - W dniu 31.10.2019r. dzieci z gr. Złote Rybki i Rekinki rozpoczęły cykl zajęć z pedagogiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Katowicach. Zajęcia mają na celu usprawnić koncentrację uwagi w sferach oko - ręka - ucho. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA W dniu 30.10.2019r. dzieci z gr. Rekinki i Złote Rybki zaraz po śniadaniu wyruszyły na wycieczkę do Nadleśnictwa Katowice. Na miejscu czekał już pan Leśniczy, który opowiedział dzieciom ciekawostki z życia leśnych zwierząt. Przedszkolacy podglądali pracę pszczół w ulu, spacerowali po lesie, głaskali sierść zwierząt i słuchali ich odgłosów. To była ciekawa przygoda dla każdego małego przyrodnika. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W BIBLIOTECE - W dniu 28.10.2019r. Rekinki wzięły udział w warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej pt."Piesek czarny i kudłaty". Zajęcia dotyczyły zaspokajania potrzeb swoich czworonożnych pupili. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY DOŚWIADCZALNE - W dniu 25.10.2019r. grupa Rekinków uczestniczyła w warsztatach pt. "Co to jest magnes?" w Domu Kultury w Bogucicach. Celem zajęć było poznanie właściwości magnesu i samodzielne wykonywanie doświadczeń z przyciąganiem różnego rodzaju przedmiotów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ ZIEMNIAKA - W dniu 24.10.2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. W tym dniu dominowały ziemniaki na zajęciach plastyczno - technicznych. Powstały jeżyki, kukiełki, pieczątki odbijane na papierowych szalikach, pojawiły się w piosence, w zabawie i oczywiście podczas obiadu . Odbyło się też spotkanie braci przedszkolnej przy "ognisku", które dla lepszego efektu "rozpaliliśmy" w sali Delfinków. Śpiewaliśmy piosenki i rozmawialiśmy o walorach tego codziennego warzywa, a potem udaliśmy się na obiad, oczywiście z ziemniakami. Tego dnia wszystkie dzieci były ubrane w kolorach ziemniaczanych: brązowych, żółtych, różowych. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI - KUCHARZAMI - W dniu 23.10.2019r. Delfinki robiły kompoty do przedszkolnej spiżarni. Poznały znaczenie robienia zapasów na zimę oraz sposób wykonania kompotu. Z zapałem pokonywały kolejne etapy pracy i radowały się z osiągniętego efektu. Zapraszamy Rodziców do powtórzenia zabawy w domu. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI W BIBLIOTECE - W dniu 21.10.2019r. dzieci w kolorowych skarpetkach uczestniczyły w warsztatach poświęconych tej części garderoby. Dzieci słuchały opowiadania J. Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", kolorowały i ozdabiały szablony z papieru oraz prezentowały swoje skarpetki podczas gimnastyki na dywanie. Dziękujemy rodzicom, którzy zastosowali się do naszej prośby. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KISZENIE KAPUSTY u ŻÓŁWIKÓW - W dniu 18.10.2019r. Grupa „Żółwików” rozpoczęła kolejny etap przygotowań do zimy. Październik to czas kiszenia kapusty, bez której trudno wyobrazić sobie tradycyjną polską kuchnię. Po zapoznaniu się z wyglądem i walorami smakowymi surowego warzywa, przedszkolaki nazywały i segregowały zioła, przyprawy oraz dodatki, które miały podnieść walory smakowe kapusty. Ugniatanie i ubijanie było ostatecznym procesem kiszenia poszatkowanych piórek. Mozolnej pracy towarzyszyła ciągła degustacja, na którą ogromny wpływ miała dziecięca ciekawość. Niecierpliwie oczekujemy na efekty naszej pracy.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY Z ŻYRAFĄ OLĄ - W dniu 17.10.2019r. Muszelki, Złote Rybki i Rekinki gościły w swoich grupach Żyrafę Olę - maskotkę z podręczników, która zachęcała dzieci do szukania dobrych rozwiązań we wspólnej zabawie. Dzieci słuchały opowiadania, szukały dobrego rozwiązania konfliktu, śpiewały piosenkę i układały historyjkę obrazkową. Dziękujemy za miło spędzony czas. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

JESIEŃ W NASZYM OGRODZIE - W dniu 16.10.2019r. Delfinki na spacerze rozpoznawały i nazywały drzewa: klon, kasztanowiec, brzoza, jarzębina. Zbierały liście i kasztany. Zebrane dary jesieni przyniosły do przedszkola i udekorowały nimi kącik przyrody. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ EDUKACJI - W dniu 14.10.2019r. wszystkie dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola zebrali się w sali gimnastycznej, żeby wspólnie uczcić Święto Edukacji Narodowej. Każda grupa zaprezentowała dla pań jakąś niespodziankę. Były radosne piosenki, piękne tańce, laurki, przedszkolna orkiestra, ciasto marchewkowe przygotowane przez gr. Złote Rybki oraz upominki od Rady Rodziców. Takie spotkanie było miłą integracją dla wszystkich uczestników. DZIĘKUJEMY! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKOWE PRZETWORY - W dniu 11.10.2019r. grupa „Żółwików” przygotowywała owocowe  kompoty. W skład  przetworów wchodziły pokrojone w ćwiartki:  jabłuszka, gruszki i śliwki. Dzieci z zachowaniem wszelkich zasad higieny naprzemiennie  układały owoce . Słoiczki z przygotowaną  słodką zalewą  przedszkolaki zaniosły do kuchni w celu pasteryzowania.  Jeszcze tylko pięknie ozdobimy słoiczki i pożyczymy smacznego. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE W GR. MUSZELKI - W dniu 10.10.2019r. dzieci z gr. Muszelki przygotowywały sałatkę jarzynową z ugotowanych warzyw. Zajęcia rozpoczęły się od rozpoznawania przyniesionych produktów, zapoznały się ze sposobem przyrządzania potrawy i z bezpiecznym obchodzeniem się nożem. Dzieci wzorowo wywiązały się z powierzonego im zadania i ze smakiem zajadały samodzielnie wykonaną sałatkę.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŚWIĘTO DRZEWA - W dniu 10.10.2019r. nasi przedszkolacy ze wszystkich grup wiekowych podjęli się szeregu 17-stu działań związanych z obchodami Międzynarodowego Święta Drzewa organizowanego przez Klub Gaja z Bielska Białej przy współpracy z Lasami Państwowymi. Tegoroczne drzewka otrzymane od Nadleśnictwa Katowice wyrosną w zaaranżowanym „gaiku” przylegającym do stacji „Lesisko”. Uatrakcyjniając ten szczególny dzień w grupach panie czytały bajki i opowiadania o różnych przygodach bohaterów szczególnego dnia, dzieci rysowały życzenia dla drzew oraz wykonywały eksperymentalne doświadczenia z sadzeniem szyszek w doniczkach. Z niecierpliwością oczekujemy na efekty  naszych przedsięwzięć. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI NA SPACERZE - W dniu 09.10.2019r. Delfinki pierwszy raz wyszły poza teren przedszkola. Obserwowały ruch drogowy i uczyły się bezpiecznego zachowania na ulicy. Przechodziły przez jezdnię w miejscu oznakowanym przez sygnalizator świetlny i pasy.(zdjęcia w galerii i na facebooku) 

ZAJĘCIA NA LODOWISKU - W dniu 08.10.2019r. odbyły się pierwsze zajęcia na lodowisku w Spodku dla dzieci 6- letnich. Dzieci uczyły się jeździć na łyżwach podtrzymując się pingwinków, klocków pod czujnym okiem instruktorów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KLUB MAŁEGO EKOLOGA - Dzieci z grupy Rekinki w ramach Klubu Małego Ekologa zaprojektowały oraz wykonały Plakat - "Kochamy naszą Planetę". 30.09.2019r. z okazji Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata zasadziły roślinki, które stały się symbolem Małego Aktywnego Ekologa. Dzieci codziennie dbają, podlewają kwiatki, które szybko wzrastają. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

GRZYBOBRANIE U ŻÓŁWIKÓW - W dniach 30.09 - 04.10.2019r. Żółwiki w tematyce kompleksowej wybrały się na grzybobranie. W zabawach sensorycznych poznawały smaki, zapachy i przekrój grzybów. Pod lupą miały możliwość obserwacji budowy grzyba: nóżki oraz kapelusza w rurki i blaszki. Potem już malowały, lepiły, uczyły się wierszy i piosenek na temat grzybów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

NAUKA MYCIA RĄK - W dniu 03.10.2019r. dzieci z gr. Rekinki i Złote Rybki uczestniczyły w spotkaniu edukacujnym z pracownikami Sanepidu w Katowicach w ramach Klubu Zdrowego Przedszkolaka. Motywem przewodnim warsztatów była edukacja dzieci w zakresie higieny ciała. Zabawny miś Szczepan towarzyszył przedszkolakom, kiedy uczyły się prawidłowego mycia rąk. Dzieci dowiedziały się również w jakich sytuacjach należy myć ręce. Uwieńczeniem spotkania były naklejki i odblaski, które powędrowały do rąk Rekinków i Złotych Rybek.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

SAŁATKA OWOCOWA W ZŁOTYCH RYBKACH - W dniu 02.10.2019r. dzieci z gr. Złote Rybki w ramach tematu tygodnia zrobiły pyszną, pełną zdrowia i witamin sałatkę owocową. Samodzielnie umyły i kroiły owoce. Nie zabrakło zabaw badawczych z rozpoznawaniem owoców zmysłami dotyku i smaku. Sałatka wszystkim bardzo smakowała, bo została zjedzona przez dzieci w całości. Dziękujemy rodzicom za przyniesione owoce, deseczki i fartuszki. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE W GR. MUSZELKI  -  W dniu 02.10.2019r. dzieci z gr. Muszelki przygotowywały pyszny, zdrowy soczek owocowy. Najpierw umyły przyniesione owoce (jabłka i gruszki), potem z pomocą pani wrzucały do sokowirówki, a na koniec mogły go spróbować. Był pyszny. Większość dzieci prosiła o dokładkę. Zajęcia te miały na celu: zachęcanie do zdrowego odżywiania się, pomagania rodzicom w prostych czynnościach kuchennych, a także uświadomienie, że trzeba być ostrożnym podczas włączania urządzeń elektrycznych.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W MUZEUM - W dniu 01.10.2019r. dzieci z gr. Rekinki zwiedzały wystawy w Muzeum Śląskim. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

PORANEK BAJKOWY - W dniu 30.09.2019r. dzieci z grupy Muszelki, Złote Rybki i Rekinki wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Bogucicach na Poranek Bajkowy i obejrzały bajkę "Wielka Podróż Bolka i Lolka". (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE Z JESIENIĄ - W dniu 27.09.2019r. odbyła się coroczna impreza integracyjna "Spotkanie z Jesienią" pod hasłem "Jestem bezpieczny" w drodze do przedszkola, szkoły, pracy, na wakacjach czy na placu zabaw. Gośćmi specjalnymi byli strażacy i policjanci, którzy uświetnili naszą imprezę. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były zadania w grupach plastyczno - techniczne, quiz z wiedzy o bezpieczeństwie, rajd rowerowy, mini tor przeszkód, studio tatuażu, kawiarenka z pysznymi ciastami (dziękujemy wszystkim zaangażowanym), a na koniec tradycyjnie ciepła kiełbaska. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONCERT - W dniu 27.09.2019r. wszyscy przedszkolacy uczestniczyli w koncercie muzyków Agencji Artystycznej Silesia pt. "Poznajemy instrumenty - akordeon".

ZŁOTE RYBKI NA SKRZYŻOWANIU - W dniu 25.09.2019r. Złote Rybki wyruszyły z przedszkola na pobliskie skrzyżowanie, aby obserwować ruch uliczny. Poznaliśmy zasady poruszania się pieszych po ulicy, poznawaliśmy znaki drogowe, a także przechodziliśmy przez ulicę w wyznaczonych do tego miejscach czyli "na pasach" oraz "na światłach". (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W BIBLIOTECE - W dniu 23.09.2019r. dzieci z gr. Rekinki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w bibliotece pt. "Dzień Nosorożca", podczas których poznawały warunki życiowe zwierząt afrykańskich. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE - W dniu 20.09.2019r. dzieci z gr. Muszelki zostały zaproszone na pierwsze zajęcia warsztatowe do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Wajdy pod hasłem: Świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dziękujemy!(zdjęcia w galerii i na facebooku)

AKCJA SPRZĄTAMY ŚWIAT 2019 - W dniu 20.09.2019r. wszyscy przedszkolacy wzięli udział w światowej Akcji Sprzątanie Świata, promowanej przez Wydział Edukacji Miasta Katowice. W oparciu o plakat przewodni akcji wszystkie grupy utrwaliły zasady segregacji a następnie "Eko - pozytywni" wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki wyruszyli w teren. Grupy młodsze zajęły się porządkowaniem ogrodu przedszkolnego, natomiast grupy starsze penetrowały ścieżki poza ogrodzeniem. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

BAJKA NA SPOKOJNY SEN - W dniu 18.09.2019r. Biblioteka Miejska przy ulicy Wajdy wznowiła cykl czytania bajek najmłodszym wychowankom podczas odpoczynku. Bibliotekarka czytała bajki z serii "Opowiadania dla przedszkolaków" R. Piątkowskiej pt. "Konik" i "Czarny lew". Dziękujemy (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

DZIEŃ KROPKI - W dniu 16.09.2019r. wszystkie dzieci w przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Kropki pojawiły się podczas zajęć plastycznych (malowanie palcem, patyczkiem higienicznym, korkiem), technicznych (wycinanie, naklejanie), matematycznych, a także sportowych. To była świetna zabawa dla naszych przedszkolaków (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE - W dniu 13.09.2019r. grupa Muszelki ubrana w kamizelki odblaskowe wybrała się na wycieczkę na skrzyżowanie. Celem wyprawy było zwrócenie uwagi na znaki drogowe oraz prawidłowe przechodzenie przez jezdnię (zdjęcia w galerii i na facebooku)

BEZPIECZNIE PRZEZ ULICĘ - W dniu 12.09.2019r. grupa Żółwików, opatrzona w odblaskowe kamizelki wyruszyła na obserwację skrzyżowania ulic, na którym ruch drogowy regulują sygnalizatory świetlne. Okazyjnie utrwaliliśmy również bezpieczne przechodzenie przez pasy bez sygnalizatora (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WITAMY PO WAKACJACH W PRZEDSZKOLU - Za nami już pierwsze dni w przedszkolu, rozpoczął się czas wspólnej zabawy, kreatywnych zajęć i ciekawych przygód. Wśród nas pojawili się nowi koledzy i koleżanki, najmłodsi przyzwyczajają się do nowego miejsca i pomału adaptują sie do przedszkolnej społeczności. Starsi przypominają sobie zasady panujące w naszym przedszkolu. Wszystkim dzieciom życzymy udanego roku szkolnego! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

shim