shim

"..ALE TO JUŻ BYŁO..." co robiliśmy w przedszkolu

co robiliśmy w przedszkolu

 

 

ROK SZKOLNY 2019/20

POŻEGNANIE STARSZAKÓWW dniu 26.06.2020r. odbyło się nietypowe zakończenie roku szkolnego w przedszkolu. W związku z zaistniałą sytuacją, przy zachowaniu reżimu sanitarnego zostały wręczone pamiątkowe dyplomy dzieciom kończącym edukację w przedszkolu. Były podziękowania dla Pani Dyrektor, dla wychowawców, ale także dla bezinteresownie działających rodziców. Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy.

CERTYFIKAT - W dniu 18.06.2020r. nasze przedszkole otrzymało CERTYFIKAT WIELKIEJ LIGI CZYTELNICZEJ  "PLACÓWKA AKTYWNIE PROMUJĄCA CZYTELNICTWO W ROKU SZKOLNYM 2019/2020". Bardzo się cieszymy, że udało się wszystko dokończyć w wyznaczonym czasie!!!

QUIZ NIESPODZIANKA - Zabawa interaktywna - połącz w pary - z personelem przedszkola z okazji "Dnia Dziecka"

LAURKA DLA PAPIEŻA NA 100 - ne URODZINY - Zapraszamy Was do wykonania laurki z okazji 100- nej rocznicy urodzin Jana Pawła II. Karol Wojtyła był księdzem, duszpasterzem, a w końcu papieżem i jedną z "największych" postaci XX wieku. Urodzinowa laurka będzie pięknym znakiem uczestnictwa w obchodach 100 urodzin Karola Wojtyły.

AKCJA "POMAGAMY OWADOM PRZETRWAĆ SUSZĘ"- akcja, która ma na celu pomaganie pszczołom, ale również innym zwierzętom przetrwać czas suszy.
Wystarczy zrobić poidełko  i wystawić je na balkon, parapet, bądź taras i tyle... niby tak niewiele, a naprawdę dużo!.. ratujemy w ten sposób wiele owadów. 

AKCJA BIAŁO - CZERWONE BIESIADOWANIE  propozycja na rodzinne spędzenie ŚWIĄT MAJOWYCH: biało - czerwony strój, dekoracje, karaoke pieśni patriotycznych, przekąski w barwach narodowych.

ZABAWY INTERAKTYWNE O POLSCE - puzzle, memo, zgaduj - zgadula, zabawa prawda i fałsz.

QUIZ NIESPODZIANKA - Zabawa interaktywna z personelem przedszkola pod hasłem "Kto ukrył się za maseczką?"

BEZPIECZNY SPACER W MASECZKACH Jak wiadomo od jakiegoś czasu wszyscy musimy je zakładać w miejscach publicznych dla zachowania ostrożności, gdyż maseczki chronią nas przed wirusami. Stworzyliśmy specjalną galerię na facebooku dla dzieci, które chciały pochwalić się swoimi nowymi atrybutami.

FESTIWAL BAŚNI I LEGEND - w dniu 22.04.2020r. zamieszczone zostały zdjęcia na facebooku z realizacji zadań w ramach akcji promującej czytelnictwo - Wielka Liga Czytelnicza. 

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole realizuje projekt „Wielka Liga Czytelnicza”, w ramach którego miał odbyć się w przedszkolu Festiwal baśni regionalnych. Z przyczyn od nas niezależnych, nie możemy sfinalizować tego zadania, dlatego też przygotowaliśmy dla dzieci inną propozycję. Zadania są niezależne od siebie, można sobie wybrać jedno lub obydwa.

Zad. 1 Czytamy dziecku legendę „O smoku wawelskim” lub „O hejnale z wieży mariackiej”. Wyjaśniamy to, co niezrozumiałe, omawiamy z nim treść legendy. Następnie dziecko wykonuje pracę plastyczną (dowolną techniką) do wybranej legendy.

Zad.2 – Dziecko prezentuje strój pod hasłem „Moda w starodawnym Krakowie” (Może to być strój mieszczański,  szlachecki, królewski – Zróbcie z tego, co macie w domu, liczy się Wasza pomysłowość ).

AKCJA CHARYTATYWNA DLA HOSPICJUMW tym trudnym czasie nasze przedszkole podjęło charytatywną współpracę z Hospicjum "Cordis" w Katowicach - Janowie. Organizujemy zbiórkę produktów żywnościowych i środków czystości. Akcja trwa do 17.04.2020r.

AKCJA "ZAŚWIEĆ SIĘ NA NIEBIESKO" - W dniu 02.04.2020r. nasza aktywna społeczność przedszkolna wzięła udział w Akcji Dzień Świadomości Autyzmu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym (zdjęcia na facebooku)

NAUCZANIE ZDALNE TRWA - Od 16.03.2020r. do nadal kształcimy dzieci na odległość. Zadania pojawiają się w zakładkach BIULETYN danej grupy, a fotorelacje można oglądać na przedszkolnym facebooku. 

ZAJĘCIA OTWARTE W "MUSZELKACH" - W dniu 11.03.2020r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "W świecie baśni". Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały rekwizyty z różnych bajek, ćwiczyły spostrzegawczość podczas zajęć matematycznych, a na koniec z pomocą rodziców tworzyły ilustracje do wybranych bajek. Piękne prace można podziwiać na wystawie w holu przedszkola (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WIZYTA W PRZEDSZKOLNEJ KUCHNI - W dniu 09.03.2020r. Złote Rybki w ramach zajęć dydaktycznych poszerzających wiedzę o zawodach dorosłych, uczestniczyły w spotkaniu z paniami kucharkami. Miejscem spotkania była przedszkolna kuchnia. Poznaliśmy przedmioty i sprzęt niezbędny do pracy kucharkom, zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa podczas pobytu w kuchni, a także przeprowadziliśmy wywiad z paniami, dzięki któremu poznaliśmy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Zachęcamy naszych rodziców do odwiedzenia naszej grupy (po kwarantannie) w celu zapoznania dzieci z ciekawymi zawodami, które państwo wykonują. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY Z POLICJANTAMI - W dniu 06.03.2020r. dzieci z gr. Złote Rybki i Rekinki uczestniczyły w spotkaniu z policjantami w ramach programu profilaktyczno - edukacyjnego pt. "Mam przyjaciela policjanta". Na początku dzieci oglądały prezentację o zachowaniu bezpieczeństwa w różnych codziennych sytuacjach. Na koniec przedszkolacy mogli pooglądać i przetestować ekwipunek policjanta. Dziękujemy za spotkanie.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE "MUSZELEK" - W dniu 04.03.2020r. odbyły się kolejne zajęcia kulinarne "Smoothie", tym razem dzieci wyciskały ręcznie sok z pomarańczy i dobierały składniki swojego smoothie w postaci jabłka lub banana. Zabawa była udana, a na koniec delektowaliśmy się pysznym, gęstym sokiem. Mniam, mniam. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE C.D - W dniu 04.03.2020r. i 05.03.2020r. pojawili się w naszym przedszkolu kolejni goście była to Babcia Amelki G. z gr. Rekinki i czytała dzieciom bajki pt. "Żyrafa Klementyna" i "Lew Teodor" oraz Tata Sergiusza C. z gr. Muszelki, który przeczytał dzieciom bajki z książki pt. "Opowiadania dla przedszkolaków". Serdecznie dziękujemy i zapraszamy następnych gości!(zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W BIBLIOTECE - W dniu 02.03.2020r. dzieci z grupy Rekinków uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Celem zajęć było osłuchanie z wierszem Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa" i próba animacji treści wiersza wykorzystując do tego wykonane przez siebie ilustracje. 

ŻÓŁWIKI PRZY KATOWICKIM SPODKU - W dniu 28.02.2020r. (piątek) grupa Żółwików w ramach tematyki            kompleksowej „Podróże w kosmosie” wybrała się na spacer wokół jednego z najsłynniejszych obiektów katowickiej architektury (hali widowiskowo - sportowej) w kształcie latającego spodka lub jak kto woli „UFO” (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE - W dniu 27.02.2020r. rozpoczęliśmy cykl spotkań z rodzicami przy książce w ramach Wielkiej Ligii Czytelniczej. Jako pierwsza zgłosiła się i przeczytała bajeczkę pt."Dobre wychowanie" Mama Lenki K. z gr.Złote Rybki. Dzieci z uwagą i radością słuchały nowych bajek. Cykl ten ma zachęcić do codziennego czytania dzieciom. Dziękujemy i zapraszamy kolejnych gości.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE - W dniu 17.02.2020r. jak co miesiąc Muszelki były na zajęciach w bibliotece. Tym razem rozmawiały i słuchały bajek o kotkach, a to z okazji Światowego Dnia Kota (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MASA PAPIEROWA U "ŻÓŁWIKÓW" - W dniu 17.02.2020r. grupa „Żółwików” zajmowała się produkcją masy papierowej. Cięcie nożyczkami, rozdzieranie i ugniatanie z wodą makulatury to podstawowe metody pozyskiwania masy przynoszące dzieciom wielką frajdę na każdym etapie pracy. W dalszych działaniach przyszedł czas na atrakcyjną zabawę w formie indywidualnej i zespołowej. Oto efekty naszej pracy (zdjęcia w galerii i na facebooku)

BAL PRZEBIERAŃCÓW Z RODZICAMI - W dniu 14.02.2020r. w WALENTYNKOWYM klimacie odbył się w naszym przedszkolu Bal Przebierańców z udziałem rodziców. Dodatkowo był to bal charytatywny "Dla Maćka", a zbiórka pieniędzy przeznaczona została na dalszą jego rehabilitację. Do głównych atrakcji balu należały: zabawa z wodzirejem, zabawy karnawałowe przy muzyce tj. Limbo Rock, taniec na gazecie, taniec z krzesełkami oraz zabawy doświadczalne przygotowane przez Naszego Rodzica, Salon Tatuażu czy zabawy przy stolikach (kolorowanki, puzzle o tematyce balowej). Oprócz tego odbyła się niecodzienna sesja zdjęciowa z rodzicami. Wszyscy uczestnicy balu byli pięknie przebrani i fantastycznie się bawili. Była to naprawdę udana impreza! DZIĘKUJEMY! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA OTWARTE W REKINKACH - W dniu 13.02.2020r. odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców dzieci z Rekinków prowadzone przez panią z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej pod hasłem "Ręka, oko, ucho". Celem zajęć było pokazanie rodzicom przykłady zabaw usprawniających oko, rękę, ucho, które można wykorzystać do zabaw z dziećmi w domu.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA w MUSZELKACH - W dniu 12.02.2020r. dzieci z Muszelek uczestniczyły w niecodziennych zajęciach, podczas których wydrapywały rysunek spod czarnej farby. Zadanie to wymagało dużego skupienia uwagi i koncentracji, a przy tym było bardzo przyjemne(zdjęcia na facebooku)

ZIMOWE ZABAWY ZŁOTYCH RYBEK - W dniu 12.02.2020r. Złote Rybki na przekór aurze za oknem wybrały się na zimowe zabawy do krainy Królowej Śniegu. Zajęciom z elementami metody Porannego Kręgu towarzyszył delikatny miętowy zapach unoszący się w sali oraz wiele wrażeń sensorycznych. Przyjemnie było chociaż na kilka chwil pobawić się w zimę(zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONKURS PIERNIKOWY - W dniu 10.02.2020r. zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba z piernika" organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 40 w Katowicach. Wszystkie miejsca "zgarnęły" dzieci z naszego przedszkola: I miejsce zajęła Marta J. z gr.Żółwiki, II miejsce zajęła Amelka G. z gr.Rekinki, III miejsce zajęła Amelka S. z gr. Żółwiki, a podziękowanie za udział otrzymała Ania C. z gr. Żółwiki. Gratulujemy, dziękujemy za cierpliwość. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WALENTYNKOWE WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 07.02.2020r. Rekinki uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej pt. "Podobno zły czar zdejmuje tylko pocałunek. Walentynkowe perypetie książkowe". Dzieci rozmawiały o okazywaniu uczuć, wycinały niespodzianki Walentynkowe. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

PLANETARIUM "ORBITREK" - W dniu 06.02.2020r. nasza sala gimnastyczna zamieniła się w olbrzymie obserwatorium astronomiczne. Wszystko to za sprawą Planetarium "Orbitrek", które odwiedził nasze przedszkole. Najpierw bawiliśmy się wielkimi piłkami imitującymi słońce i planety, a następnie wchodziliśmy do obserwatorium, gdzie obejrzeliśmy projekcję o gwiazdach, planetach, słońcu i o księżycu. Poszerzyliśmy naszą wiedzę astronomiczną w ciekawy sposób. To była bardzo kosmiczna lekcja. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYSTĘPY REKINKÓW W BIBLIOTECE - W dniu 30.01.2020r. dzieci zaprezentowały seniorom z Klubu Seniora swój program artystyczny przygotowany z okazji Dnia Babci i Dziadka. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wajdy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "ZŁOTYCH RYBKACH" - W dniu 29.01.2020r. dzieci z gr. Złote Rybki występowały dla swoich gości z okazji Dnia Babci i Dziadka. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "REKINKACH" - W dniu 28.01.2020r. dzieci z gr. Rekinki występowały dla swoich gości z okazji Święta Babci i Dziadka. Tańczyły, śpiewały i recytowały okolicznościowe wiersze oraz grały na instrumentach utwór pt."Marsz turecki". Na koniec dzieci wręczyły swoim gościom piękne laurki. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "MUSZELKACH" - W dniu 10.01.2020r. dzieci z gr. Muszelki zaprezentowały dla swoich gości z okazji Dnia Babci i Dziadka przedstawienie Jasełkowe z koncertem kolęd i krótki program okolicznościowy. Po złożonych życzeniach i wręczonych laurkach dzieci zaprosiły swoich miłych gości do częstowania się pysznym, własnoręcznie upieczonym ciastem. Było dużo radości i wzruszeń, a na koniec imprezy odbyła się tradycyjnie sesja zdjęciowa. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "DELFINKACH" - W dniu 10.01.2020r. "Delfinki"występowały dla swoich gości z okazji Dnia Babci i Dziadka. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W "ŻÓŁWIKACH" - W dniu 10.01.2020r. „Żółwiki” dla swoich Babć i Dziadków przygotowały przestawienie „Jesienne zapasy”, w którym zaprezentowały zdobytą wiedzę na temat przygotowań ludzi i zwierząt do zimy. Scenariusz wzbudził ogromną aprobatę wśród zaproszonych gości i nagrodzony został gromkimi brawami. Dalsza część uroczystości odbywała się w sali Żółwików, gdzie gości podjęliśmy słodkim ciasteczkiem, ciepłą herbatką i miłą konwersacją. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WOLONTARIUSZKI CZYTAJĄ DZIECIOM- W dniu 10.01.2020r. wolontariuszki z IV LO im. gen.S.Maczka przeczytały dzieciom z najmłodszych grup  bajkę o trzech papierowych smokach, zaczerpniętą z japońskiej literatury. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SŁODKOŚCI DLA GOŚCI - W dniu 09.01.2020r. dzieci z gr. Muszelki przygotowały pyszne świąteczne ciasto - piernik dla swoich gości na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

Dzieci- DzieciomW przeddzień uroczystości związanych ze świętem babci i dziadka, grupa „ Żółwików”  wraz z paniami zaprosiła wszystkich przedszkolaków na próbę generalną przedstawienia „Jesienne zapasy”. Wszyscy przedszkolacy mieli możliwość utrwalenia i usystematyzowania wiedzy na temat przygotowań ludzi i zwierząt do zimy, niejednokrotnie wspomagając śpiewem znanych piosenek i rytmicznym klaskaniem. Dziękujemy! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM - Zosia K. i Paulina G. z gr. Rekinków to laureatki konkursu plastycznego pod hasłem "Świąteczne kartki bożonarodzeniowe" organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Ligocie. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

JASEŁKA I SPOTKANIE OPŁATKOWE  W dniu 20.12.2019r. w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Opłatkowe, podczas którego dzieci z gr. III Muszelki  wystawiły Jasełka i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Po życzeniach złożonych przez panią Dyrektor wszystkim zgromadzonym, rozpoczęliśmy indywidualne składanie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Następnie udaliśmy się do sal na świąteczny obiad przy pięknie udekorowanych stołach. Tego dnia było dużo radości i wzruszeń, dzieci były odświętnie ubrane, z sal płynęły kolędy, wreszcie poczuliśmy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia...(zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY DOŚWIADCZALNE - W dniu 18.12.2019r. grupa Złotych Rybek uczestniczyła w warsztatach pt. "Co to jest magnes?" w Domu Kultury w Bogucicach. Celem zajęć było poznanie właściwości magnesu i samodzielne wykonywanie doświadczeń z przyciąganiem różnego rodzaju przedmiotów.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI PIEKĄ PIERNIKI - W dniu 17-18.12.2019r. dzieci z gr. Rekinki przygotowywały świąteczne pierniki.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

JASEŁKA W BIBLIOTECE - W dniu 18.12.2019r. dzieci z gr. Muszelki i Rekinki zostały zaproszone do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Wajdy na Jasełka i Koncert kolęd, wystawione przez uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 (Szkoła Podstawowa nr 13) w Bogucicach. Dziękujemy za zaproszenie.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONKURS PLASTYCZNY W MDK-u - W dniu 17.12.2019r. w Miejskim Domu Kultury w Bogucicach zostały wręczone nagrody w VIII edycji konkursu plastycznego" Świąteczne Inspiracje Bożonarodzeniowe". W kategorii stroik świąteczny II miejsce otrzymała Marta J., a III miejsce otrzymała Milena W., w kategorii kartka świąteczna III miejsce zajęła Hania Ś., a wyróżnienie otrzymała Julia U. W kategorii ozdoby świąteczne  I miejsce zajęła Amelka S., II miejsce zajęła Ania C., a wyróżnienia otrzymali Marta J. i Sergiusz C.  GRATULUJEMY! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM - W dniu 12.12.2019r. Złote Rybki uczestniczyły w zajęciach terapeutycznych z pedagogiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.

ZŁOTE RYBKI STROJĄ CHOINKĘ - W dniu 11.12.2019r. dzieci ubierały choinkę.

II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O ŚLĄSKU - W dniu 10.12.2019r. reprezentacja naszego przedszkola z gr. Rekinki w składzie: Amelka G., Maciek Z., Wojtek G. i Nathan T. zajęła II miejsce w między przedszkolnym konkursie wiedzy o Śląsku, Katowicach, znajomości gwary śląskiej i legendy o Skarbniku zorganizowanym przez MP nr 45. SERDECZNIE GRATULUJEMY! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM - Dzieci z naszego przedszkola: Amelka G., Maja W. i Ania Ż. otrzymały wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym ph. "Kanapkowy zawrót głowy". Gratulujemy!

XII ZJAZD BARBÓRKOWY- W dniu 9.12.2019r. dzieci z gr. V - Rekinki uczestniczyły i zaprezentowały się  w XII Przedszkolnych Prezentacjach Barbórkowych w Szkole Podstawowej nr 40 w Katowicach. Na koniec występu uczestnicy otrzymali słodkie upominki od organizatorów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM - W dniu 06.12.2019r. naszych przedszkolaków odwiedził bardzo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Radości nie było końca, wręczył prezenty - zabawki dla każdej grupy. Dzieci w podziękowaniu zaprezentowały piosenki i wierszyki, a także zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj obiecał odwiedzić nas za rok! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W BIBLIOTECE - W dniu 05.12.2019r. dzieci z gr, Rekinki uczestniczyły w warsztatach plastycznych, na których robiły zawieszki do bagażu z Magdaleną Kilarską, autorką książki "Bagażnik, czyli rzecz o pakowaniu...". (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE - W dniu 03.12.2019r. dzieci z gr. Muszelki uczestniczyły w warsztatach w bibliotece pt. "Mikołaj tuż, tuż".

DZIEŃ GÓRNIKA - W dniu 03.12.2019r.odbyła się uroczystość z okazji Dnia Górnika, która już na stałe wpisała się w kalendarz naszego przedszkola. Przedszkolaki jak co roku powitały  zaproszonych gości, ubranych w galowe mundury, ciekawym programem artystycznym. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności, recytując, tańcząc i śpiewając. Po części artystycznej goście podzielili się z nami wiedzą na temat ciężkiej pracy w kopalni, a dla najuważniejszych słuchaczy przygotowali słodką niespodziankę. Uwieńczeniem spotkania była ciekawa sesja fotograficzna. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYJAZD DO PAŁACU MŁODZIEŻY - W dniu 02.12.2019r. wszystkie przedszkolaki pojechały do Pałacu Młodzieży na przedstawienie pt. "Piotruś Pan". Dzieci po raz kolejny mogły przeżywać przygody chłopca, który nie chciał dorosnąć. (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

LICEALIŚCI CZYTAJĄ BAJKI - W dniu 29.11.2019r. biblioteka przy IV Liceum Ogólnokształcącym im.gen.S.Maczka wznowiła cykl literacki pt. "Licealiści czytają przedszkolakom". W tym dniu wolontariuszki przeczytały najmłodszym dzieciom bajkę pt. "Lekcja pływania"A. Cholewińskiej - Szkolik. Dziękujemy! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE MUSZELEK - W dniu 28.11.2019r. dzieci z gr. Muszelki uczestniczyły w kolejnych zajęciach kulinarnych pt. "Jesienny deser na ciepło", który akurat pasował na chłodniejszy, listopadowy dzień. Zadaniem dzieci było kruszenie biszkoptów, krojenie owoców (gruszek i brzoskwiń z puszki) oraz przygotowanie kremu z jajek i serka naturalnego z odrobiną miodu. Po złożeniu deseru z różnych części, został on włożony na 20 min. do piekarnika w celu zapieczenia. Po lekkim ostudzeniu, wszystkie dzieci z apetytem zajadały deser. Był przepyszny! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONCERT - W dniu 26.11.2019r. wszystkie dzieci uczestniczyły w koncercie Agencji Artystycznej Silesia pt. "Muzyka polska".(zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 25.11.2019r. Rekinki uczestniczyły w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej pt. "Dzień jeża", podczas których utrwalały podstawowe wiadomości o zwyczajach jeży. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPARTAKIADA SPORTOWA - W dniu 25.11.2019r. grupa Rekinki uczestniczyła w Spartakiadzie w Szkole Podstawowej nr 40, podczas której rywalizowała w konkurencjach sportowych z przedszkolakami z innych przedszkoli. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ MISIA - W dniu 25.11.2019r. już po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Misia Pluszowego. W tym dniu najważniejszymi gośćmi w przedszkolu były misie przyniesione przez dzieci z domu. Po śniadaniu spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, gdzie odbyła się zabawa z okazji tego wesołego święta. Nie zabrakło uśmiechu, skocznej muzyki i konkurencji sprawnościowych z udziałem misiów. 

ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM - W dniu 21.11.2019r. dzieci z gr. Złote Rybki i Rekinki uczestniczyły w zajęciach z pedagogiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Katowicach. Zajęcia mają na celu usprawnić koncentrację uwagi w sferach oko - ręka - ucho. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MEDALE MUSZELEK - W dniu 19.11.2019r. dzieci z gr. Muszelki otrzymały medale za zdobycie sprawności Zdrowego Przedszkolaka.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYCIECZKA DO TEATRU w BĘDZINIE - W dniu 18.11.2019r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola pojechały autokarami na przedstawienie pt. "Opowieści ze zmyślonego cyrku"do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Przedszkolacy z dużym zainteresowaniem i skupieniem uwagi obserwowali  spektakl, bogaty w umiejętności cyrkowe aktorów: przewroty akrobatyczne na linach, żonglowanie przedmiotami i sztuczki magiczne. Nie zabrakło śmiechu, różnych okrzyków i wspaniałej zabawy. W teatrze panowała wyjątkowa atmosfera, a dzieci mogły poczuć się prawdziwymi widzami. Do przedszkola wróciliśmy z nowymi wrażeniami i w doskonałych humorach.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZABAWY ANIMACYJNE U ŻÓŁWIKÓW - W dniu 14.11.2019r. grupa „Żółwików” udzielała się w zabawach z chustą animacyjną „Klanzy”. Dzieci integrowały się we wspólnych zabawach: „Balonik”, „Koło młyńskie”, „Pod parasolem”, „Wulkan” oraz w zabawach utrwalających kolory podstawowe. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI ZDOBYWAJĄ SPRAWNOŚĆ ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA - W dniach 12-15.11.2019r. "Muszelki" wykonywały różnorodne zadania tj. prawidłowe szczotkowanie zębów, doświadczenia z wodą, komponowanie zdrowej kanapki z papieru, degustacja egzotycznego owocu - khaki, aktywne uczestniczenie w ćwiczeniach gimnastycznych. Za każde wykonane zadanie otrzymywały naklejkę oraz tworzyły książeczkę sprawności, za którą już wkrótce otrzymają papierowe medale. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE W ZŁOTYCH RYBKACH - W dniu 14.11.2019r. "Złote Rybki" poznały nowe znaki matematyczne: "+" oraz "=", uczyły się dodawać i zapisywać działania za pomocą poznanych znaków. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

HYMN DLA POLSKI - W dniu 08.11.2019r. wszystkie przedszkolaki zebrały się w sali gimnastycznej o symbolicznej godzinie 1111. Powodem tego spotkania była Ogólnopolska Akcja Rady Dzieci i Młodzieży przy MEN. Ubrani w biało - czerwone barwy odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego. Akcja zjednoczyła dzisiaj 19 tysięcy szkół i przedszkoli z całej Polski w radosnym brzmieniu Mazurka Dąbrowskiego. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECEW dniu 06.11.2019r. Muszelki uczestniczyły w zajęciach pt. "ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK". Słuchały bajek, rozpoznawały tytuły po obrazkach i fragmentach tekstu. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KASZTANOWE MIASTO - W dniu 06.11.2019r. Złote Rybki zbudowały w swojej sali prawdziwe kasztanowe cuda. Zadanie miało na celu nauczyć dzieci pracy zespołowej, a budowanie umilała im wesoła jesienna muzyka. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA TERAPEUTYCZNE - W dniu 04-05.11.2019r. rozpoczął się cykl zajęć w oparciu o bajki terapeutyczne prowadzony przez wolontariuszkę - emerytowaną nauczycielkę. Tematem zajęć były emocje. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM - W dniu 31.10.2019r. dzieci z gr. Złote Rybki i Rekinki rozpoczęły cykl zajęć z pedagogiem z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Katowicach. Zajęcia mają na celu usprawnić koncentrację uwagi w sferach oko - ręka - ucho. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA W dniu 30.10.2019r. dzieci z gr. Rekinki i Złote Rybki zaraz po śniadaniu wyruszyły na wycieczkę do Nadleśnictwa Katowice. Na miejscu czekał już pan Leśniczy, który opowiedział dzieciom ciekawostki z życia leśnych zwierząt. Przedszkolacy podglądali pracę pszczół w ulu, spacerowali po lesie, głaskali sierść zwierząt i słuchali ich odgłosów. To była ciekawa przygoda dla każdego małego przyrodnika. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W BIBLIOTECE - W dniu 28.10.2019r. Rekinki wzięły udział w warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej pt."Piesek czarny i kudłaty". Zajęcia dotyczyły zaspokajania potrzeb swoich czworonożnych pupili. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY DOŚWIADCZALNE - W dniu 25.10.2019r. grupa Rekinków uczestniczyła w warsztatach pt. "Co to jest magnes?" w Domu Kultury w Bogucicach. Celem zajęć było poznanie właściwości magnesu i samodzielne wykonywanie doświadczeń z przyciąganiem różnego rodzaju przedmiotów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ ZIEMNIAKA - W dniu 24.10.2019r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemniaka. W tym dniu dominowały ziemniaki na zajęciach plastyczno - technicznych. Powstały jeżyki, kukiełki, pieczątki odbijane na papierowych szalikach, pojawiły się w piosence, w zabawie i oczywiście podczas obiadu . Odbyło się też spotkanie braci przedszkolnej przy "ognisku", które dla lepszego efektu "rozpaliliśmy" w sali Delfinków. Śpiewaliśmy piosenki i rozmawialiśmy o walorach tego codziennego warzywa, a potem udaliśmy się na obiad, oczywiście z ziemniakami. Tego dnia wszystkie dzieci były ubrane w kolorach ziemniaczanych: brązowych, żółtych, różowych. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI - KUCHARZAMI - W dniu 23.10.2019r. Delfinki robiły kompoty do przedszkolnej spiżarni. Poznały znaczenie robienia zapasów na zimę oraz sposób wykonania kompotu. Z zapałem pokonywały kolejne etapy pracy i radowały się z osiągniętego efektu. Zapraszamy Rodziców do powtórzenia zabawy w domu. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI W BIBLIOTECE - W dniu 21.10.2019r. dzieci w kolorowych skarpetkach uczestniczyły w warsztatach poświęconych tej części garderoby. Dzieci słuchały opowiadania J. Bednarek pt. "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek", kolorowały i ozdabiały szablony z papieru oraz prezentowały swoje skarpetki podczas gimnastyki na dywanie. Dziękujemy rodzicom, którzy zastosowali się do naszej prośby. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KISZENIE KAPUSTY u ŻÓŁWIKÓW - W dniu 18.10.2019r. Grupa „Żółwików” rozpoczęła kolejny etap przygotowań do zimy. Październik to czas kiszenia kapusty, bez której trudno wyobrazić sobie tradycyjną polską kuchnię. Po zapoznaniu się z wyglądem i walorami smakowymi surowego warzywa, przedszkolaki nazywały i segregowały zioła, przyprawy oraz dodatki, które miały podnieść walory smakowe kapusty. Ugniatanie i ubijanie było ostatecznym procesem kiszenia poszatkowanych piórek. Mozolnej pracy towarzyszyła ciągła degustacja, na którą ogromny wpływ miała dziecięca ciekawość. Niecierpliwie oczekujemy na efekty naszej pracy.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY Z ŻYRAFĄ OLĄ - W dniu 17.10.2019r. Muszelki, Złote Rybki i Rekinki gościły w swoich grupach Żyrafę Olę - maskotkę z podręczników, która zachęcała dzieci do szukania dobrych rozwiązań we wspólnej zabawie. Dzieci słuchały opowiadania, szukały dobrego rozwiązania konfliktu, śpiewały piosenkę i układały historyjkę obrazkową. Dziękujemy za miło spędzony czas. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

JESIEŃ W NASZYM OGRODZIE - W dniu 16.10.2019r. Delfinki na spacerze rozpoznawały i nazywały drzewa: klon, kasztanowiec, brzoza, jarzębina. Zbierały liście i kasztany. Zebrane dary jesieni przyniosły do przedszkola i udekorowały nimi kącik przyrody. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ EDUKACJI - W dniu 14.10.2019r. wszystkie dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola zebrali się w sali gimnastycznej, żeby wspólnie uczcić Święto Edukacji Narodowej. Każda grupa zaprezentowała dla pań jakąś niespodziankę. Były radosne piosenki, piękne tańce, laurki, przedszkolna orkiestra, ciasto marchewkowe przygotowane przez gr. Złote Rybki oraz upominki od Rady Rodziców. Takie spotkanie było miłą integracją dla wszystkich uczestników. DZIĘKUJEMY! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKOWE PRZETWORY - W dniu 11.10.2019r. grupa „Żółwików” przygotowywała owocowe  kompoty. W skład  przetworów wchodziły pokrojone w ćwiartki:  jabłuszka, gruszki i śliwki. Dzieci z zachowaniem wszelkich zasad higieny naprzemiennie  układały owoce . Słoiczki z przygotowaną  słodką zalewą  przedszkolaki zaniosły do kuchni w celu pasteryzowania.  Jeszcze tylko pięknie ozdobimy słoiczki i pożyczymy smacznego. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE W GR. MUSZELKI - W dniu 10.10.2019r. dzieci z gr. Muszelki przygotowywały sałatkę jarzynową z ugotowanych warzyw. Zajęcia rozpoczęły się od rozpoznawania przyniesionych produktów, zapoznały się ze sposobem przyrządzania potrawy i z bezpiecznym obchodzeniem się nożem. Dzieci wzorowo wywiązały się z powierzonego im zadania i ze smakiem zajadały samodzielnie wykonaną sałatkę.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŚWIĘTO DRZEWA - W dniu 10.10.2019r. nasi przedszkolacy ze wszystkich grup wiekowych podjęli się szeregu 17-stu działań związanych z obchodami Międzynarodowego Święta Drzewa organizowanego przez Klub Gaja z Bielska Białej przy współpracy z Lasami Państwowymi. Tegoroczne drzewka otrzymane od Nadleśnictwa Katowice wyrosną w zaaranżowanym „gaiku” przylegającym do stacji „Lesisko”. Uatrakcyjniając ten szczególny dzień w grupach panie czytały bajki i opowiadania o różnych przygodach bohaterów szczególnego dnia, dzieci rysowały życzenia dla drzew oraz wykonywały eksperymentalne doświadczenia z sadzeniem szyszek w doniczkach. Z niecierpliwością oczekujemy na efekty  naszych przedsięwzięć. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI NA SPACERZE - W dniu 09.10.2019r. Delfinki pierwszy raz wyszły poza teren przedszkola. Obserwowały ruch drogowy i uczyły się bezpiecznego zachowania na ulicy. Przechodziły przez jezdnię w miejscu oznakowanym przez sygnalizator świetlny i pasy.(zdjęcia w galerii i na facebooku) 

ZAJĘCIA NA LODOWISKU - W dniu 08.10.2019r. odbyły się pierwsze zajęcia na lodowisku w Spodku dla dzieci 6- letnich. Dzieci uczyły się jeździć na łyżwach podtrzymując się pingwinków, klocków pod czujnym okiem instruktorów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KLUB MAŁEGO EKOLOGA - Dzieci z grupy Rekinki w ramach Klubu Małego Ekologa zaprojektowały oraz wykonały Plakat - "Kochamy naszą Planetę". 30.09.2019r. z okazji Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata zasadziły roślinki, które stały się symbolem Małego Aktywnego Ekologa. Dzieci codziennie dbają, podlewają kwiatki, które szybko wzrastają. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

GRZYBOBRANIE U ŻÓŁWIKÓW - W dniach 30.09 - 04.10.2019r. Żółwiki w tematyce kompleksowej wybrały się na grzybobranie. W zabawach sensorycznych poznawały smaki, zapachy i przekrój grzybów. Pod lupą miały możliwość obserwacji budowy grzyba: nóżki oraz kapelusza w rurki i blaszki. Potem już malowały, lepiły, uczyły się wierszy i piosenek na temat grzybów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

NAUKA MYCIA RĄK - W dniu 03.10.2019r. dzieci z gr. Rekinki i Złote Rybki uczestniczyły w spotkaniu edukacujnym z pracownikami Sanepidu w Katowicach w ramach Klubu Zdrowego Przedszkolaka. Motywem przewodnim warsztatów była edukacja dzieci w zakresie higieny ciała. Zabawny miś Szczepan towarzyszył przedszkolakom, kiedy uczyły się prawidłowego mycia rąk. Dzieci dowiedziały się również w jakich sytuacjach należy myć ręce. Uwieńczeniem spotkania były naklejki i odblaski, które powędrowały do rąk Rekinków i Złotych Rybek.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

SAŁATKA OWOCOWA W ZŁOTYCH RYBKACH - W dniu 02.10.2019r. dzieci z gr. Złote Rybki w ramach tematu tygodnia zrobiły pyszną, pełną zdrowia i witamin sałatkę owocową. Samodzielnie umyły i kroiły owoce. Nie zabrakło zabaw badawczych z rozpoznawaniem owoców zmysłami dotyku i smaku. Sałatka wszystkim bardzo smakowała, bo została zjedzona przez dzieci w całości. Dziękujemy rodzicom za przyniesione owoce, deseczki i fartuszki. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE W GR. MUSZELKI  -  W dniu 02.10.2019r. dzieci z gr. Muszelki przygotowywały pyszny, zdrowy soczek owocowy. Najpierw umyły przyniesione owoce (jabłka i gruszki), potem z pomocą pani wrzucały do sokowirówki, a na koniec mogły go spróbować. Był pyszny. Większość dzieci prosiła o dokładkę. Zajęcia te miały na celu: zachęcanie do zdrowego odżywiania się, pomagania rodzicom w prostych czynnościach kuchennych, a także uświadomienie, że trzeba być ostrożnym podczas włączania urządzeń elektrycznych.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W MUZEUM - W dniu 01.10.2019r. dzieci z gr. Rekinki zwiedzały wystawy w Muzeum Śląskim. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

PORANEK BAJKOWY - W dniu 30.09.2019r. dzieci z grupy Muszelki, Złote Rybki i Rekinki wybrały się do Miejskiego Domu Kultury w Bogucicach na Poranek Bajkowy i obejrzały bajkę "Wielka Podróż Bolka i Lolka". (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE Z JESIENIĄ - W dniu 27.09.2019r. odbyła się coroczna impreza integracyjna "Spotkanie z Jesienią" pod hasłem "Jestem bezpieczny" w drodze do przedszkola, szkoły, pracy, na wakacjach czy na placu zabaw. Gośćmi specjalnymi byli strażacy i policjanci, którzy uświetnili naszą imprezę. Dodatkowymi atrakcjami dla dzieci były zadania w grupach plastyczno - techniczne, quiz z wiedzy o bezpieczeństwie, rajd rowerowy, mini tor przeszkód, studio tatuażu, kawiarenka z pysznymi ciastami (dziękujemy wszystkim zaangażowanym), a na koniec tradycyjnie ciepła kiełbaska. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili. Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONCERT - W dniu 27.09.2019r. wszyscy przedszkolacy uczestniczyli w koncercie muzyków Agencji Artystycznej Silesia pt. "Poznajemy instrumenty - akordeon".

ZŁOTE RYBKI NA SKRZYŻOWANIU - W dniu 25.09.2019r. Złote Rybki wyruszyły z przedszkola na pobliskie skrzyżowanie, aby obserwować ruch uliczny. Poznaliśmy zasady poruszania się pieszych po ulicy, poznawaliśmy znaki drogowe, a także przechodziliśmy przez ulicę w wyznaczonych do tego miejscach czyli "na pasach" oraz "na światłach". (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W BIBLIOTECE - W dniu 23.09.2019r. dzieci z gr. Rekinki uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w bibliotece pt. "Dzień Nosorożca", podczas których poznawały warunki życiowe zwierząt afrykańskich. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE - W dniu 20.09.2019r. dzieci z gr. Muszelki zostały zaproszone na pierwsze zajęcia warsztatowe do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Wajdy pod hasłem: Świętujemy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dziękujemy!(zdjęcia w galerii i na facebooku)

AKCJA SPRZĄTAMY ŚWIAT 2019 - W dniu 20.09.2019r. wszyscy przedszkolacy wzięli udział w światowej Akcji Sprzątanie Świata, promowanej przez Wydział Edukacji Miasta Katowice. W oparciu o plakat przewodni akcji wszystkie grupy utrwaliły zasady segregacji a następnie "Eko - pozytywni" wyposażeni w jednorazowe rękawiczki i worki wyruszyli w teren. Grupy młodsze zajęły się porządkowaniem ogrodu przedszkolnego, natomiast grupy starsze penetrowały ścieżki poza ogrodzeniem. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

BAJKA NA SPOKOJNY SEN - W dniu 18.09.2019r. Biblioteka Miejska przy ulicy Wajdy wznowiła cykl czytania bajek najmłodszym wychowankom podczas odpoczynku. Bibliotekarka czytała bajki z serii "Opowiadania dla przedszkolaków" R. Piątkowskiej pt. "Konik" i "Czarny lew". Dziękujemy (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

DZIEŃ KROPKI - W dniu 16.09.2019r. wszystkie dzieci w przedszkolu obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Kropki pojawiły się podczas zajęć plastycznych (malowanie palcem, patyczkiem higienicznym, korkiem), technicznych (wycinanie, naklejanie), matematycznych, a także sportowych. To była świetna zabawa dla naszych przedszkolaków (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE - W dniu 13.09.2019r. grupa Muszelki ubrana w kamizelki odblaskowe wybrała się na wycieczkę na skrzyżowanie. Celem wyprawy było zwrócenie uwagi na znaki drogowe oraz prawidłowe przechodzenie przez jezdnię (zdjęcia w galerii i na facebooku)

BEZPIECZNIE PRZEZ ULICĘ - W dniu 12.09.2019r. grupa Żółwików, opatrzona w odblaskowe kamizelki wyruszyła na obserwację skrzyżowania ulic, na którym ruch drogowy regulują sygnalizatory świetlne. Okazyjnie utrwaliliśmy również bezpieczne przechodzenie przez pasy bez sygnalizatora (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WITAMY PO WAKACJACH W PRZEDSZKOLU - Za nami już pierwsze dni w przedszkolu, rozpoczął się czas wspólnej zabawy, kreatywnych zajęć i ciekawych przygód. Wśród nas pojawili się nowi koledzy i koleżanki, najmłodsi przyzwyczajają się do nowego miejsca i pomału adaptują sie do przedszkolnej społeczności. Starsi przypominają sobie zasady panujące w naszym przedszkolu. Wszystkim dzieciom życzymy udanego roku szkolnego! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

ROK SZKOLNY 2018/19

POŻEGNALNE LODY REKINKÓW - W dniu 25.06.2019r. dzieci kończące etap przedszkolny wybrały się na pożegnalne lody do cukierni. Lody smakowały dzieciom wybornie, szczególnie przy tak wysokiej temperaturze, ach ten upał... (zdjęcia w galerii i na facebooku)

GIMNASTYKA W OGRODZIE - W dniu 19.06.2019r. grupa Żółwiki uczestniczyła w zajęciach gimnastycznych na świeżym powietrzu. Dobra zabawa, piękna pogoda, chłodny wiaterek, ach jak przyjemnie... (zdjęcia w galerii i na facebooku)

I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM - W dniu 18.06.2019r. Amelka G. z Muszelek odebrała nagrodę za I miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Moja rodzina". Gratulujemy! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI W CUKIERNI - W dniu 17.06.2019r. dzieci z gr. IV uczestniczyły w wyjściu na pyszne lody do Cukierni Europejskiej. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKI W BIBLIOTECE - W dniu 14.06.2019r. dzieci z gr. Żółwiki po raz pierwszy uczestniczyły w spotkaniu w bibliotece z Panią bibilotekarką. Dowiedziały się jakie zasady panują w bibliotece, gdzie jest dział dla dzieci, a na zakończenie pierwszych zajęć otrzymały zakładki do książek. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

POŻEGNANIE Z PRZEDSZKOLEM - W dniu 13.06.2019r. odbyła się uroczystość "Pożegnanie z przedszkolem". Dzieci z grupy IV Złote Rybki i V – Rekinki bardzo pięknie zaprezentowały się w tańcach, piosenkach i wierszykach za co zostały nagrodzone brawami. Na zakończenie  dzieci opuszczające już mury naszego przedszkola otrzymały pamiątkowe upominki. Były również podziękowania i życzenia (zdjęcia w galerii i na facebooku)

LODY DLA OCHŁODY - W dniu 13.06.2019r. w kolejny już z upalnych dni grupa Delfinków odwiedziła cukiernię "Ćmiel" przy ul. Katowickiej. Udana lodowa niespodzianka pozostawiła buzie w ciasteczkowo - malinowym akcencie oraz słodki uśmiech. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

FINAŁ PROGRAMU "BEZPIECZNY MALUCH" Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, podnoszącego wśród dzieci poziomu bezpieczeństwa.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

CERTYFIKAT DLA PRZEDSZKOLA - W dniu 12.06.2019r. nasze przedszkole otrzymało CERTYFIKAT WIELKIEJ LIGI - PLACÓWKA AKTYWNIE PROMUJĄCA CZYTELNICTWO. Bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia, że nasza wspólna praca (rodziców, dzieci i nauczycieli) została zauważona i doceniona.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPARTAKIADA DLA PRZEDSZKOLAKÓW - W dniu 12.06.2019r. dzieci z gr. Złote Rybki uczestniczyły w IV Igrzyskach Przedszkolaków w Ośrodku Kolejarz w Katowicach. Dzieci bawiły się poprzez sport na 10 stacjach przygotowanych przez trenerów. Na zakończenie igrzysk każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i inne niespodzianki. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

NIESPODZIANKA DLA MUSZELEK - W dniu 12.06.2019r. dzieci z gr. Muszelki wybrały się na tajemniczy spacer z niespodzianką. Odwiedziliśmy Cukiernię Europejską w Bogucicach, żeby rozsmakować się w pysznych lodach. Każde dziecko schłodziło się swoim ulubionym smakiem lodów. Niespodzianka wzbudziła wiele emocji i uśmiechu na buziach dzieci. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYCIECZKA DO WIOSKI INDIAŃSKIEJ - W dniu 10.06.2019r. wszyscy przedszkolacy wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Wioski Indiańskiej w Jaworznie. Mieliśmy okazję zobaczyć jak żyli Indianie, poznać ich zwyczaje, posłuchać indiańskich legend, pobawić się w zabawy indiańskich dzieci tj.: poławianie ryb, wyścig jaszczurek, strzelanie z łuku, wyścig na potrójnych nartach, równoważnie Szoszonów, rzuty włócznią, malowanie twarzy, tor przeszkód. Pogoda na wycieczce nam dopisała, wypiliśmy hektolitry wody, zjedliśmy dwie kopy kanapek i w wyśmienitych humorach wróciliśmy do przedszkola. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

UCZNIOWIE DLA PRZEDSZKOLAKÓW - W dniu 06.06.2019r. do Muszelek przyszli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 62 w Katowicach. Te miłe odwiedziny odbyły się z okazji Dnia Dziecka. Nasi starsi koledzy i koleżanka przeczytali dzieciom książeczkę o Hani, której wypadł pierwszy ząbek. Muszelki z zaciekawieniem słuchały bajki, a potem wszyscy bawiliśmy się w kalambury zwierzątkowe. Uczniowie obdarowali przedszkolaków pamiątkowymi medalami, samodzielnie wykonanymi przez nich w szkole. To było bardzo ciekawe i sympatyczne spotkanie. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYCIECZKA - NIESPODZIANKA - W dniu 06.06.2019r. dzieci z gr. Żółwiki wyruszyły na spacer, który doprowadził ich do Cukierni Europejskiej, a dokładniej na pyszne lody rzemieślnicze. Każde dziecko cierpliwie czekało na swoją kolej, samodzielnie wybierało smak lodów i delektowało się nimi w gronie kolegów i koleżanek. Słoneczna pogoda, letnie stroje, wyśmienite humory, ach czuć już zbiżające się wakacje. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ - DZIECKA - W dniu 31.05.2019r. dzieci z gr. Muszelki zaprosiły swoich kolegów z przedszkola na bajkowe przedstawienie z okazji Dnia Dziecka. Przedszkolacy z uwagą oglądali występ, aktorów nagrodzili gromkimi brawami, a potem dzieci korzystały z pięknej pogody w ogrodzie przedszkolnym. Na zakończenie dnia w przedszkolu nasi wychowankowie otrzymali słodki upominek od Rady Rodziców. Dziękujemy! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE Z BAJKĄ TERAPEUTYCZNĄ - W dniu 30.05.2019r. dzieci z gr. Delfinki, Żółwiki i Muszelki wysłuchały bajki terapeutycznej pt. "Szary ołówek". Po przekazaniu wychowawczych treści terapeutka zaproponowała dzieciom zabawy w parach "Lustro", "Rysownik i ołówek". Dziękujemy!(zdjęcia w galerii)

DZIEŃ MAMY I TATY W MUSZELKACH - W dniu 29.05.2019r. dzieci z gr. Muszelki występowały dla swoich rodziców w bajkowym przedstawieniu w przepięknych strojach. Na zakończenie odśpiewały sto lat i wręczyły laurki, a rodzice nie kryli wzruszenia. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONKURS  - W dniu 28.05.2019r. Lena W. z gr. Złote Rybki zajęła III miejsce i odebrała nagrodę w konkursie plastycznym za Palmę Wielkanocną. Gratulujemy!

DZIEŃ MAMY I TATY W ZŁOTYCH RYBKACH - W dniu 28.05.2019r. w gr. Złote Rybki odbyła się uroczystość przygotowana z okazji Dnia Mamy i Taty. Specjalnie dla rodziców dzieci przygotowały i zaprezentowały bogaty program artystyczny, który zawierał: Marsz Turecki, taniec hiszpański, piosenki i wiersze dla rodziców. Na zakończenie goście otrzymali upominki. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE PRZED SNEM - W dniu 27.05.2019r. już po raz kolejny odwiedzila naszych najmłodszych przedszkolaków Pani z biblioteki, która przeczytała dzieciom bajkę przed snem pt. "Słonik Niezapominajek". (zdjęcia w galerii)

KONKURS - W dniu 24.05.2019r. Julia B. odebrała nagrodę i wyróżnienie za pracę plastyczną pt. "Kruk i ser" od reprezentacji Straży Miejskiej, która była organizatorem tego przedsięwzięcia. Gratulujemy! (zdjęcia w galerii)

DZIEŃ MAMY I TATY W DELFINKACH - W dniu 24.05.2019r. dzieci z grupy Delfinki gościły na uroczystości z okazji Dnia Matki i Ojca swoich rodziców. Najmłodsi po raz pierwszy zaprezentowali się w inscenizacji teatralnej pt.„Jak owady budziły misie z zimowego snu”. Piosenki, wiersze, ruch sceniczny i przepiękne stroje uatrakcyjniły bajkową scenerię, a całość ujęła przybyłych gości.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI NAD WODĄ - W dniu 21.05.2019r. dzieci z gr. Rekinki uczestniczyły w kolejnych i ostatnich zajęciach w ramach programu "Bezpieczny Maluch - wypoczynek nad wodą". W czasie spotkania z ratownikiem dzieci dowiedziały się na czym polega praca ratownika wodnego. Poznały znaki: zakazu kąpieli, skoków do wody oraz znaczenie kolorów flag. Zobaczyły jak wygląda sprzęt ratunkowy: koło, rzutka, boja, kamizelka ratunkowa. Największą atrakcją była przejażdżka łodzią motorową. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ MAMY I TATY W ŻÓŁWIKACH - W dniu 17.05.2019r. dzieci z gr. Żółwiki występowały dla swoich rodziców z okazji ich święta. Pięknie prezentowały się w tańcu, piosence i w krótkich inscenizacjach. Na koniec odśpiewały sto lat i wręczyły laurki, a rodzice nie kryli wzruszenia. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONCERT - W dniu 16.05.2019r. wszystkie dzieci z przedszkola miały okazję posłuchać koncertu w wykonaniu Agencji Artystycznej Silesia podczas spotkania z cyklu "Poznajemy instrumenty - kontrabas". (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIECI - DZIECIOM - W dniu 15.05.2019r. dzieci z gr. Żółwiki zaprosiły na swoją próbę dzieci z gr. Muszelki, zaprezentowały im swój program artystyczny pt. "Na wiosennej łące" przygotowywany na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. (zdjęcia w galerii)

WIELKA LIGA CZYTELNIKÓW - W dniu 11.05.2019r. odbył się finał Wielkiej Ligi Czytelników. Nasze przedszkole reprezentowały cztery rodziny: rodzina Natalki i Milenki M., rodzina Sergiusza C., rodzina Amelki G., rodzina Darka M.( tylko tyle zgłosiło swój udział), które prowadziły swoje pamiętniki z informacjami, obrazkami o przeczytanych bajkach i pokazały je na tej imprezie organizatorom. Gratulujemy wytrwałości i zapału do pracy. Dzieci zostały nagrodzone za swoją pracę, a dodatkowo uczestniczyły we wspaniałej zabawie. Imprezę rozpoczynał wielkim korowód postaci z bajek, potem były gry, zabawy dla dzieci i rodzin w ramach drugiej imprezy towarzyszącej "Rodzina na medal", która odbywała się w budynku Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego. Jeszcze raz dziękujemy, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w następnej edycji. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONKURS MATEMATYCZNY "RUSZ GŁOWĄ!" - W dniu 10.05.2019r. odbył się po raz dziewiąty konkurs matematyczny dla zdolnych przedszkolaków. W tym roku (w nieco mniejszym gronie) rywalizowały ze sobą cztery przedszkola, z naszego przedszkola wytypowaliśmy dwie drużyny z gr. Rekinki II miejsce zajęli: Milena M., Ola M., Tymek W., z gr. Złote Rybki III miejsce zajęli: Darek M., Nadia M., Igor D. Najlepszą drużyną w tym konkursie, która zajęła I miejsce okazało się Publiczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr św. Jadwigi. GRATULUJEMY! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SADZIMY, SIEJEMY W OGRODZIE - W dniu 26.04.2019r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola przesadzały swoje roślinki wyhodowane na parapecie do większych donic ogrodowych i do ogródka. Każda grupa otrzymała swoje miejsce sadzenia, które będzie pielęgnować z pomocą Pana Ogrodnika. Pogoda nam dopisała, dzieci bawiły sie przy tym zadaniu wspaniale (zdjęcia w galerii na facebooku)

CZYTANIE PRZED SNEM - W dniu 25.04.2019r. odwiedziła naszych najmłodszych przedszkolaków Pani z biblioteki, która przeczytała bajkę pt. "Pysznisia". Dziękujemy!(zdjęcia w galerii)

REKINKI NA WYCIECZCE W LESIE - W dniu 25.04.2019r. dzieci z gr. Rekinki uczestniczyły w wycieczce pod hasłem "Bezpieczny Maluch w lesie" w ramach programu profilaktyczno - edukacyjnego "Bezpieczny Maluch". Najpierw uczestnicy zatrzymali się na Wzgórzu Wandy, gdzie w dostrzegalni pożarowej wspieli się ponad 100 schodów w górę i z tarasu obserwowali Katowice i okolice. Dowiedzieli się, że ponad 40% tego terenu stanowią lasy, które są zielonymi płucami miasta. Następnie pojechali do Nadleśnictwa Katowice, gdzie na leśnej ścieżce edukacyjnej mogli obserwować leśne tajniki i słuchać ciekawych opowieści Pana Leśnika. Oprócz wiadomości o życiu zwierząt i roślin leśnych zdobyli wiedzę, jak zachować się gdy spotkamy zwierzę, które może być dla nas zagrożeniem. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE WIELKANOCNE - W dniu 17.04.2019r. odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Świąt Wielkanocnych. Przy pięknie zastawionych stołach wspólnie zjedliśmy świąteczny obiad. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera.(zdjęcia w galerii i na facebooku) 

SPOTKANIE PRZY KSIĄŻCE - W dniu 15.04.2019r. odbyło się kolejne spotkanie przy książce, tym razem w gr. Muszelki bajkę pt. "Chip i Dale" czytała Mama Hani i Antosia. Dziękujemy! (zdjęcia w galerii)

KONKURS PLASTYCZNY "JAJKA JAK MALOWANE" - W dniu 12.04.2019r. w Domu Kultury w Bogucicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród za ozdoby wielkanocne. Nasze przedszkole zdobyło aż sześć nagród. W kategorii: kartki świąteczne: I miejsce otrzymała Amelka G. z gr. Muszelki, II miejsce zajęła Paulinka G. z gr. Złote Rybki, a wyróżnienia dostali Kalinka G. z gr. Rekinki i Darek M. z gr. Złote Rybki. W kategorii: pisanki: I miejsce zajęła Ania Ż. z gr. Żółwiki. W kategorii stroik wielkanocny: wyróżnienie otrzymała Weronika S. z gr. Rekinki. Serdecznie gratulujemy! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZABAWY BADAWCZE W ŻÓŁWIKACH - W dniach 08 - 12.04.2019r. w gr. Żółwiki odbywały się zajęcia badawcze, podczas których dzieci badały właściwości wody, mieszały i tworzyły kolory, prowadziły obserwację w terenie (fauny i flory naszego ogrodu) wykorzystując lupy, odciskały korę drzew. Ostatnim zadaniem były obserwacje pod mikroskopem (noga muchy, skórka cebuli czy przekrój poprzeczny igły sosny), dzięki którym dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi NAUKOWCY. Na koniec tygodnia Żółwiki otrzymały medale badacza i książeczkę eksperymentów.(zdjęcia w galerii i na facebooku) 

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE C. D - W dniu 11.04.2019r. gr. Delfinki odwiedziła Babcia Marcina, która przeczytała dzieciom bajkę pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Dziękujemy!(zdjęcia w galerii)

AKCJA "KAŻDY PTASZEK MA SWÓJ DASZEK" - W dniu 11.04.2019r. dzieci z gr. Delfinki realizują akcję, oczyszczają ptasią budkę. W zawartości ubiegłorocznego gniazdka znalazły: sznurek, folię, trawkę oraz puch i piórka. Analizy materiału dokonały obserwując poprzez lupy powiększające. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SADZIMY, SIEJEMY W GR.MUSZELKI - W dniu 10.04.2019r. dzieci z gr. Muszelki zamieniły się w ogrodników. Poznały kolejność wykonywanych czynności (sypanie ziemi do doniczek, wybór cebulek i nasion, podlewanie) i etapy wzrostu roślin (ceulka, kiełek, listek, liść i pąk, kwiat). Zajęcia podobały się dzieciom, a rodzicom bardzo dziękujemy za przyniesione nasiona, doniczki i ziemię. Niewykorzystaną ziemię wysypiemy na rabatki w ogrodzie przedszkolnym.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE C. D - W dniu 10.04.2019r. już po raz kolejny przedszkolacy spotykają się przy ciekawej książce, tym razem gr. Rekinki odwiedził Tata Aleksa, który przeczytał bajkę pt. "Stoliczku nakryj się". Dziękujemy! (zdjęcia w galerii)

WYJŚCIE DO TEATRU - W dniu 08.04.2019r. gr. Rekinki i  gr. Muszelki wybrałały się do Teatru Śląskiego. Na Scenie w Malarnii obejrzały przedstawienie pt. "Ogród pełen bajek". Razem z aktorami odbyły podróż po zaczarowanym świecie. (zdjęcia w galerii)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE C.D - W dniu 08.04.2019r. w gr. Delfinki pojawił się kolejny gość, a była to Babcia Radka, która przeczytała dzieciom bajkę pt. "Trzy świnki". Dziękujemy!(zdjęcia w galerii)

ZAJĘCIA OTWARTE W GR. MUSZELKI - W dniu 05.04.2019r. w Muszelkach odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem przewodnim "Od nasionka do rośliny" był pomysł małej Agatki, aby wyhodować kwiatka. Podczas zajęć dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat dbania o rośliny, a także założyły wiosenny ogródek w sali, siejąc owies. Dziękujemy rodzicom za liczny udział w zajęciach. (zdjęcia w galerii)

ZAJĘCIA KULINARNE W GR.ŻÓŁWIKI - W dniu 04.04.2019r. dzieci z gr.Żółwiki zamieniły się w kucharzy i samodzielnie przygotowały sobie II śniadanie, a były to różne, zdrowe pasty na bazie jajek. Wszystkie dzieci najadły się do syta, a przygotowana ilość wystarczyła na poczęstunek kolegów z sąsiedniej grupy(zdjęcia w galerii)

ZAJĘCIA OTWARTE W GR. ZŁOTE RYBKI - W dniu 04.04.2019r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci uczęszczających do gr. Złote Rybki. Tematem zajęć były zabawy z wyrazami, dzieci miały okazję utrwalić poznane dotąd wiadomości nt budowy zdania, rozwiązywały zadania z zakresu przygotowania do nauki czytania i pisania.

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE C.D - W dniu 04.04.2019r. gr. Rekinki odwiedził kolejny gość, a była to Mama Kaliny G., która przeczytała dzieciom bajkę pt. "Leśne ludki". Dziękujemy! (zdjęcia w galerii)

WYCIECZKA ZŁOTYCH RYBEK - W dniu 02.04.2019r. dzieci z gr. Złote Rybki pojechały zwiedzać Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które mieści się w budynku Urzędu Wojewódzkiego. (zdjęcia w galerii)

OSTATNIE POŻEGNANIE 

W dniu 16.03.2019r. odprowadziliśmy NASZĄ KOCHANĄ PANIĄ  BASIĘ na miejsce wiecznego odpoczynku. Była wspaniałym człowiekiem, koleżanką i nauczycielką. Jej uśmiech, dobra rada na zawsze zostaną w naszych  sercach i w naszej pamięci. Dziękujemy Ci Basiu za każdą chwilę spędzoną razem. Pracownikom przedszkola, rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za udział w ceremonii pogrzebowej. 

 

MINI PLAYBACK SHOW - W dniu 29.03.2019r. już po raz kolejny odbył się w naszym przedszkolu konkurs muzyczny MINI PLAYBACK SHOW. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba dzieci, bo aż trzydzieścioro. Wszystkie dzieci było odpowiednio ubrane i dobrze przygotowane. Jury miało trudny wybór, a o przyznanych miejscach zadecydowały szczegóły. W kategorii dzieci młodszych I miejsce zajęły Natalka S. i Oliwka K.-M za piosenkę "Mam tę moc", II miejsce zajął Ignaś Cz. za piosenkę "Jestem wilkiem", III miejsce zajęła Ania C. za piosenkę pt. "Czerwony Kapturek". W konkursie wystąpili również: Ania Ż., Nikola D., Maja W., Ariana P., Agata Sz., Nina B., Marek D., Maja M. W kategorii dzieci starszych I miejsce zajęli: Amelka G. jako Sarsa w piosence pt."Zakryj" oraz Darek M. jako Zenek Martyniuk w piosence pt. "Przez twe oczy zielone", II miejsce zajęli: Paweł Ch. jako lider zespołu Łobuzy w piosence pt. "Dla ciebie kupie spodnie" i Nathan T. jako lider zespołu Long&Junior w piosence pt. "Kolorowa sukienka", III miejsce zajęły: Milena M., Kalina G., Karolina J. jako zespół Majki Jeżowskiej w piosence pt. "Na raz, na dwa". W konkursie wystąpili również: Metody Cz., Igor D., Oliwia M., Oliwia N., Maksiu R., Tymon W., Ola M., Weronika S., Filip K. z gr.IV, Filip K. z gr.V, Antek B. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy i gratulujemy! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

HODOWLA NA PARAPECIE - W dniu 28.03.2019r. Delfinki samodzielnie wysiewały kwiaty oraz zioła według instrukcji podanej przez nauczyciela. Każda doniczka została opisana imieniem oraz nazwą roślinki. Oznaczone i podlane nasionka dzieci ustawiły na słonecznym parapecie. (zdjęcia w galerii)

ZAJĘCIA OTWARTE W GR.REKINKI - W dniu 28.03.2019r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców w gr.Rekinki.(zdjęcia w galerii)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE C.D - W dniu 28.03.2019r. w gr. Żółwiki odwiedził nas kolejny gość, a była to Mama Dawida, która przeczytała dzieciom bajkę pt."Tupcio Chrupcio uczy się dzielić" oraz "Reksio - zabawa w chowanego". Dziękujemy.(zdjęcia w galerii)

SZUKAMY WIOSNY - W dniu 27.03.2019r. dzieci z gr. Muszelki i z gr. Złote Rybki wybrały się na spacer w poszukiwaniu wiosny.(zdjęcia w galerii)

SADZIMY, SIEJEMY W GR.ŻÓŁWIKI - W dniu 27.03.2019r. dzieci z gr. Żółwiki zamieniły się w ogrodników. Poznały kolejność wykonywanych czynności (sypanie ziemi do doniczek, wybór cebulek i nasion, podlewanie) i etapy wzrostu roślin (ceulka, kiełek, listek, liść i pąk, kwiat). Zajęcia podobały się dzieciom, a rodzicom bardzo dziękujemy za przyniesione nasiona, doniczki i ziemię. Niewykorzystaną ziemię wysypiemy na rabatki w ogrodzie przedszkolnym.(zdjęcia w galerii

CZYTANIE PRZED SNEM - W dniu 26.03.2019r. odwiedziła naszych najmłodszych przedszkolaków Pani z biblioteki, która przeczytała bajkę do snu pt. "Żółwik chce spać". (zdjęcia w galerii)

ZAJĘCIA OTWARTE W GR.DELFINKI - W dniu 26.03.2019r. odbyły się zajęcia otwarte. Tematem przewodnim była piosenka pt. "Kolorowy deszcz". Dzieci opierając się na jej treści działały z klamerkami, kolorowymi piktogramami oraz gazetami. Deszczowe zabawy uwieńczyła praca plastyczna techniką małej plamy.(zdjęcia w galerii)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE C.D - W dniu 25.03.2019r. w gr.Żółwiki pojawił się kolejny gość, była to Mama Marka, która przeczytała dzieciom bajkę pt."Panda Bonia". Książka ta miała zachęcić dzieci do podejmowania zadań, o nie poddawaniu się i o tym, że każdy trud zostaje doceniony. Dziękujemy! (zdjęcia w galerii)

REKINKI W URZĘDZIE WOJEWÓDZKIM - W dniu 22.03.2019r. dzieci z gr.V zwiedzały Urząd Wojewódzki: salę Marmurową, Złotą, salę obrad Sejmiku Śląskiego, skarbiec, Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz poznały historię gmachu.(zdjęcia w galerii)

ZAJĘCIA OTWARTE W GR.ŻÓŁWIKI - W dniu 22.03.2019r. odbyły się zajęcia otwarte pt."Podwodny świat", podczas których rodzice mogli obserwować swoje dzieci, jak słuchają pani, jak uczestniczą w zajęciach, jak wypadają na tle innych przedszkolaków. Dzieci spisały się wzorowo i pięknie uczestniczyły w zajęciach.(zdjęcia w galerii)

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY - W dniu 21.03.2019r. wszystkie dzieci z przedszkola spotkały się w sali gimnastycznej w pięknych zielonych strojach by pożegnać ZIMĘ i przywitać nową porę roku WIOSNĘ. Na początku podziękowaliśmy Zimie za wizytę, za zabawy na śniegu, sanki, narty i ciepłe ubrania, a kukłę Marzanny (symbol zimy i zła) spakowaliśmy do znalezionej walizki i wysłaliśmy na Biegun Północny. Kolejnym punktem programu były prezentacje wokalno - ruchowe poszczególnych grup o tematyce wiosennej. (zdjęcia w galerii) 

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE - W dniu 20.03.2019r. odbyło się kolejne spotkanie przy książce. Tym razem w gr. Żółwiki pojawił się Tata Sergiusza, który w ciekawy sposób przeczytał dzieciom bajkę J. Papuzińskiej pt."Nasza mama czarodziejka". Dzieci z zapartym tchem słuchały niesamowitych historii, które później rysowały kredkami na dużym formacie. (zdjęcia w galerii)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 19.03.2019r. dzieci z gr. Rekinki uczestniczyły w zajęciach pt. "Smaczne i zdrowe są warzywa kolorowe" w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Wajdy (zdjęcia w galerii)

KONKURS ZNAJOMOŚCI WIERSZY J.BRZECHWY - W dniu 19.03.2019r. reprezentacja dzieci z gr. Rekinki w składzie Ola M., Iga J. i Tymon W. zajęli II miejsce w konkursie wiedzy pt."W świecie baśni - wiersze Jana Brzechwy" zorganizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4. Gratulujemy! (zdjęcia w galerii)

KONCERT - W dniu 19.03.2019r. odwiedzili nasze przedszkole goście - tancerze z Agencji Artystycznej Silesia, którzy zaprezentowali tańce śląskie oraz opowiedzieli o strojach ludowych noszonych na Śląsku.

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE - W dniu 18.03.2019r. pojawił się kolejny gość z ciekawą książką, a była to Mama Darii z gr. Rekinki, która przeczytała dzieciom wiersze Jana Brzechwy(zdjęcia w galerii)

ZAJĘCIA u ŻÓŁWIKÓW - W dniu 15.03.2019r. dzieci z Żółwików uczestniczyły w niecodziennych zajęciach, podczas których wydrapywały rysunek spod czarnej farby. Zadanie to wymagało dużego skupienia uwagi i koncentracji, a przy tym było bardzo przyjemne (zdjęcia w galerii)

MUSZELKI W BIBLIOTECE - W dniu 14.03.2019r. dzieci z gr. Muszelki uczestniczyły w ciekawych warsztatach w bibliotece pt. "Krasnoludkowy świat pierwiosnka" (zdjęcia w galerii)

KONKURS "KOCHAM CIĘ POLSKO!"- W dniu 13.03.2019r. reprezentacja gr.Rekinki w składzie Milenka M., Oliwka M. i Filip K. zajęli I MIEJSCE w konkursie wiedzy pt."KOCHAM CIĘ POLSKO!", musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą nt pieśni, strojów, regionów Polski. GRATULUJEMY! (zdjęcia w galerii)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE CIĄG DALSZY- W dniu 13.03.2019r. odwiedził dzieci Tata Amelki z gr. Muszelki, który przeczytał im bajkę pt. "Skąd zwierzęta mają ogony" w ramach Wielkiej Ligii Czytelniczej.(zdjęcia w galerii)

WYJAZD DO POGOTOWIA RATUNKOWEGO -  W dniu 08.03.2019r. dzieci z gr.V uczestniczyły w kolejnych zajęciach w ramach porogramu "Bezpieczny Maluch". Tym razem pojechały do Szkoły Ratownictwa Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego, podczas którego mogły poćwiczyć na fantomie, zobaczyć defibrylator, zwiedzić karetkę oraz utrwalić numery alarmowe.(zdjęcia w galerii)

DZIEŃ KOBIET - W dniu 08.03.2019r. obchodziliśmy Dzień Kobiet, były życzenia, laurki, uśmiechy i kwiaty. Tego dnia chłopcy starali się umilić czas swoim paniom i koleżankom, były piosenki i tańce, a także niespodzianki w postaci samodzielnie wykonanego kwiatka. Jeszcze raz dziękujemy! (zdjęcia w galerii)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE - W dniu 06.03.2019r. odwiedził przedszkolaków Dziadek Filipa z gr. Rekinki i czytał im niezwykłe, fantastyczne bajki S.Lema o robotach. Dziękujemy za ciekawą interpretację. (zdjęcia w galerii)

ODLOTOWA LEKCJA- W dniu 05.03.2019r. w naszym przedszkolu odbyły się ciekawe warsztaty o ptakach. Prezenterzy w trakcie spotkania demonstrowali w locie największe i najmniejsze sowy świata, jastrzębie i sokoły. Opiekunowie opowiadali nam o charakterystycznych cechach każdego ptaka i sposobach polowania drapieżników. Ciekawe spotkanie zakończyła sesja fotograficzna.(zdjęcia w galerii)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 04.03.2019r. dzieci z gr. Rekinki uczestniczyły w warsztatach o wyobraźni w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul.Wajdy.

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE - W dniu 01.03.2019r. pojawili się w naszym przedszkolu kolejni goście były to Mama Niny z gr. Żółwiki i czytała dzieciom bajki pt. "Zajęcza chatka" i "Wróbelek" oraz Mama Oliwki z gr. Rekinki i czytała dzieciom bajkę pt. "Mysi domek. Wizyta w Lunaparku". Serdecznie dziękujemy! (zdjęcia w galerii)

SPOTKANIA PRZY KSIĄŻCE - W dniu 27.02.2019r. rozpoczęliśmy cykl spotkań z rodzicami przy książce w ramach Wielkiej Ligii Czytelniczej. Jako pierwsza odwiedziła nas Mama Igi z gr.Rekinki i czytała dzieciom "Bajki do poduszki". Dzieci miały okazję posłuchać nowych bajek, a także poznać interpretację, intonację podczas czytania innej osoby niż panie w przedszkolu czy rodzice. Cykl ten ma zachęcić do codziennego czytania dzieciom bajek. Dziękujemy i zapraszamy kolejnych gości.

WYCIECZKA DO TEATRU w BĘDZINIE - W dniu 08.02.2019r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola pojechały autokarami na przedstawienie kukiełkowe pt. "Cudowna lampa Alladyna"do Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie. Przedszkolacy z dużym zainteresowaniem i skupieniem uwagi obserwowali  spektakl, animacje świetlne tj. czarodziejska kula czy latający dywan oraz podziwiali stroje bogato zdobione różnymi świecidełkami. W teatrze panowała tajemnicza atmosfera, a dzieci mogły poczuć się prawdziwymi widzami. Do przedszkola wróciliśmy z nowymi wrażeniami i w doskonałych humorach. (zdjęcia w galerii)

BAL PRZEBIERAŃCÓW- W dniu 01.02.2019r. odbył się w przedszkolu Bal PrzebierańcówOd samego rana dzieci były poprzebierane w piękne, kolorowe stroje. Zabawę poprowadziła Pani Wodzirej, która wymyślała różne, ciekawe zabawy, wspólnie z dziećmi tańczyła, uczyła figur tanecznych do znanych i popularnych utworów. Zabawa była jak zawsze udana, humory dopisywały i o to właśnie chodziło. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie przebrań dla swoich pociech. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYJAZD DO SĄDU REJONOWEGO GR V w dniu 31.01.2019- dzieci z gr. V Rekinki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w Sądzie Rejonowym w ramach programu „BEZPIECZNY MALUCH”  pod tytułem „ Prawo nas chroni i daje bezpieczeństwo – dziecko w roli świadka”  prowadzony przez Policjantów z Komendy Miejskiej w Katowicach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU - w dniu 30.01.2019r. dzieci z gr. V Rekinki uczestniczyły w zabawach zimowych w ogrodzie przedszkolnym. Było dużo radości podczas wykonywania slalomu, kuligu, „orłów” na śniegu oraz lepieniu bałwanka.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU - w dniu 29.01.2019r. dzieci z gr. II Żółwiki  uczestniczyły w zabawach zimowych w ogrodzie przedszkolnym. Było dużo radości podczas wykonywania slalomu, kuligu, „orłów” na śniegu oraz lepieniu bałwanka.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.II - ŻÓŁWIKI- w dniu 25.01.2019r. dzieci z gr.II występowały dla swoich gości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaprezentowały program artystyczny oparty na piosenkach, wierszach oraz krótkich inscenizacjach poznanych i przygotowanych podczas kilku pierwszych miesięcy w przedszkolu. Dzieci były pięknie przebrane, co uatrakcyjniło występ. Na koniec składały życzenia, wręczyły laurki oraz zaprosiły gości do częstowania się wafelkami zrobionymi przez wnuki.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.V- REKINKI- w dniu 24.01.2019r. dzieci z najstarszej grupy występowały dla swoich babć i dziadków. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły oraz przygotowały krótkie inscenizacje. Dodatkowym punktem programu była wspólna zabawa z gośćmi podczas "pieczenia ciasta". Babcie i dziadkowie nie kryli wzruszenia, chętnie klaskali, a na koniec otrzymali prezenty oraz zostali poczęstowani ciastem wykonanym przez dzieci.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIECI - DZIECIOM- w dniu 24.01.2019r. dzieci z gr.II Żółwiki zaprosiły swoich kolegów z gr. III Muszelki na próbę. Miały okazję zaprezentować się innym dzieciom, przećwiczyć swój program artystyczny, opanować tremę, bo dla niektórych dzieci będzie to pierwszy występ w naszym przedszkolu.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE W ŻÓŁWIKACH- w dniu 24.01.2019r. dzieci z gr.II przygotowywały słodki poczęstunek - wafle- dla gości na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.I-DELFINKI- w dniu 24.01.2019r. dzieci z gr.I zaprezentowały swoim gościom program artystyczny w oparciu o wiersze, piosenki i tańce, których uczyli się podczas swoich pierwszych miesięcy w przedszkolu. Dzieci zaprosiły babcie i dziadków do wspólnej zabawy. Było dużo śmiechu i radości, a na zakończenie życzenia i upominki od dzieci.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE u REKINKÓW - w dniu 23.01.2019r. dzieci z gr.V przygotowywały szarlotkę dla swoich gości na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI  I DZIADKA W GR. IV -ZŁOTE RYBKI- w dniu 23.01.2019r. dzieci z gr.IV występowały dla swoich gości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz tańczyły (dziewczynki zaprezentowały taniec w hiszpańskim stylu), na koniec wręczyli laurki oraz upominki. Goście nie kryli wzruszenia, długo oklaskiwali swoje wnuczęta. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.III -MUSZELKI  w dniu22.01.2019r. dzieci z GR. III zaprezentowały swoim babciom i dziadkom Jasełka oraz program artystyczny z okazji ICH święta. Zaproszeni goście czynnie włączyli się w występy dzieci, wspólnie śpiewali kolędy, nagradzali oklaskami popisy swoich pociech oraz przyjmowali upominki i życzenia od swoich wnucząt. Panowała odświętna, wyjątkowa atmosfera. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI BAWIĄ SIĘ NA ŚNIEGU– w dniu 18.01.2019r.dzieci z gr. I Delfinki  uczestniczyły w zabawach na śniegu. Wyszukiwały ślady, tropy, „rysowały aniołki”, rzucały śnieżką do celu. Na zakończenie wspólnie ulepiły bałwana (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI W AKCJI „OKRUSZEK DLA PTAKA NIEBORAKA - W grudniu 2018r. dzieci z gr. I Delfinki odwiedziły karmniki i uzupełniły w nich karmę dla ptaków w ramach akcji „ Okruszek dla ptaka nieboraka(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI  NA WARSZTATACH W MUZEUM ŚLĄSKIM– w dniu 10. 01. 2019r. dzieci z gr. IV Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach, które odbyły się w Muzeum Śląskim w Katowicach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 09.01.2019r. dzieci z gr. IV Złote Rybki uczestniczył w warsztatach w Miejskiej Bibliotece. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYJAZD DO STRAŻY POŻARNEJ GR V w dniu 08.01.2019- dzieci z gr. V uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych w Straży Pożarnej w ramach programu „BEZPIECZNY MALUCH”  prowadzony przez Policjantów z Komendy Miejskiej w Katowicach. . (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI ZWIEDZAJĄ NOSPR - W dniu 08.01.2019r. dzieci z gr. IV Złote Rybki uczestniczyły w zajęciach rytmicznych, które odbywały się w NOSPR. Dzieci miały możliwość  grania  na instrumentach oraz bawić się chustą animacyjną, (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE Z CYKLU ZAJĘĆ „BEZPIECZNY MALUCH”  grudzień 2018 - dzieci z gr. V i najstarsze dzieci z gr. IV uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „BEZPIECZNY MALUCH”  prowadzony przez Policjantów z Komendy Miejskiej w Katowicach. Program obejmuje 10 spotkań  w ciągu całego roku szkolnego.  Dużą atrakcją było spotkanie z psem policyjnym SZNUPKIEM oraz przebranie się w mundur policyjny. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

JASEŁKA W BIBLIOTECE grudzień 2018r. - dzieci  z gr. III –Muszelki , IV – Złote Rybki i  V – Rekinki uczestniczyły w jasełkach wystawionych w Miejskiej Bibliotece w Katowicach przez dzieci z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 4 (dawna Szkoła Podstawowa nr 13). (zdjęcia w galerii i na facebooku)

JASEŁKA I SPOTKANIE OPŁATKOWE  W dniu 21.12.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Opłatkowe, podczas którego dzieci z gr. III Muszelki  wystawiły Jasełka, wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Po życzeniach złożonych przez panią Dyrektor wszystkim zgromadzonym, rozpoczęliśmy indywidualne składanie życzeń, dzieląc się opłatkiem. Następnie udaliśmy się do sal na Świąteczny obiad przy pięknie udekorowanych stołach. Tego dnia było dużo radości i wzruszeń, dzieci były odświętnie ubrane, z sal płynęły kolędy, wreszcie poczuliśmy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia... (patrz zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM W MDK- u - W dniu 18.12.2018r. w Miejskim Domu Kultury w Bogucicach zostały wręczone nagrody w VII edycji konkursu plastycznego "Świąteczne Inspiracje Bożonarodzeniowe". W kategorii stroik świąteczny wyróżnienie otrzymała Amelka Gałka, a w kategorii kartka świąteczna wyróżnienie otrzymała Martynka Chrapek z grupy Muszelki. Gratulujemy! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKI PIEKĄ PIERNIKI - W dniu 14 i 19.12.2018r. nasi najmłodsi przedszkolacy uczyli się piec świąteczne pierniczki. Dzieci dzielnie pomagały i cierpliwie czekały na swoją kolej podczas kolejnych etapów przygotowania ciasta (wyrabianie, wycinanie foremkami, lukrowanie i ozdabianie). Po zakończonej pracy odbyła się degustacja samodzielnie wykonanych ciasteczek. Były pyszne!!! Dalsze częstowanie w piątek! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

GOŚCIE Z AUSTALIJSKIEJ WYSPY - W dniu 12.12.2018r. w ramach odbywającego się Szczytu Klimatycznego w Katowicach naszych przedszkolaków odwiedziła delegacja z dalekiego kraju - Tasmanii. Goście opowiadali o przyrodzie i krajobrazie swojej ojczyzny. Nasi przedszkolacy zaprezentowali się w tańcu i piosence. Dzieci miały również okazję zadawania ciekawych pytań. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Goście zachwycali się  wystrojem naszego przedszkola oraz wyglądem edukacyjnego  ogrodu, podkreślili również gościnność i uprzejmość Katowiczan. zdjęcia w galerii i na facebooku) 

 

W „STARYM KINIE” - W dniu 10.12.2018r. dzieci z gr. I Delfinki i II Żółwiki, oglądały przeźrocza (slajdy) na temat pracy górników i wyglądu kopalni na podstawie bajki „Przygoda w kopalni” (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU - W dniu 6.12.2018r. wszystkie dzieci w naszym przedszkolu gościły św. Mikołaja, który rozdawał  prezenty (zabawki) dzieciom  w każdej grupie wiekowej. Były nowe kąciki tematyczne, klocki, samochody, lalki, układanki, gry, tory, itp. itd.  Dzieci otrzymały także od Mikołaja puzzle oraz owoce. Po pożegnaniu Mikołaja nastąpiła wspaniała zabawa nowymi zabawkami. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU!!!(zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

WARSZTATY W „EKOEKSPERYMENTORIUM”- W dniu 4.12.2018r. dzieci z gr. V Rekinki, a w dniu  5.12.2018r. dzieci z gr. IV-Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Wydział Edukacji i Sportu z okazji Szczytu Klimatycznego, na których dzieci uczyły się zachowań proekologicznych. Dzieci z gr. V miały również okazję podziwiać „Bajkowe scenki” na Kiermaszu Świątecznym zorganizowanym na Rynku w Katowicach (zdjęcia w galerii i na facebooku)

XI ZJAZD BARBÓRKOWY- W dniu 3.12.2018r. dzieci z gr. V - Rekinki uczestniczyły i zaprezentowały się  w XI Przedszkolnych Prezentacjach Barbórkowych w Szkole Podstawowej nr 40 w Katowicach. Na koniec występu uczestnicy otrzymali słodkie upominki od organizatorów. (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

 

WARSZTATY W TEATRZE - W dniu 3.12.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego gdzie miały okazję poznać teatr zza kulis: sceny, magazyny dekoracji i rekwizytów, zapadnia teatralna, wybranych pracowni teatralnych,   Dzieci miały również okazję podziwiać „Bajkowe scenki” na Kiermaszu Świątecznym zorganizowanym na Rynku w Katowicach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 30.11.2018r. dzieci z gr. III , IV i V  uczestniczył w spotkaniu z autorem książek dla dzieci Panem Szymonem Góreckim w Miejskiej Bibliotece. Dzieci miały okazję posłuchać fragmentów bajek i wierszy oraz uczestniczyć w zabawach z bohaterami bajek (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA MUZYCZNE U DELFINKÓW - W dniu 30.11.2018r. nasze najmłodsze pociechy na zajęciach poznawały wybrane  instrumenty muzyczne. Miały okazję „zagrać w przedszkolnej orkiestrze”. (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA - W dniu 29.11.2018r. wszystkie dzieci uczestniczyły w niecodziennej imprezie - w Zabawie Andrzejkowej. W pięknie udekorowanej sali panowała tajemnicza atmosfera. Można tam było dowiedzieć się co nieco o swojej przyszłości, wywróżyć sobie przyszłego partnera oraz spotkać się z Wróżbitką. Nie zabrakło też tańców i innych atrakcji. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO - W dniu 23.11.2018r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Misia. Tego dnia "odwiedził nas Kubuś Puchatek", a wszystkie dzieci miały okazję zaprezentować swoich milusińskich, pokazać je innym dzieciom, potańczyć, pośpiewać, a nawet poćwiczyć. Najmłodsze dzieci zabrały swoje misie do spania na sypialnię. To był bardzo "MISIOWY" dzień. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK PODCZAS ODPOCZYNKU DZIECI - W dniu 23.11.2018r. odwiedziła naszych najmłodszych przedszkolaków Pani z biblioteki, która czytała dzieciom bajeczkę ułatwiającą zasypianie. 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE U DELFINKÓW - W dniu 19.11.2018r. nasze najmłodsze pociechy uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których robiły jeża z masy solnej (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

II SPOTKANIE Z CYKLU ZAJĘĆ „BEZPIECZNY MALUCH” -w dniu 20.11.2018r. dzieci z gr. V i najstarsze dzieci z gr. IV uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „BEZPIECZNY MALUCH”  prowadzony przez Policjantów z Komendy Miejskiej w Katowicach.  (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 20.11.2018r. dzieci z gr. III uczestniczył w warsztatach  w Miejskiej Bibliotece pt. „Dzień Misia” (zdjęcia w galerii i na facebooku

 

I SPOTKANIE Z CYKLU ZAJĘĆ „BEZPIECZNY MALUCH” -w dniu 14.11.2018r. dzieci z gr. V i najstarsze dzieci z gr. IV uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „BEZPIECZNY MALUCH”  prowadzony przez Policjantów z Komendy Miejskiej w Katowicach. Program obejmuje 10 spotkań  w ciągu całego roku szkolnego.  Pierwsze zajęcia prowadzone były na temat „Bezpieczny maluch nie rozmawia z nieznajomym oraz wie, co zrobić, gdy się zgubi”. Dużą atrakcją było spotkanie z psem policyjnym oraz oglądanie radiowozu. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 14.11.2018r. dzieci z gr. III i IV uczestniczył w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Panią Urszulą Kępka w Miejskiej Bibliotece. Dzieci miały okazję posłuchać fragmentów bajek i wierszy oraz uczestniczyć w zabawach z bohaterami bajek (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

 

CZYTANIE BAJEK TERAPEUTYCZNYCHW dniu 13 - 15.11.2018r. w każdej grupie odbyły się pierwsze zajęcia profilaktyczne z cyklu zajęć „BAJKI TERAPEUTYCZNE” (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ  - W dniu 09.11.2018r.  wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ - W dniu 07.11.2018r.  dzieci z gr. III Muszelki i gr. IV Złote rybki uczestniczyły w wycieczce do Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków, poznały zasady zachowania się w chwili zagrożenia, zapoznały się ze sprzętem strażackim. Miały też okazję przez chwilę wcielić się w rolę strażaków. (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 06.11.2018r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece pod hasłem „Kto misiowi urwał ucho". W dniu 08.11.2018 dzieci z gr. IV Złote rybki uczestniczyły w warsztatach pod hasłem „Jestem  patriotą” (zdjęcia w galerii i na facebooku

 

CZYTANIE BAJEK PODCZAS ODPOCZYNKU DZIECI - W dniu 26.10.2018r. odwiedziła naszych najmłodszych przedszkolaków Pani z biblioteki, która czytała dzieciom bajeczkę ułatwiającą zasypianie. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE - W dniu 26.10.2018r. dzieci z gr. III Muszelki i IV Złote rybki uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych- porozumienie bez przemocy- w ramach programu „Ola i przyjaciele”. Zajęcia odbywają się cyklicznie,  dzieci uczą się m.in. lepszego zrozumienia własnych emocji, empatii, komunikacji na poziomie grupy rówieśniczej, skutecznego rozwiązywania konfliktów na drodze kompromisów, poczucia własnej wartości, zapobiegania agresji.  (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 25.10.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki i V Rekinki uczestniczyły w warsztatach pt. „Spotkanie z wyobraźnią” .Było to spotkanie z panią Zofią Stanecką  autorką cyklu książek dla dzieci o Basi.   (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

PORANEK FILMOWY W DOMU KULTURY - W dniu 23.10.2018r. dzieci z gr. III Muszelki, IV Złote rybki i V Rekinki uczestniczyły w poranku filmowym zorganizowanym w Domu Kultury w Katowicach-Bogucicach(zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE U DELFINKÓW - W dniu 19.10.2018r. nasze najmłodsze pociechy uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których malowały „jesienny liść”. Przed zajęciami zostały poczęstowane pysznym sokiem owocowym, które zrobiły Rekinki. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SOK OWOCOWY U REKINKÓW- W dniu 19.10.2018r. dzieci z grupy Rekinki przygotowywały sok owocowy. Po wcześniejszej pogadance i ustaleniu kolejności wykonywanych czynności przystąpili ochoczo do pracy, a następnie poczęstowały sokiem dzieci z grupy  najmłodszej(zdjęcia w galerii i na facebooku)
 REKINKI W BIBLIOTECEW dniu 17 i 24.10.2018r. dzieci z gr. V Rekinki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece 

 

"DZIEŃ LIŚCIA" - W dniu 18.10.2018r. obchodziliśmy wspólnie z wszystkimi przedszkolakami - Dzień Liścia. Na naszej mini scenie przyozdobionej "solenizantami"prezentowały się poszczególne grupy. W repertuarze znalazły się piosenki o tematyce jesiennej ilustrowane ruchem, a nawet zagrała jesienna orkiestra. Odbył się także jesienny pokaz mody. Na drugą część obchodów przenieśliśmy się do ogrodu, gdzie tworzyliśmy "Liściaste gąsienice". Młodsze dzieci uczyły się pracować wspólnie, a starsze miały okazję poćwiczyć cierpliwość i wytrwałość w osiągnięciu zamierzonego celu, czyli osobistej gąsienicy. Okazałe liściaste gąsienice można podziwiać w holu przedszkola.

 

SMAKOWITY MUS U DELFINKÓW - W dniu 11.10.2018r. nasze najmłodsze pociechy uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowały mus owocowo - twarogowy na waflach. Palce lizać! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

OWOCOWO I WARZYWNIE U REKINKÓW- W dniu 10-11.10.2018r. dzieci z grupy Rekinki przygotowywały surówkę z marchewki i jabłka oraz szaszłyki. Po wcześniejszej pogadance nt bezpiecznego używania tarki, patyczków oraz ustaleniu kolejności wykonywanych czynności przystąpili ochoczo do pracy, a następnie częstowali się swoimi "efektami". (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

"ŚWIĘTO DRZEWA"- W dniu 10.10.2018r. dzieci z wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w Święcie Drzewa: sadziły nowe, młode drzewka, śpiewały i tańczyły dla drzew. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKI  i MUSZELKI  ROBIĄ OWOCOWY SOK    W dniu 05.10.2018r.  dzieci  z gr.   II Żółwiki  i III Muszelki przygotowały owocowy sok. Poznały etapy wykonania soku (mycie owoców, krojenie). Po wykonaniu zadania dzieci z wielkim apetytem wypiły przygotowany przez siebie zdrowy soczek (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

„ MAŁE CZERWONE JABŁUSZKO” W ramach tematyki prozdrowotnej na temat warzyw i owoców „Delfinki” ugniatały, formowały i lepiły jabłuszko z masy solnej. Po wypieczeniu produktu przystąpiły do cierpliwego malowania. Tematyce towarzyszył również taniec w parach z podziałem na role do piosenki  „Małe czerwone jabłuszko”.( zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

FESTYN PRZEDSZKOLNY Z PANIĄ JESIENIĄ - W dniu 28.09.2018r. odbyła się coroczna impreza  naszej przedszkolnej rodziny  pod hasłem: „Nasza Ojczyzna”. Na początku dzieci z każdej grupy zaprezentowały się zebranym gościom w tańcu i piosence następnie odśpiewany został Hymn i wszyscy uczestnicy festynu utworzyli flagę Polski. Następnie  w każdej grupie – dzieci przy pomocy Rodziców – wykonywały zadania przygotowane na pięciu stanowiskach. Po wykonaniu zadań dzieci otrzymały upominki i zostały zaproszone wraz z Rodzicami do korzystania z wszystkich atrakcji przygotowanych na tę okazję.  Była dyskoteka, malowanie twarzy,  Kawiarenka z wypiekami przygotowanymi przez Rodziców, wata cukrowa. Na zakończenie festynu  czekał na wszystkich posiłek w postaci żurku i grillowanej kiełbaski. Wszystkim przybyłym gościom bardzo dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę!(zdjęcia w galerii i na facebooku)

 MUSZELKI NA WARSZTATACH W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE W dniu 26.09.2018 dzieci z gr III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece. Dzieci miały również okazję zwiedzić pomieszczenia biblioteki, do przedszkola wróciły bardzo zadowolone i obiecały, że chętnie się wybiorą jeszcze raz.(zdjęcia w galerii i na facebooku) 

 

ŻÓŁWIKI I DELFINKI NA SKRZYŻOWANIU- W dniu 17 i 18.09.2018r. dzieci z gr.I i II wyruszyły na spacer w pobliżu przedszkola, podczas którego obserwowały ruch uliczny, szukały znaków drogowych i bezpiecznie przechodziły przez ulicę. Dodatkową atrakcją dla dzieci były założone kamizelki odblaskowe. (zdjęcia w galerii i na facebooku)   

 

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA- W dniu 14.09.2018r.dzieci z gr. I, II, III, IV i V wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci z grup młodszych sprzątały ogród przedszkolny. Było to dla nich  wyzwanie, bo nad porządkiem czuwa przedszkolny ogrodnik. Dzieci starsze "przeczesały" teren za ogrodzeniem przedszkola i ich zbiory były bardziej okazałe. Zebraliśmy kilka worków różnych śmieci. (zdjęcia w galerii i na facebooku)    

 

WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE REKINKI I ZŁOTE RYBKI - W dniu 13.09.2018r.dzieci z gr.  IV i V wzięły udział w wycieczce „Na skrzyżowanie” w ramach przerabianej tematyki „Bezpieczna droga do przedszkola” Dzieci miały okazję poznać znaki drogowe, bezpiecznie przejść przez ulicę w wyznaczonym miejscu. (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

WITAMY W PRZEDSZKOLU PO WAKACJACH! - Już minął tydzień wspólnej zabawy, pojawili się nowi koledzy i koleżanki. Przed nami kolejny rok kreatywnych zajęć, ciekawych przygód i wspaniałej zabawy. Najmłodsi przedszkolacy mają za sobą pierwsze zajęcia, dzielą się swoją wiedzą o otaczającym świecie i pomału zapominają, że na początku trochę płakali... (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ROK SZKOLNY 2017/18

PODZIĘKOWANIE I POŻEGNANIE PANI MARYSI- W dniu 26.06.2018r. dzieci i panie z naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystości „Podziękowania i pożegnania pani Marysi” Dzieci z każdej grupy zaprezentowały krótki program artystyczny, zostały wręczone pamiątkowe laurki, było wiele wzruszeń i podziękowań dla pani Marysi za serce, uśmiech, cierpliwość, pomoc..... itd. itp.   (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI  W CUKIERNI - W dniu 22.06.2018r. grupa IV Złote Rybki  udała się do cukierni na pyszne lody rzemieślnicze. Dzieci miały okazję poobserwować pracę sprzedawcy, degustowały samodzielnie wybrane smaki lodów. Było to ostatnie wspólne wyjście całej grupy w takim składzie. W doskonałych humorach wszyscy wrócili do przedszkola. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKI I MUSZELKI W PLANETARIUM - W dniu 21.06.2018r. grupa II Żółwików i III Muszelek wyjechała do Planetarium gdzie dzieci miały okazję w przystępny sposób wraz z Panem Twardowskim zwiedzać układ słoneczny poznawać planety oraz bliżej poobserwować księżyc. Później zwiedzaliśmy Planetarium między innymi Obserwatorium gdzie oglądaliśmy ogromny teleskop. Wycieczka wszystkim się podobała i wróciliśmy do przedszkola pełni nowych przeżyć.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

STARSZACY NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH  – w dniu 21.06.2018r. dzieci z gr. V gościły na ogródkach działkowych na zaproszenie mamusi Marysi Śmigielskiej. Dzieci korzystały z wszystkich atrakcji, a największą niespodzianką były owocowe lody. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 ZŁOTE RYBKI W BIBLIOTECE - W dniu 20.06.2018r. grupa IV Złote Rybki uczestniczyła w warsztatach w Bibliotece 

DELFINKI W CUKIERNI - W dniu 21.06.2018r. grupa Delfinki postanowiła trochę się ochłodzić i w tym celu udała się do cukierni na pyszne lody rzemieślnicze. Dzieci miały okazję poobserwować pracę sprzedawcy, degustowały samodzielnie wybrane smaki lodów oraz mogły "wykazać się" stosując zwroty grzecznościowe tj. dziękuję, proszę czy dzień dobry, dowidzenia. W doskonałych humorach wszyscy wrócili do przedszkola. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

STARSZACY W SZKOLE – w dniu 20.06.2018r. dzieci z gr. IV i V, które od września rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą gościły w Szkole Podstawowej nr 13. Dzieci pierwszy raz usiadły w szkolnych ławkach, zwiedzały szkołę i klasy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CAŁODNIOWA WYCIECZKA – w dniu 15.06.2018r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w całodniowej  wycieczce do Żarek. Dzieci brały udział między innymi w warsztatach  filcowania wełny, zwiedziły  stary młyn w Muzeum Rzemiosł Dawnych, w warsztatach w fabryce lizaków Hocus – Pokus  (oglądały proces wytwarzania słodyczy i wykonały własnoręcznie swój lizak) zdjęcia w galerii i na facebooku

POŻEGNANIE STARSZAKÓW  w dniu 13.06.2018r. dzieci z grupy IV Złote Rybki i V – Rekinki brały udział w uroczystości z okazji „Pożegnania Przedszkola” Dzieci bardzo pięknie zaprezentowały się w tańcach, piosenkach i wierszykach za co zostały nagrodzone brawami. Na zakończenie  dzieci opuszczające już mury naszego przedszkola otrzymały pamiątkowe upominki. Były również podziękowania i życzenia.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 SPOTKANIE Z PANIĄ BEHAWIORYSTKĄ ZWIERZĄT W  dniu  08.06.2018r. wszystkie dzieci miały okazję spotkać się z panią Michaliną (behawiorystką zwierząt), która opowiedziała w jaki sposób nauczyć się „psiej mowy” (kiedy pies chce się bawić, kiedy jest zły, kiedy się boi itp. )Dzieci nauczyły się także przyjmować „bezpieczną postawę” w sytuacjach zagrożenia (atak  psa). Gościem specjalnym był kot o imieniu Szaman, który bardzo chętnie „popisywał” się swoimi umiejętnościami.   (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI CZYTAJĄ  - W dniu  07.06.2018r. dzieci z gr. I Delfinki w ramach przerabianej tematyki „W Bibliotece” na zajęciach opowiadały na temat  oglądanych książek  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE W PAŁACU MŁODZIEŻY  -W  dniu 06.06.2018r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu muzycznym „Śpiąca Królewna” (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI I REKINKI W KINIE KOSMOS - W dniu  04.06.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki i V Rekinki , uczestniczyły w warsztatach w Centrum Sztuki Filmowej. Dzieci miały okazję zobaczyć teatrzyk chińskich cieni oraz obejrzeć seans filmowy pt. "Jaskiniowiec" Największą atrakcją bylo spotkanie z archeologiem panią Beatą Badura (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKI W BIBLIOTECE -  W  dniu 04.06.2018r. dzieci z gr. II Żółwiki  uczestniczyły w warsztatach organizowanych w  Miejskiej Bibliotece (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM - W dniu  04.06.2018r. dzieci z gr. III Muszelki, uczestniczyły imprezie pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” zorganizowana przez studentów U. ŚL. w Katowicach  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI NA ZAJĘCIACH KULINARNYCH  -  W  dniu 30.05.2018rdzieci z gr. I Delfinki   w ramach zajęć kulinarnych robiły pyszny owocowy  koktajl (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI NA PIKNIKU    - W dniu  29.05.2018r. dzieci z gr. V Rekinki wybrały się na PIKNIK do parku. Starszacy miło spędziły czas na grach, zabawach i rozmowach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE   W  dniu 28.05.2018r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach organizowanych w  Miejskiej Bibliotece (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ MAMY i TATY W PRZEDSZKOLU   - W dniach  22.05.2018r. dzieci z gr. II Żółwiki,  23.05 2018r. dzieci z gr. III Muszelki, 24.05.2018r. dzieci z gr. I Delfinki i 25.05.2018r. dzieci  z gr. IV.  Złote Rybki, miały możliwość zaprezentowania swoim Rodzicom przedstawienia z okazji ICH Święta. Dzieci były bardzo przejęte i dostarczyły swoim Rodzicom wielu wzruszeń. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI I MUSZELKI NA WARSZTATACH W RONDZIE SZTUKI  W  dniu 23.05.2018r. dzieci z gr. V  Rekinki , a w dniu  24.05.2018r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach organizowanych w  Rondzie Sztuka pt. „ Tu czy Tam …” promocja czytania, zapoznanie dzieci ze sposobem powstawania książki itp.   (zdjęcia w galerii i na facebooku)

PRZEDSTAWIENIE  DZIECI DZIECIOM   - W dniach  21.05.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki, 22.05 2018r. dzieci z gr. II Żółwiki, 23.05.2018r. dzieci z gr. III Muszelki i 24.05.2018r. dzieci  z gr. I Delfinki zaprezentowały dla wszystkich przedszkolaków swój program przygotowany na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 REKINKI NA WARSZTATACH PRZYRODNICZYCH  W  dniu 22.05.2018r. dzieci z gr. V  Rekinki uczestniczyły w warsztatach wg programu autorskiego „Dziecko w świecie przyrody”.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

VIII KONKURS MATEMATYCZNY "RUSZ GŁOWĄ!"- W dniu 10.05.2018r. odbył się już po raz ósmy konkurs matematyczny dla zdolnych przedszkolaków. W tym roku uczestnikami były reprezentacje 3 - osobowe z 8 katowickich przedszkoli. Dzieci rozwiązywały zadania, musiały wykazać się spostrzegawczością, wiedzą oraz umiejętnością logicznego myślenia. Najlepszą okazała się reprezentacja z Miejskiego Przedszkola nr 14 i nasi przedszkolacy w składzie: Kinga ŻEBRACKA, Marysia ŚMIGIELSKA, Tomek BRONKOWSKI GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA WARSZTATOWE W BIBLIOTECE W  dniu 09.05.2018r. dzieci z gr. V  Rekinki gościły na  zajęciach  w Miejskiej Bibliotece na warsztatach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W TEATRZE WYSPIAŃSKIEGO W dniu 07. 05.2018r. dzieci z gr. III Muszelki i  IV Złote Rybki, uczestniczyły w warsztatach w Teatrze Wyspiańskiego (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ OGRODNIKA –  W dniu 08.05.2018r. dzieci z całego przedszkola gościły Pana Ogrodnika Zbyszka, który opowiedział o swojej pracy, dzieci podziękowały za dbanie o nasz przedszkolny ogród i postanowiły go jeszcze upiększyć. Pod czujnym okiem pana Zbyszka  sadziły przyniesione do przedszkola nasiona i cebulki. Pracowały bardzo chętnie i wytrwale. Roślinki zagościły w naszym przedszkolnym ogrodzie, teraz codziennie będziemy o nie dbać i obserwować jak rosną. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 PORANEK FILMOWY W DOMU KULTURY  W dniu 26.04.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki, V Rekinki uczestniczyły w poranku filmowym zorganizowanym w Domu Kultury. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIECI Z GR III MUSZELKI NA WARSZTATACH W BIBLIOTECE –  W dniu 18.04.2018r. dzieci z gr. III Muszelki  uczestniczyły w warsztatach prowadzonych w Miejskiej Bibliotece pt.” W świecie dinozaurów”. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 PORANEK FILMOWY W DOMU KULTURY W dniu 09.04.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki  i V Rekinki oglądały bajki dla dzieci w Domu Kultury w Katowicach - Bogucicach(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW  GR III MUSZELKI  –  W dniu 13.04.2018r. dzieci z gr. III Muszelki  gościły na zajęciach swoich rodziców. Rodzice mogli zobaczyć swoją pociechę na tle całej grupy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MINI PLAYBACK SHOW-  W dniu 12.04.2018r. odbył się w naszym przedszkolu Mini Playback Show. Zgłosiło się 18 uczestników.

W kategorii dzieci młodszych wszyscy wykonawcy otrzymali wyróżnienia:

Hania Śmigielska i Maja Wiśniewska w   piosence „Jagódki”

Antoś Śmigielski w piosence „Jedzie pociąg",

Nina Burzyńska w piosence „Na dobre i na złe”,

Lenka Kurzeja w piosence „Mam tę moc”,

Stasiu Wiejak w piosence „Kle kle boćku…”

Filip Kwaśniewski w piosence „Lisek”

Martyna i Zuzia Chrapek w piosence „Bez końca”

W kategorii dzieci młodszych SUPER wyróżnienia otrzymali:

Amelka Gałka i Maja Mucha  w piosence „Mam tę moc

Marek Dąbrowski w piosence „Jestem pilotem”

 W kategorii dzieci starszych I miejsce zajęła  Oliwia Dzięcioł w piosence „W stronę słońca” II miejsce otrzymali Tomek Bronkowski w piosence „Czarny chleb i czarna kawa” i Sławomir Wiejak w piosence „ To kabanos jest Mariana” III miejsce zdobyła Zuzia Borys w piosence „Tamta dziewczyna”. Wyróżnienie zdobyły: Kinga Żebracka  w piosence Nie mów mi nie”, Jessica Stefańczuk w piosence „Nie ma nas” Gratulujemy!!! (zdjęcia w galerii  i na facebooku))

DZIECI Z GR I DELFINKI ZAKŁADAJĄ WIOSENNĄ HODOWLĘ –  W dniu 11.04.2018r. dzieci z gr. I Delfinki  sadziły przyniesione do przedszkola nasiona i cebulki. Dzieci pracowały bardzo chętnie i wytrwale. Roślinki zagościły na naszym parapecie, teraz codziennie będziemy o nie dbać i obserwować jak rosną. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W ZŁOTYCH RYBKACH W dniu 10.04.2018r. dzieci z gr IV Złote Rybki gościły na  zajęciach  swoich rodziców. Rodzice mieli okazję obserwować swoją pociechę na tle całej grupy. Dzieci spisały się na medal. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W REKINKACH” W dniu 10.04.2018r. dzieci z gr. V Rekinki gościły na zajęciach swoich rodziców Rodzice mieli okazję obserwować swoją pociechę na tle całej grupy.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 REKINKI NA SIŁOWNI W dniu 09.04.2018r. dzieci z grupy Rekinki  ćwiczyły i nabierały sprawności fizycznej na „siłowni” na Osiedlu Wajdy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI NA WARSZTATACH W BIBLIOTECE- W dniu 09.04.2018r.  dzieci z gr. V uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w Miejskiej Bibliotece (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY BASEBALL - W dniu 04.04.2018r. dzieci z gr. IV i V uczestniczyły w pokazie i warsztatach prowadzonych przez trenerów baseball.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI „SZUKAJĄ OZNAK WIOSNY” W dniu 04.04.2018r. dzieci z gr. I Delfinki   uczestniczyły w wycieczce pod hasłem „Szukamy oznak wiosny”. Dzieci prowadziły obserwację zmian zachodzących w przyrodzie, oglądały pierwsze kwiaty wiosny – krokusy i przebiśniegi. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 REKOLEKCJE  W KOŚCIELE W dniu 23.03.2018r. dzieci z grupy III, IV i  V brały udział w spotkaniu dla przedszkolaków w Kościele św. Szczepana w Bogucicach z okazji rekolekcji dla przedszkolaków. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

II MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM - W dniu 26.03.2018r. zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym "Święta jak malowane" zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Bogucicach. W kategorii stroik wielkanocny II miejsce zajął Oskar Czerwiński z gr.Rekinki. GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W DELFINKACH W dniu 21.03.2018r. dzieci z gr I Delfinki gościły na swoich zajęciach  rodziców. Rodzice mieli okazję obserwować swoją pociechę na tle całej grupy maluszków. Dzieci spisały się na medal. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

I MIEJSCE W KONKURSIE - W dniu 20.03.2018r. reprezentacja naszego przedszkola w składzie: KINGA ŻEBRACKA, MARYSIA ŚMIGIELSKA i TOMEK BRONKOWSKI -  zajęła I miejsce w konkursie środowiskowym „W świecie baśni – wiersze Juliana Tuwim" GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GR II ŻÓŁWIKI - W dniu 20.03.2018rdzieci z gr. II Żółwiki gościły swoich rodziców na zajęciach. Rodzice mogli zobaczyć swoje dziecko na tle całej grupy. Dzieci spisały się na medal. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W MUZEUM ŚLĄSKIM- W dniu 20.03.2018r. dzieci z gr. III  Muszelki   wybrały się do Muzeum Śląskiego. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WIOSENNY KONKURS W MDK W dniu 19.03.218r. dzieci z gr. V  Rekinki uczestniczyły w spotkaniu w MDK Katowice – Bogucice połączone z konkursem pt.”Wiosno, ach to Ty” II miejsce zajęła Zuzanna Borys i Julka Liszka, III miejsce zajął Tadeusz Nowak i Zuzanna Chrapek GRATULUJEMY!!!  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

I MIEJSCE W KONKURSIE MUZYCZNO-RECYTATORSKIM- W dniu 14.03.2018r. reprezentacja naszego przedszkola w składzie: ZUZANNA CHRAPEK, WIKTORIA BRYTAN, DOMINIKA RZANY, ZOFIA KORZECZEK, OLIWIA DZIĘCIOŁ, MARIA ŚMIGIELSKA, SZYMON NIEMIEC, SŁAWOMIR WIEJAK, KRZYSZTOF ADAMCZYK,  ALEKSANDER WYRZYKIEWICZ, SZYMON ŚWITAŁA -  zajęła I miejsce w konkursie międzyprzedszkolnym muzyczno – recytatorskim  promującym kulturę Śląska GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE GR. V - W dniu 12.03.2018r. dzieci z gr. V  Rekinki uczestniczyły w warsztatach prowadzonych w Miejskiej Bibliotece (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKI „SZUKAJĄ WIOSNY” - W dniu 12.03.2018r. dzieci z gr. II  ŻÓŁWIKI  uczestniczyły w wycieczce pod hasłem „Szukamy oznak wiosny”. Dzieci prowadziły obserwację zmian zachodzących w przyrodzie, oglądały pierwsze kwiaty wiosny – krokusy i przebiśniegi. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA W MUZEUM GR III MUSZELKI- W dniu 07.03.218r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Śląskim pt. „Zabawy z obrazami”(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE DELFINKÓW - W dniu 07.03.218r. dzieci przygotowywały pyszne ciasto z jabłkami. Poznały kolejne etapy wykonywania ciasta tj: mycie jajek i jabłek, odmierzanie potrzebnych składników, mieszanie, przesiewanie mąki czy ubijanie białek na sztywną pianę. Dzieci chętnie brały udział w tych zajęciach (w nagrodę mogły pobawić się ciastoliną - hit ostatnich dni), a na degustację muszą poczekać do jutra. Chłopcy będą częstować Panie w przedszkolu z okazji jutrzejszego święta - Dnia Kobiet! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE GR III MUSZELKI- W dniu 23.02.218r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece pt. „Idzie luty podkuj buty”, a w dniu 05.03. 2018r. w warsztatach pt. „Między bibliotecznymi półkami”, (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU - w dniu 14.02.2018r. dzieci z gr. I Delfinki i gr. III Muszelki,  dniu 15.02.2018 dzieci z gr IV  Złote Rybki, a w dniu 16.02.2018 dzieci z gr. II Zółwiki i V Rekinki uczestniczyły w zabawach zimowych w ogrodzie przedszkolnym.Było dużo radości podczas wykonywania slalomu, kuligu, „orłów” na śniegu oraz lepieniu bałwanka.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA GIMNASTYCZNE W GR II -ŻÓŁWIKI w dniu 25.01.2018r.  dzieci z gr. II Żółwiki uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych prowadzonych metodą stacyjną. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.V- REKINKI  w dniu 24.01.2018r. dzieci z GR. V Rekinki zaprezentowały program artystyczny dla zaproszonych gości z okazji Dnia Babci i Dziadka .( zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONCERT SILESIA W PRZEDSZKOLU w dniu 24.01.2018r.  wszystkie dzieci uczestniczyły w Koncercie Muzycznym. Poznały instrument SKRZYPCE (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.I –DELFINKI  w dniu 24.01.2018r.dzieci z gr. I Delfinki   zaprezentowały program artystyczny dla zaproszonych gości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas występów i wręczania upominków było wiele wzruszeń. (zdjęcia galeria i facebook)

 ZŁOTE RYBKI  NA WARSZTATCH W MUZEUM ŚLĄSKIMw dniu 23. 01. 2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach, które odbyły się w Muzeum Śląskim w Katowicach.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.II -ŻÓŁWIKI w dniu 23.01.2018r. dzieci z GR. II Żółwiki występowały dla swoich bliskich z okazji święta Babci i Dziadka. Dzieci  spisały się na medal i dostarczyły wszystkim wiele radości, uśmiechu i wzruszeń.( zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.III -MUSZELKI  w dniu 23.01.2018r. dzieci z GR. III zaprezentowały swoim babciom i dziadkom Jasełka oraz program artystyczny z okazji ICH święta. Zaproszeni goście czynnie włączyli się w występy dzieci, wspólnie śpiewali kolędy, nagradzali oklaskami popisy swoich pociech oraz przyjmowali upominki i życzenia od swoich wnucząt. Panowała odświętna, wyjątkowa atmosfera(zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.IV –ZŁOTE RYBKI  w dniu 22.01.2018r.dzieci z gr. IV  zaprezentowały program artystyczny dla zaproszonych gości. Podczas występów i wręczania upominków było wiele wzruszeń. (zdjęcia galeria i facebook)

MUSZELKI W BIBLIOTECEw dniu 22.01.2018r.dzieci z gr. III Muszelki  uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece pt. „To nie przypadek, że po Babci dzień ma Dziadek” . (zdjęcia galeria i facebook)

ZAJĘCIA KULINARNE W REKINKACH - W dniu 22.02.2018r. dzieci z gr. V Rekinki przygotowywały "SŁODKOŚCI DLA GOŚCI", czyli dla Babć i Dziadków z okazji Ich święta. W tym roku był to jabłecznik , zadaniem chłopców było zetrzeć jabłka na tarkach, a zadaniem dziewczynek było  odmierzenie składników suchych oraz zmontowanie całego ciasta. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

BAL PRZEBIERAŃCÓW- W dniu 19.01.2018r. odbył się w przedszkolu Bal Przebierańców. Od samego rana dzieci były poprzebierane w piękne, kolorowe stroje, wśród których dominowały u chłopaków spidermeny, piraci i policjanci. Dziewczynki w tym roku preferowały stroje wróżek i  księżniczek, wiele było też zwierzątek.  Zabawę poprowadziła Pani Wodzirej, która wymyślała różne, ciekawe zabawy, wspólnie z dziećmi tańczyła, uczyła figur tanecznych do znanych i popularnych utworów. Zabawa była jak zawsze udana, humory dopisywały i o to właśnie chodziło. Przed obiadem wszystkie dzieci oglądały przedstawienie teatralne pt. „Dobre zwyczaje” w wykonaniu „Teatru Skrzat” Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie przebrań dla swoich pociech. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W MUZEUM ŚLĄSKIM- W dniu 16.01.2018r dzieci z grupy V Rekinki  uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Śląskim. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W BIBLIOTECE – w dniu 15.01.2018r. dzieci z gr. V Rekinki  uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece w Katowicach pt. "Zabawy karnawałowe" ( zdjęcia w galerii i na facebooku)

JASEŁKA W KOŚCIELE w dniu 12.01.2018r. dzieci z gr. III,  IV i V zostały zaproszone do Kościoła w Katowicach-Bogucicach na Jasełka. Wspólnie z dziećmi z innych przedszkoli śpiewaliśmy kolędy, modliliśmy się za rodziców, słuchaliśmy ks. proboszcza, który opowiadał nam o narodzeniu Pana Jezusa. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani słodyczami. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI W BIBLIOTECE – w dniu 09.01.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece w Katowicach( zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE ZE SZNUPKIEMw dniu 09.01.2018r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola spotkały się ze Sznupkiem. Dzieci z gr. II, III, IV i V brały także udział w spotkaniu z policjantami. Jednym z głównych celów programu profilaktycznego "Mam przyjaciela policjanta" Komendy Miejskiej Policji w Katowicach jest budowanie pozytywnego wizerunku policjanta w społeczeństwie oraz zwalczenie rozpowszechnionego stereotypu straszenia dzieci policjantem. Na spotkaniu  dzieci zostały poinformowane, że w sytuacji zagrożenia, skrzywdzenia czy zagubienia na pomoc policjanta zawsze mogą liczyć. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z pracą policjanta i jej rolą dla zachowania ładu i porządku publicznego, numerem telefonu alarmowego oraz poznały maskotkę policyjną Sznupka - przyjaciela dzieci. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA DLA GOŚCI  W dniu 08.02.2018r. w naszym przedszkolu gościliśmy studentki z Wyższej Szkoły Pedagogicznej, które obserwowały i uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w grupach I, II, IV i V nowatorskimi metodami takimi jak: A.M.  Knissów, R. Labana i W. Sherborne, a wdniu 11.01.2018r. uczestniczyły w zajęciach w gr. III. W dniu 23.01.2018r. dzieci z gr. V gościły na zajęciach panie z  Wyższej Szkoły Pedagogicznej.(zdjęcia w galerii)

DELFINKI PRACUJĄ ZESPOŁOWO - W dniu 05.01.2018r.dzieci z gr. najmłodszej pracowały w małych zespołach tworząc plakat „cztery pory roku”  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

TEATRZYK DZIECI DZIECIOM  - W dniu 05.01.2018r.  dzieci z gr. IV Złote Rybki wystawiły dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie pt. „Rok i jego dzieci”  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

JASEŁKA I SPOTKANIE OPŁATKOWE  W dniu 22.12.2017r. w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Opłatkowe, podczas którego dzieci z gr. III Muszelki  wystawiły Jasełka, wspólne śpiewaliśmy kolędy. Po życzeniach złożonych przez panią Dyrektor wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej, rozpoczęliśmy indywidualne składanie życzeń, dzieląc się opłatkiem, a później udaliśmy się do sal na Świąteczny obiad przy pięknie udekorowanych stołach. Tego dnia dzieci były odświętnie ubrane, z sal płynęły kolędy, wreszcie poczuliśmy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, było dużo radości i wzruszeń. (patrz zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI PIEKĄ PIERNIKI - W dniu 20.12.2017r. nasi najmłodsi przedszkolacy uczyli się piec świąteczne pierniczki. Dzieci dzielnie pomagały i cierpliwie czekały na swoją kolej podczas kolejnych etapów przygotowania ciasta (wyrabianie, wycinanie foremkami, lukrowanie i ozdabianie). Po zakończonej pracy odbyła się degustacja samodzielnie wykonanych ciasteczek. Były pyszne!!! Dalsze częstowanie w piątek (zdjęcia w galerii)

JASEŁKA W BIBLIOTECE- W dniu 20.12.2017r. dzieci  z gr. III –Muszelki , IV – Złote Rybki i  V – Rekinki uczestniczyły w jasełkach wystawionych w Miejskiej Bibliotece w Katowicach przez dzieci z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 4 (dawna Szkoła Podstawowa nr 13). (zdjęcia w galerii i na facebooku)

VI EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO- Konkurs  „Świąteczne inspiracje Bożonarodzeniowe”  rozstrzygnięty w dniu 18.12.2017rW kategorii stroik świąteczny I miejsce zdobyła Natalka Lesik,  a w kategorii zawieszka na choinkę I miejsce zajął Wojtek Arsenicz SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! ( zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE GR. III I V w dniu 13.XII.2017r. dzieci z gr. III Muszelki i V Rekinki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece pt. „Idą święta”( zdjęcia w galerii i na facebooku)

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU - W dniu 6.12.2017r. wszystkie dzieci w naszym przedszkolu gościły św. Mikołaja, który rozdawał  prezenty (zabawki) dzieciom  w każdej grupie wiekowej. Były nowe kąciki tematyczne, klocki, samochody, lalki, układanki, gry, tory, itp. itd.  Dzieci otrzymały także od Mikołaja drobne upominki oraz owoce. Po pożegnaniu Mikołaja nastąpiła wspaniała zabawa nowymi zabawkami. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU!!! Dodatkową atrakcją tego dnia był teatrzyk w wykonaniu profesjonalnych aktorów.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

X ZJAZD BARBÓRKOWY- W dniu 5.12.2017r. dzieci z gr. V - Rekinki uczestniczyły i zaprezentowały się  w X Przedszkolnych Prezentacjach Barbórkowych w MDK Bogucice wraz z innymi przedszkolami z Bogucic i Koszutki. Na koniec występu uczestnicy otrzymali słodkie upominki od organizatorów. Dodatkową atrakcją było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego którego laureatką i zdobywczynią  I MIEJSCA została Anastazja Kwiecińska , a II miejsce zajęli  Kacper i Szymon Sendek  z gr. III. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W CENTRUM KONGRESOWYM  - W dniu 1.12.2017r. dzieci z gr. IV-Złote Rybki i V-Rekinki uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych, molekularnych, technicznych i poznawczych zorganizowanych w Centrum Kongresowym w Katowicach (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W NOSPR - W dniu 27.11.2017r. dzieci z gr. III Muszelki i V Rekinki uczestniczyły w warsztatach muzycznych zorganizowanych w NOSPR. Nasi przedszkolacy mieli okazję przysłuchiwać się również próbie Orkiestry Symfonicznej. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W MUZEUM ŚLĄSKIM- W dniu 21.11.2017r dzieci z grupy III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Śląskim pod hasłem „Kiedy babcia była mała”. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZABAWY BADAWCZE Z SOLĄ W GRUPIE REKINKÓW - W dniu 27 X 2017r . dzieci z gr V uczestniczyły w zajęciach badawczych z solą. Poznawały właściwości soli, dokonywały eksperymenty badawcze. Na  zakończenie zajęć zorganizowały kącik do dalszej obserwacji. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZABAWA ANDRZEJKOWA - W dniu 29.11.2017r. wszystkie dzieci razem ze swoimi opiekunami uczestniczyły w niecodziennej imprezie - w Zabawie Andrzejkowej. Popołudniu, w pięknie udekorowanej sali panowała tajemnicza atmosfera. Można tam było dowiedzieć się co nieco o swojej przyszłości, wywróżyć sobie przyszłego partnera oraz spotkać się z Wróżbitką. Nie zabrakło też lanego wosku, tańców, pysznych ciast i innych atrakcji. Impreza miała charakter charytatywny, za co wszystkim zgromadzonym (w imieniu Pani Basi) bardzo dziękujemy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO - W dniu 24.11.2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Misia. Tego dnia "odwiedził nas Kubuś Puchatek", a wszystkie dzieci miały okazję zaprezentować swoich milusińskich, pokazać je innym dzieciom, potańczyć, pośpiewać, a nawet poćwiczyć. Najmłodsze dzieci zabrały swoje misie do spania na sypialnię. To był bardzo "MISIOWY" dzień. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONCERT- W dniu 23.11.2017r. wszyscy nasi przedszkolacy wysłuchali koncertu "Wiersze Juliana Tuwima w kompozycji Witolda Lutosławskiego" w wykonaniu muzyków Agencji Artystycznej Silesia. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY- W dniu 22.11.2017r. reprezentacja naszego przedszkola z gr.Rekinki w składzie: Zosia Korzeczek, Tadek Nowak i Marek Zowada zajęła II MIEJSCE w konkursie wiedzy "KATOWICZANIN to TY i JA". Nasi wychowankowie odpowiadali na trudne pytania, musieli wykazać się nie tylko wiedzą o Katowicach, ale także pamięcią, spostrzegawczością i umiejętnością współpracy w zespole. GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE NA SYPIALNI - W dniu 21.11.2017r. odwiedziła naszych najmłodszych przedszkolaków Pani z biblioteki, która czytała dzieciom bajeczkę ułatwiającą zasypianie. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

„PAN KLEKS” W PAŁACU MŁODZIEŻY W dniu 14.11.2017r. dzieci z gr. I, II i III, a w dniu 15.11.2017r. dzieci z gr. IV i V oglądały w Pałacu Młodzieży spektakl muzyczny pt. "Pan Kleks" w wykonaniu Dziecięco - Młodzieżowego Teatru Muzycznego PROTALENT (zdjęcia w galerii i na facebooku)

"ANIMACJE" w  CENTRUM SZTUKI  FILMOWEJ- W dniu 14.11.2017r. dzieci z grupy IV i  V  miały okazję uczestniczyć w warsztatach filmowych. Dzieci poznały różnorodne animacje filmowe. Stworzony został „film” na podstawie przygotowanego przez dzieci w przedszkolu wymyślonego bohatera „GOFRA”.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI, ZŁOTE RYBKI I REKINKI  NA PORANKU W DOMU KULTURY - W dniu 13.11.2017r. dzieci z gr. III, IV i V uczestniczyły w poranku filmowym w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Bogucicach(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI ZWIEDZAJĄ NOSPR - W dniu 07.11.2017r. dzieci z gr. IV Złote Rybki w ramach przerabianej tematyki zwiedzały NOSPR oraz miały możliwość  grania  na instrumentach wystawionych w alejce przed budynkiem NOSPR-u. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE    W dniu 06.11.2017 dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK PRZEZ WOLONTARIUSZY    W dniu 03.11.2017r. wszystkie dzieci miały okazję posłuchać bajek czytanych przez wolontariuszy z IV L.O.  w Katowicach w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI  I  ŻÓŁWIKI  ROBIĄ OWOCOWE SZASZŁYKI    W dniu 03.11.2017r.  dzieci  z gr.  I i II przygotowały owocowe szaszłyki. Poznały etapy wykonania szaszłyków (mycie owoców, krojenie, nabijanie na patyczki). Po wykonaniu zadania dzieci z wielki apetytem zjadły przygotowane przez siebie zdrowe przysmaki (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI GRAJĄ NA INSTRUMENTACH   - W dniu 03.11,2017r. dzieci z gr. III Muszelki  w ramach przerabianej tematyki grały na instrumentach perkusyjnych. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK PRZEZ WOLONTARIUSZY    W dniu 26 i 27.10. 2017r. wszystkie dzieci miały okazję posłuchać bajek czytanych przez wolontariuszy z IV L.O.  w Katowicach w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAPASY ZIMOWE  - W dniu 25.10,2017r. dzieci z gr. IV i V w ramach przerabianej tematyki robiły kompot y wieloowocowe. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK PRZEZ WOLONTARIUSZKĘ    W dniu 19.10.2017r. wszystkie dzieci miały okazję posłuchać bajek czytanych przez wolontariuszkę z IV L.O.  w Katowicach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE GR IV  W dniu 23.10.2017r. dzieci z gr IV Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach prowadzonych w Miejskiej Bibliotece w Katowicach pt. "W kolorowym świecie liści"(zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W PARKU W dniu 20.10.2017r. dzieci z gr. III udały się na wycieczkę do parku gdzie miały okazję zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i nazbierać "dary jesieni" - kolorowe liście, kasztany i żołędzie. W drodze powrotnej do przedszkola zwiedzały Katowice. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK PRZEZ WOLONTARIUSZKĘ    W dniu 13.10.2017r. wszystkie dzieci miały okazję posłuchać bajek czytanych przez wolontariuszkę z IV L.O.  w Katowicach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI i REKINKI W PARKU W dniu 11.10.2017r. dzieci z gr. IV Złote Rybki, a w dniu 12.10.2017r. dzieci z gr V Rekinki udały się na wycieczkę do parku gdzie miały okazję zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i nazbierać "dary jesieni" - kolorowe liście, kasztany i żołędzie (zdjęcia w galerii i na facebooku)

NAUKA MYCIA RĄK W dniu 10.10.2017r. dzieci z gr. IV Złote Rybki i V Rekinki brały udział w warsztatach "Nauki mycia rąk" prowadzonych przez panią z sanepidu w ramach akcji "Zdrowy Przedszkolak" (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE W dniu 11.10.2017r. dzieci z gr.III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece na ul. Wajdy w Katowicach ( zdjęcia w galerii i na facebooku)

FESTYN PRZEDSZKOLNY Z PANIĄ JESIENIĄ - W dniu 06.10.2017r. odbyła się coroczna impreza  naszej przedszkolnej rodziny  pod hasłem: „Bezpieczny Katowiczanin”. Na początku dzieci z każdej grupy zaprezentowały się zebranym gościom w tańcu i piosence. Następnie  w każdej grupie – dzieci i rodzice – tworzyli „Panoramę Katowic” różnymi technikami plastycznymi. Po wykonaniu tego zadania dzieci otrzymały medal „Małego Katowiczanina”  i zostały zaproszone wraz z Rodzicami do korzystania z wszystkich atrakcji przygotowanych na tę okazję.  Był  Quiz z nagrodami „Co wiemy o mieście Katowice”, była „Stacja doświadczalna”, dyskoteka, malowanie twarzy,  Kawiarenka z wypiekami przygotowanymi przez Rodziców , wata cukrowa. Największą atrakcją był przyjazd wozu strażackiego oraz przyjście gości ze Straży Miejskiej.  Na zakończenie festynu  czekał na wszystkich posiłek w postaci żurku i grillowanej kiełbaski. Wszystkim przybyłym gościom bardzo dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę!(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE W DELFINKACH I ŻÓŁWIKACHW dniu 29.09.2017r. dzieci z gr. I Delfinki i gr. II Żółwiki robiły sok owocowo-warzywny. Na początku starannie umyły owoce i warzywa, następnie wkładały pokrojone cząstki do wyciskarki. Najbardziej smakował im sok, który „samodzielnie” zrobiły i chętnie go wypiły na zakończenie zajęć. Dziękujemy rodzicom za przyniesione do przedszkola owoce i marchewki. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE -REKINKI  – w dniu 27.09.2017r. dzieci z gr. V Rekinki wykonały pyszną sałatkę owocową.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE - ZŁOTE RYBKI  – W dniu 26.09.2017r dzieci z gr. IV Złote Rybki udały się na pobliski targ, na którym zakupiły potrzebne owoce do wykonania szaszłyków. W dniu następnym ( 27.09.2017r. ) wykonały kolorowe, owocowe szaszłyki, które bardzo wszystkim smakowały. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

BAJKI CZYTANE PRZEZ WOLONTARIUSZY – w dniu 27.09.2017r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola słuchały bajek czytanych przez starszych kolegów z  IV LO w Katowicach (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI ROBIĄ KOMPOTY – w dniu 26.09.2017r. dzieci z gr. III Muszelki pomagały pani wykonać przetwory na zimę – jabłkowe kompoty. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA  - W dniu 22.09.2017r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zabawach zorganizowanych z okazji Dnia Przedszkolaka połączonego z „pasowaniem” dzieci do poszczególnych grup wiekowych. Dzieci wykonały zadania, za które otrzymały słodkiego lizaka, złożyły przyrzeczenie Przedszkolaka, zaprezentowały swoją grupową piosenkę i otrzymały pamiątkowe medale. Po uroczystości „pasowania” odbyła się przedszkolna dyskoteka.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE W KOŚCIELE  dniu 22.09.2017r. dzieci z gr. V  Rekinków i gr. IV Złotych Rybek uczestniczyły w spotkaniu katechetycznym dla przedszkolaków w Kościele Św. Szczepana w Katowicach - Bogucicach. Nauczyły się tam nowych piosenek religijnych dla dzieci, wspólnie modliły się, a na koniec dostały słodką niespodziankę  od księdza proboszcza (zdjęcia w galerii i na facebooku)

UCZYMY SIĘ MYĆ ZĘBY  - W dniu 21.09.2017r. dzieci z gr. III Muszelki, IV Złote Rybki i V Rekinki uczestniczyły w warsztatach pt. „Uczymy się dbać o zęby” prowadzonych przez studentkę IV roku Śląskiej Akademii Medycznej. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 15.09.2017r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach pt. Wspomnienia z wakacji”, a w dniu 20.09.2017r. w dzieci z gr. V Rekinki w warsztatach pt. „Dzień Przedszkolaka” zorganizowany ch w Miejskiej Bibliotece na ul. Wajdy w Katowicach (zdjęcia w galerii i na facebooku)

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA- W dniu 15.09.2017r.dzieci z gr.II, III, IV i V wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci z grup młodszych posprzątały ogród przedszkolny. Było to dla nich nielada wyzwanie, bo nad porządkiem czuwa przedszkolny ogrodnik. Dzieci starsze "przeczesały" teren za ogrodzeniem przedszkola i ich zbiory były bardziej okazałe. Zebraliśmy kilka worków różnych śmieci. (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

DELFINKI I ŻÓŁWIKI  NA SPACERZE  - W dniu 13.09.2017r. dzieci z gr. I i II wyruszyły na spacer– w ramach przerabianej tematyki - uczenia się poruszania w ruchu ulicznym. Podczas spaceru przechodziliśmy przez ulicę, oglądaliśmy sygnalizację świetlną i znaki drogowe. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINY I ZŁOTE RYBKI ZWIEDZAJĄ KATOWICE - W dniu 13.09.2017r. dwie najstarsze grupy IV i V wyruszyły zwiedzać swoje miasto. Oglądaliśmy współczesne budowle architektoniczne: Centrum Kongresowe, NOSPR, Spodek. Omawialiśmy ich przeznaczenie dla użyteczności publicznej. Wielką atrakcją okazała się platforma widokowa połączona z kompleksem muzealnym. Interesującym obiektem stała się również wieża ciśnień. Pogoda sprzyjała, wycieczka się udała. Humory dopisały. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI W BIBLIOTECE -W dniu 11.09.2017r.dzieci z gr. IV uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece na ul. Wajdy w Katowicach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WITAMY W PRZEDSZKOLU PO WAKACJACH! - Już minął tydzień wspólnej zabawy, pojawili się nowi koledzy i koleżanki. Przed nami kolejny rok kreatywnych zajęć i ciekawych przygód i wspaniałej zabawy. Najmłodsi przedszkolacy mają za sobą już pierwsze zajęcia, dzielą się swoją wiedzą o otaczającym świecie i pomału zapominają, że na początku trochę płakali... (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

shim