shim

"..ALE TO JUŻ BYŁO..." co robiliśmy w przedszkolu

co robiliśmy w przedszkolu

ROK SZKOLNY 2018/19

GOŚCIE Z AUSTALIJSKIEJ WYSPY - W dniu 12.12.2018r. w ramach odbywającego się Szczytu Klimatycznego w Katowicach naszych przedszkolaków odwiedziła delegacja z dalekiego kraju - Tasmanii. Goście opowiadali o przyrodzie i krajobrazie swojej ojczyzny. Nasi przedszkolacy zaprezentowali się w tańcu i piosence. Dzieci miały również okazję zadawania ciekawych pytań. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Goście zachwycali się  wystrojem naszego przedszkola oraz wyglądem edukacyjnego  ogrodu, podkreślili również gościnność i uprzejmość Katowiczan. zdjęcia w galerii i na facebooku)

W „STARYM KINIE” - W dniu 10.12.2018r. dzieci z gr. I Delfinki i II Żółwiki, oglądały przeźrocza (slajdy) na temat pracy górników i wyglądu kopalni na podstawie bajki „Przygoda w kopalni” (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU - W dniu 6.12.2018r. wszystkie dzieci w naszym przedszkolu gościły św. Mikołaja, który rozdawał  prezenty (zabawki) dzieciom  w każdej grupie wiekowej. Były nowe kąciki tematyczne, klocki, samochody, lalki, układanki, gry, tory, itp. itd.  Dzieci otrzymały także od Mikołaja puzzle oraz owoce. Po pożegnaniu Mikołaja nastąpiła wspaniała zabawa nowymi zabawkami. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU!!!(zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W „EKOEKSPERYMENTORIUM”- W dniu 4.12.2018r. dzieci z gr. V Rekinki, a w dniu  5.12.2018r. dzieci z gr. IV-Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych przez Wydział Edukacji i Sportu z okazji Szczytu Klimatycznego, na których dzieci uczyły się zachowań proekologicznych. Dzieci z gr. V miały również okazję podziwiać „Bajkowe scenki” na Kiermaszu Świątecznym zorganizowanym na Rynku w Katowicach (zdjęcia w galerii i na facebooku)

XI ZJAZD BARBÓRKOWY- W dniu 3.12.2018r. dzieci z gr. V - Rekinki uczestniczyły i zaprezentowały się  w XI Przedszkolnych Prezentacjach Barbórkowych w Szkole Podstawowej nr 40 w Katowicach. Na koniec występu uczestnicy otrzymali słodkie upominki od organizatorów. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W TEATRZE - W dniu 3.12.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego gdzie miały okazję poznać teatr zza kulis: sceny, magazyny dekoracji i rekwizytów, zapadnia teatralna, wybranych pracowni teatralnych,   Dzieci miały również okazję podziwiać „Bajkowe scenki” na Kiermaszu Świątecznym zorganizowanym na Rynku w Katowicach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 30.11.2018r. dzieci z gr. III , IV i V  uczestniczył w spotkaniu z autorem książek dla dzieci Panem Szymonem Góreckim w Miejskiej Bibliotece. Dzieci miały okazję posłuchać fragmentów bajek i wierszy oraz uczestniczyć w zabawach z bohaterami bajek (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA MUZYCZNE U DELFINKÓW - W dniu 30.11.2018r. nasze najmłodsze pociechy na zajęciach poznawały wybrane  instrumenty muzyczne. Miały okazję „zagrać w przedszkolnej orkiestrze”. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

ZABAWA ANDRZEJKOWA - W dniu 29.11.2018r. wszystkie dzieci uczestniczyły w niecodziennej imprezie - w Zabawie Andrzejkowej. W pięknie udekorowanej sali panowała tajemnicza atmosfera. Można tam było dowiedzieć się co nieco o swojej przyszłości, wywróżyć sobie przyszłego partnera oraz spotkać się z Wróżbitką. Nie zabrakło też tańców i innych atrakcji. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO - W dniu 23.11.2018r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Misia. Tego dnia "odwiedził nas Kubuś Puchatek", a wszystkie dzieci miały okazję zaprezentować swoich milusińskich, pokazać je innym dzieciom, potańczyć, pośpiewać, a nawet poćwiczyć. Najmłodsze dzieci zabrały swoje misie do spania na sypialnię. To był bardzo "MISIOWY" dzień. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK PODCZAS ODPOCZYNKU DZIECI - W dniu 23.11.2018r. odwiedziła naszych najmłodszych przedszkolaków Pani z biblioteki, która czytała dzieciom bajeczkę ułatwiającą zasypianie.

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE U DELFINKÓW - W dniu 19.11.2018r. nasze najmłodsze pociechy uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których robiły jeża z masy solnej (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

II SPOTKANIE Z CYKLU ZAJĘĆ „BEZPIECZNY MALUCH” -w dniu 20.11.2018r. dzieci z gr. V i najstarsze dzieci z gr. IV uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „BEZPIECZNY MALUCH”  prowadzony przez Policjantów z Komendy Miejskiej w Katowicach.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 20.11.2018r. dzieci z gr. III uczestniczył w warsztatach  w Miejskiej Bibliotece pt. „Dzień Misia” (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

I SPOTKANIE Z CYKLU ZAJĘĆ „BEZPIECZNY MALUCH” -w dniu 14.11.2018r. dzieci z gr. V i najstarsze dzieci z gr. IV uczestniczyły w zajęciach w ramach programu „BEZPIECZNY MALUCH”  prowadzony przez Policjantów z Komendy Miejskiej w Katowicach. Program obejmuje 10 spotkań  w ciągu całego roku szkolnego.  Pierwsze zajęcia prowadzone były na temat „Bezpieczny maluch nie rozmawia z nieznajomym oraz wie, co zrobić, gdy się zgubi”. Dużą atrakcją było spotkanie z psem policyjnym oraz oglądanie radiowozu. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 14.11.2018r. dzieci z gr. III i IV uczestniczył w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Panią Urszulą Kępka w Miejskiej Bibliotece. Dzieci miały okazję posłuchać fragmentów bajek i wierszy oraz uczestniczyć w zabawach z bohaterami bajek (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK TERAPEUTYCZNYCHW dniu 13 - 15.11.2018r. w każdej grupie odbyły się pierwsze zajęcia profilaktyczne z cyklu zajęć „BAJKI TERAPEUTYCZNE” (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ  - W dniu 09.11.2018r.  wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w akcji „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11:11, w ramach świętowania 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wspólnie zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

WYCIECZKA DO STRAŻY POŻARNEJ - W dniu 07.11.2018r.  dzieci z gr. III Muszelki i gr. IV Złote rybki uczestniczyły w wycieczce do Straży Pożarnej. Dzieci miały okazję dowiedzieć się o ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków, poznały zasady zachowania się w chwili zagrożenia, zapoznały się ze sprzętem strażackim. Miały też okazję przez chwilę wcielić się w rolę strażaków. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 06.11.2018r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece pod hasłem „Kto misiowi urwał ucho". W dniu 08.11.2018 dzieci z gr. IV Złote rybki uczestniczyły w warsztatach pod hasłem „Jestem  patriotą” (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

CZYTANIE BAJEK PODCZAS ODPOCZYNKU DZIECI - W dniu 26.10.2018r. odwiedziła naszych najmłodszych przedszkolaków Pani z biblioteki, która czytała dzieciom bajeczkę ułatwiającą zasypianie. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE - W dniu 26.10.2018r. dzieci z gr. III Muszelki i IV Złote rybki uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych- porozumienie bez przemocy- w ramach programu „Ola i przyjaciele”. Zajęcia odbywają się cyklicznie,  dzieci uczą się m.in. lepszego zrozumienia własnych emocji, empatii, komunikacji na poziomie grupy rówieśniczej, skutecznego rozwiązywania konfliktów na drodze kompromisów, poczucia własnej wartości, zapobiegania agresji.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 25.10.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki i V Rekinki uczestniczyły w warsztatach pt. „Spotkanie z wyobraźnią” .Było to spotkanie z panią Zofią Stanecką  autorką cyklu książek dla dzieci o Basi.   (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

PORANEK FILMOWY W DOMU KULTURY - W dniu 23.10.2018r. dzieci z gr. III Muszelki, IV Złote rybki i V Rekinki uczestniczyły w poranku filmowym zorganizowanym w Domu Kultury w Katowicach-Bogucicach(zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE U DELFINKÓW - W dniu 19.10.2018r. nasze najmłodsze pociechy uczestniczyły w zajęciach plastycznych, podczas których malowały „jesienny liść”. Przed zajęciami zostały poczęstowane pysznym sokiem owocowym, które zrobiły Rekinki. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

SOK OWOCOWY U REKINKÓW- W dniu 19.10.2018r. dzieci z grupy Rekinki przygotowywały sok owocowy. Po wcześniejszej pogadance i ustaleniu kolejności wykonywanych czynności przystąpili ochoczo do pracy, a następnie poczęstowały sokiem dzieci z grupy  najmłodszej(zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

REKINKI W BIBLIOTECEW dniu 17 i 24.10.2018r. dzieci z gr. V Rekinki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece

 

 

"DZIEŃ LIŚCIA" - W dniu 18.10.2018r. obchodziliśmy wspólnie z wszystkimi przedszkolakami - Dzień Liścia. Na naszej mini scenie przyozdobionej "solenizantami"prezentowały się poszczególne grupy. W repertuarze znalazły się piosenki o tematyce jesiennej ilustrowane ruchem, a nawet zagrała jesienna orkiestra. Odbył się także jesienny pokaz mody. Na drugą część obchodów przenieśliśmy się do ogrodu, gdzie tworzyliśmy "Liściaste gąsienice". Młodsze dzieci uczyły się pracować wspólnie, a starsze miały okazję poćwiczyć cierpliwość i wytrwałość w osiągnięciu zamierzonego celu, czyli osobistej gąsienicy. Okazałe liściaste gąsienice można podziwiać w holu przedszkola.

 

 

SMAKOWITY MUS U DELFINKÓW - W dniu 11.10.2018r. nasze najmłodsze pociechy uczestniczyły w zajęciach kulinarnych, podczas których przygotowały mus owocowo - twarogowy na waflach. Palce lizać! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

OWOCOWO I WARZYWNIE U REKINKÓW- W dniu 10-11.10.2018r. dzieci z grupy Rekinki przygotowywały surówkę z marchewki i jabłka oraz szaszłyki. Po wcześniejszej pogadance nt bezpiecznego używania tarki, patyczków oraz ustaleniu kolejności wykonywanych czynności przystąpili ochoczo do pracy, a następnie częstowali się swoimi "efektami". (zdjęcia w galerii i na facebooku)

"ŚWIĘTO DRZEWA"- W dniu 10.10.2018r. dzieci z wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w Święcie Drzewa: sadziły nowe, młode drzewka, śpiewały i tańczyły dla drzew. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

ŻÓŁWIKI  i MUSZELKI  ROBIĄ OWOCOWY SOK    W dniu 05.10.2018r.  dzieci  z gr.   II Żółwiki  i III Muszelki przygotowały owocowy sok. Poznały etapy wykonania soku (mycie owoców, krojenie). Po wykonaniu zadania dzieci z wielkim apetytem wypiły przygotowany przez siebie zdrowy soczek (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

„ MAŁE CZERWONE JABŁUSZKO” W ramach tematyki prozdrowotnej na temat warzyw i owoców „Delfinki” ugniatały, formowały i lepiły jabłuszko z masy solnej. Po wypieczeniu produktu przystąpiły do cierpliwego malowania. Tematyce towarzyszył również taniec w parach z podziałem na role do piosenki  „Małe czerwone jabłuszko”.( zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

FESTYN PRZEDSZKOLNY Z PANIĄ JESIENIĄ - W dniu 28.09.2018r. odbyła się coroczna impreza  naszej przedszkolnej rodziny  pod hasłem: „Nasza Ojczyzna”. Na początku dzieci z każdej grupy zaprezentowały się zebranym gościom w tańcu i piosence następnie odśpiewany został Hymn i wszyscy uczestnicy festynu utworzyli flagę Polski. Następnie  w każdej grupie – dzieci przy pomocy Rodziców – wykonywały zadania przygotowane na pięciu stanowiskach. Po wykonaniu zadań dzieci otrzymały upominki i zostały zaproszone wraz z Rodzicami do korzystania z wszystkich atrakcji przygotowanych na tę okazję.  Była dyskoteka, malowanie twarzy,  Kawiarenka z wypiekami przygotowanymi przez Rodziców, wata cukrowa. Na zakończenie festynu  czekał na wszystkich posiłek w postaci żurku i grillowanej kiełbaski. Wszystkim przybyłym gościom bardzo dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę!(zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

MUSZELKI NA WARSZTATACH W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE W dniu 26.09.2018 dzieci z gr III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece. Dzieci miały również okazję zwiedzić pomieszczenia biblioteki, do przedszkola wróciły bardzo zadowolone i obiecały, że chętnie się wybiorą jeszcze raz.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

ŻÓŁWIKI I DELFINKI NA SKRZYŻOWANIU- W dniu 17 i 18.09.2018r. dzieci z gr.I i II wyruszyły na spacer w pobliżu przedszkola, podczas którego obserwowały ruch uliczny, szukały znaków drogowych i bezpiecznie przechodziły przez ulicę. Dodatkową atrakcją dla dzieci były założone kamizelki odblaskowe. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

 

 

 

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA- W dniu 14.09.2018r.dzieci z gr. I, II, III, IV i V wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci z grup młodszych sprzątały ogród przedszkolny. Było to dla nich  wyzwanie, bo nad porządkiem czuwa przedszkolny ogrodnik. Dzieci starsze "przeczesały" teren za ogrodzeniem przedszkola i ich zbiory były bardziej okazałe. Zebraliśmy kilka worków różnych śmieci. (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

 

 

 

 

WYCIECZKA NA SKRZYŻOWANIE REKINKI I ZŁOTE RYBKI - W dniu 13.09.2018r.dzieci z gr.  IV i V wzięły udział w wycieczce „Na skrzyżowanie” w ramach przerabianej tematyki „Bezpieczna droga do przedszkola” Dzieci miały okazję poznać znaki drogowe, bezpiecznie przejść przez ulicę w wyznaczonym miejscu. (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

 

WITAMY W PRZEDSZKOLU PO WAKACJACH! - Już minął tydzień wspólnej zabawy, pojawili się nowi koledzy i koleżanki. Przed nami kolejny rok kreatywnych zajęć, ciekawych przygód i wspaniałej zabawy. Najmłodsi przedszkolacy mają za sobą pierwsze zajęcia, dzielą się swoją wiedzą o otaczającym świecie i pomału zapominają, że na początku trochę płakali... (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ROK SZKOLNY 2017/18

PODZIĘKOWANIE I POŻEGNANIE PANI MARYSI- W dniu 26.06.2018r. dzieci i panie z naszego przedszkola uczestniczyły w uroczystości „Podziękowania i pożegnania pani Marysi” Dzieci z każdej grupy zaprezentowały krótki program artystyczny, zostały wręczone pamiątkowe laurki, było wiele wzruszeń i podziękowań dla pani Marysi za serce, uśmiech, cierpliwość, pomoc..... itd. itp.   (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI  W CUKIERNI - W dniu 22.06.2018r. grupa IV Złote Rybki  udała się do cukierni na pyszne lody rzemieślnicze. Dzieci miały okazję poobserwować pracę sprzedawcy, degustowały samodzielnie wybrane smaki lodów. Było to ostatnie wspólne wyjście całej grupy w takim składzie. W doskonałych humorach wszyscy wrócili do przedszkola. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKI I MUSZELKI W PLANETARIUM - W dniu 21.06.2018r. grupa II Żółwików i III Muszelek wyjechała do Planetarium gdzie dzieci miały okazję w przystępny sposób wraz z Panem Twardowskim zwiedzać układ słoneczny poznawać planety oraz bliżej poobserwować księżyc. Później zwiedzaliśmy Planetarium między innymi Obserwatorium gdzie oglądaliśmy ogromny teleskop. Wycieczka wszystkim się podobała i wróciliśmy do przedszkola pełni nowych przeżyć.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

STARSZACY NA OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH  – w dniu 21.06.2018r. dzieci z gr. V gościły na ogródkach działkowych na zaproszenie mamusi Marysi Śmigielskiej. Dzieci korzystały z wszystkich atrakcji, a największą niespodzianką były owocowe lody. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 ZŁOTE RYBKI W BIBLIOTECE - W dniu 20.06.2018r. grupa IV Złote Rybki uczestniczyła w warsztatach w Bibliotece 

DELFINKI W CUKIERNI - W dniu 21.06.2018r. grupa Delfinki postanowiła trochę się ochłodzić i w tym celu udała się do cukierni na pyszne lody rzemieślnicze. Dzieci miały okazję poobserwować pracę sprzedawcy, degustowały samodzielnie wybrane smaki lodów oraz mogły "wykazać się" stosując zwroty grzecznościowe tj. dziękuję, proszę czy dzień dobry, dowidzenia. W doskonałych humorach wszyscy wrócili do przedszkola. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

STARSZACY W SZKOLE – w dniu 20.06.2018r. dzieci z gr. IV i V, które od września rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą gościły w Szkole Podstawowej nr 13. Dzieci pierwszy raz usiadły w szkolnych ławkach, zwiedzały szkołę i klasy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CAŁODNIOWA WYCIECZKA – w dniu 15.06.2018r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w całodniowej  wycieczce do Żarek. Dzieci brały udział między innymi w warsztatach  filcowania wełny, zwiedziły  stary młyn w Muzeum Rzemiosł Dawnych, w warsztatach w fabryce lizaków Hocus – Pokus  (oglądały proces wytwarzania słodyczy i wykonały własnoręcznie swój lizak) zdjęcia w galerii i na facebooku

POŻEGNANIE STARSZAKÓW  w dniu 13.06.2018r. dzieci z grupy IV Złote Rybki i V – Rekinki brały udział w uroczystości z okazji „Pożegnania Przedszkola” Dzieci bardzo pięknie zaprezentowały się w tańcach, piosenkach i wierszykach za co zostały nagrodzone brawami. Na zakończenie  dzieci opuszczające już mury naszego przedszkola otrzymały pamiątkowe upominki. Były również podziękowania i życzenia.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 SPOTKANIE Z PANIĄ BEHAWIORYSTKĄ ZWIERZĄT W  dniu  08.06.2018r. wszystkie dzieci miały okazję spotkać się z panią Michaliną (behawiorystką zwierząt), która opowiedziała w jaki sposób nauczyć się „psiej mowy” (kiedy pies chce się bawić, kiedy jest zły, kiedy się boi itp. )Dzieci nauczyły się także przyjmować „bezpieczną postawę” w sytuacjach zagrożenia (atak  psa). Gościem specjalnym był kot o imieniu Szaman, który bardzo chętnie „popisywał” się swoimi umiejętnościami.   (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI CZYTAJĄ  - W dniu  07.06.2018r. dzieci z gr. I Delfinki w ramach przerabianej tematyki „W Bibliotece” na zajęciach opowiadały na temat  oglądanych książek  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUZYCZNE PRZEDSTAWIENIE W PAŁACU MŁODZIEŻY  -W  dniu 06.06.2018r. dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w przedstawieniu muzycznym „Śpiąca Królewna” (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI I REKINKI W KINIE KOSMOS - W dniu  04.06.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki i V Rekinki , uczestniczyły w warsztatach w Centrum Sztuki Filmowej. Dzieci miały okazję zobaczyć teatrzyk chińskich cieni oraz obejrzeć seans filmowy pt. "Jaskiniowiec" Największą atrakcją bylo spotkanie z archeologiem panią Beatą Badura (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKI W BIBLIOTECE -  W  dniu 04.06.2018r. dzieci z gr. II Żółwiki  uczestniczyły w warsztatach organizowanych w  Miejskiej Bibliotece (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI NA UNIWERSYTECIE ŚLĄSKIM - W dniu  04.06.2018r. dzieci z gr. III Muszelki, uczestniczyły imprezie pod hasłem „Piękna nasza Polska cała” zorganizowana przez studentów U. ŚL. w Katowicach  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI NA ZAJĘCIACH KULINARNYCH  -  W  dniu 30.05.2018rdzieci z gr. I Delfinki   w ramach zajęć kulinarnych robiły pyszny owocowy  koktajl (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI NA PIKNIKU    - W dniu  29.05.2018r. dzieci z gr. V Rekinki wybrały się na PIKNIK do parku. Starszacy miło spędziły czas na grach, zabawach i rozmowach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE   W  dniu 28.05.2018r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach organizowanych w  Miejskiej Bibliotece (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ MAMY i TATY W PRZEDSZKOLU   - W dniach  22.05.2018r. dzieci z gr. II Żółwiki,  23.05 2018r. dzieci z gr. III Muszelki, 24.05.2018r. dzieci z gr. I Delfinki i 25.05.2018r. dzieci  z gr. IV.  Złote Rybki, miały możliwość zaprezentowania swoim Rodzicom przedstawienia z okazji ICH Święta. Dzieci były bardzo przejęte i dostarczyły swoim Rodzicom wielu wzruszeń. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI I MUSZELKI NA WARSZTATACH W RONDZIE SZTUKI  W  dniu 23.05.2018r. dzieci z gr. V  Rekinki , a w dniu  24.05.2018r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach organizowanych w  Rondzie Sztuka pt. „ Tu czy Tam …” promocja czytania, zapoznanie dzieci ze sposobem powstawania książki itp.   (zdjęcia w galerii i na facebooku)

PRZEDSTAWIENIE  DZIECI DZIECIOM   - W dniach  21.05.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki, 22.05 2018r. dzieci z gr. II Żółwiki, 23.05.2018r. dzieci z gr. III Muszelki i 24.05.2018r. dzieci  z gr. I Delfinki zaprezentowały dla wszystkich przedszkolaków swój program przygotowany na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 REKINKI NA WARSZTATACH PRZYRODNICZYCH  W  dniu 22.05.2018r. dzieci z gr. V  Rekinki uczestniczyły w warsztatach wg programu autorskiego „Dziecko w świecie przyrody”.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

VIII KONKURS MATEMATYCZNY "RUSZ GŁOWĄ!"- W dniu 10.05.2018r. odbył się już po raz ósmy konkurs matematyczny dla zdolnych przedszkolaków. W tym roku uczestnikami były reprezentacje 3 - osobowe z 8 katowickich przedszkoli. Dzieci rozwiązywały zadania, musiały wykazać się spostrzegawczością, wiedzą oraz umiejętnością logicznego myślenia. Najlepszą okazała się reprezentacja z Miejskiego Przedszkola nr 14 i nasi przedszkolacy w składzie: Kinga ŻEBRACKA, Marysia ŚMIGIELSKA, Tomek BRONKOWSKI GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA WARSZTATOWE W BIBLIOTECE W  dniu 09.05.2018r. dzieci z gr. V  Rekinki gościły na  zajęciach  w Miejskiej Bibliotece na warsztatach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W TEATRZE WYSPIAŃSKIEGO W dniu 07. 05.2018r. dzieci z gr. III Muszelki i  IV Złote Rybki, uczestniczyły w warsztatach w Teatrze Wyspiańskiego (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ OGRODNIKA –  W dniu 08.05.2018r. dzieci z całego przedszkola gościły Pana Ogrodnika Zbyszka, który opowiedział o swojej pracy, dzieci podziękowały za dbanie o nasz przedszkolny ogród i postanowiły go jeszcze upiększyć. Pod czujnym okiem pana Zbyszka  sadziły przyniesione do przedszkola nasiona i cebulki. Pracowały bardzo chętnie i wytrwale. Roślinki zagościły w naszym przedszkolnym ogrodzie, teraz codziennie będziemy o nie dbać i obserwować jak rosną. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 PORANEK FILMOWY W DOMU KULTURY  W dniu 26.04.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki, V Rekinki uczestniczyły w poranku filmowym zorganizowanym w Domu Kultury. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIECI Z GR III MUSZELKI NA WARSZTATACH W BIBLIOTECE –  W dniu 18.04.2018r. dzieci z gr. III Muszelki  uczestniczyły w warsztatach prowadzonych w Miejskiej Bibliotece pt.” W świecie dinozaurów”. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 PORANEK FILMOWY W DOMU KULTURY W dniu 09.04.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki  i V Rekinki oglądały bajki dla dzieci w Domu Kultury w Katowicach - Bogucicach(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW  GR III MUSZELKI  –  W dniu 13.04.2018r. dzieci z gr. III Muszelki  gościły na zajęciach swoich rodziców. Rodzice mogli zobaczyć swoją pociechę na tle całej grupy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MINI PLAYBACK SHOW-  W dniu 12.04.2018r. odbył się w naszym przedszkolu Mini Playback Show. Zgłosiło się 18 uczestników.

W kategorii dzieci młodszych wszyscy wykonawcy otrzymali wyróżnienia:

Hania Śmigielska i Maja Wiśniewska w   piosence „Jagódki”

Antoś Śmigielski w piosence „Jedzie pociąg",

Nina Burzyńska w piosence „Na dobre i na złe”,

Lenka Kurzeja w piosence „Mam tę moc”,

Stasiu Wiejak w piosence „Kle kle boćku…”

Filip Kwaśniewski w piosence „Lisek”

Martyna i Zuzia Chrapek w piosence „Bez końca”

W kategorii dzieci młodszych SUPER wyróżnienia otrzymali:

Amelka Gałka i Maja Mucha  w piosence „Mam tę moc

Marek Dąbrowski w piosence „Jestem pilotem”

 W kategorii dzieci starszych I miejsce zajęła  Oliwia Dzięcioł w piosence „W stronę słońca” II miejsce otrzymali Tomek Bronkowski w piosence „Czarny chleb i czarna kawa” i Sławomir Wiejak w piosence „ To kabanos jest Mariana” III miejsce zdobyła Zuzia Borys w piosence „Tamta dziewczyna”. Wyróżnienie zdobyły: Kinga Żebracka  w piosence Nie mów mi nie”, Jessica Stefańczuk w piosence „Nie ma nas” Gratulujemy!!! (zdjęcia w galerii  i na facebooku))

DZIECI Z GR I DELFINKI ZAKŁADAJĄ WIOSENNĄ HODOWLĘ –  W dniu 11.04.2018r. dzieci z gr. I Delfinki  sadziły przyniesione do przedszkola nasiona i cebulki. Dzieci pracowały bardzo chętnie i wytrwale. Roślinki zagościły na naszym parapecie, teraz codziennie będziemy o nie dbać i obserwować jak rosną. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W ZŁOTYCH RYBKACH W dniu 10.04.2018r. dzieci z gr IV Złote Rybki gościły na  zajęciach  swoich rodziców. Rodzice mieli okazję obserwować swoją pociechę na tle całej grupy. Dzieci spisały się na medal. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W REKINKACH” W dniu 10.04.2018r. dzieci z gr. V Rekinki gościły na zajęciach swoich rodziców Rodzice mieli okazję obserwować swoją pociechę na tle całej grupy.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 REKINKI NA SIŁOWNI W dniu 09.04.2018r. dzieci z grupy Rekinki  ćwiczyły i nabierały sprawności fizycznej na „siłowni” na Osiedlu Wajdy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI NA WARSZTATACH W BIBLIOTECE- W dniu 09.04.2018r.  dzieci z gr. V uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w Miejskiej Bibliotece (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY BASEBALL - W dniu 04.04.2018r. dzieci z gr. IV i V uczestniczyły w pokazie i warsztatach prowadzonych przez trenerów baseball.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI „SZUKAJĄ OZNAK WIOSNY” W dniu 04.04.2018r. dzieci z gr. I Delfinki   uczestniczyły w wycieczce pod hasłem „Szukamy oznak wiosny”. Dzieci prowadziły obserwację zmian zachodzących w przyrodzie, oglądały pierwsze kwiaty wiosny – krokusy i przebiśniegi. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 REKOLEKCJE  W KOŚCIELE W dniu 23.03.2018r. dzieci z grupy III, IV i  V brały udział w spotkaniu dla przedszkolaków w Kościele św. Szczepana w Bogucicach z okazji rekolekcji dla przedszkolaków. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

II MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM - W dniu 26.03.2018r. zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym "Święta jak malowane" zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Bogucicach. W kategorii stroik wielkanocny II miejsce zajął Oskar Czerwiński z gr.Rekinki. GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W DELFINKACH W dniu 21.03.2018r. dzieci z gr I Delfinki gościły na swoich zajęciach  rodziców. Rodzice mieli okazję obserwować swoją pociechę na tle całej grupy maluszków. Dzieci spisały się na medal. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

I MIEJSCE W KONKURSIE - W dniu 20.03.2018r. reprezentacja naszego przedszkola w składzie: KINGA ŻEBRACKA, MARYSIA ŚMIGIELSKA i TOMEK BRONKOWSKI -  zajęła I miejsce w konkursie środowiskowym „W świecie baśni – wiersze Juliana Tuwim" GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW W GR II ŻÓŁWIKI - W dniu 20.03.2018rdzieci z gr. II Żółwiki gościły swoich rodziców na zajęciach. Rodzice mogli zobaczyć swoje dziecko na tle całej grupy. Dzieci spisały się na medal. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W MUZEUM ŚLĄSKIM- W dniu 20.03.2018r. dzieci z gr. III  Muszelki   wybrały się do Muzeum Śląskiego. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WIOSENNY KONKURS W MDK W dniu 19.03.218r. dzieci z gr. V  Rekinki uczestniczyły w spotkaniu w MDK Katowice – Bogucice połączone z konkursem pt.”Wiosno, ach to Ty” II miejsce zajęła Zuzanna Borys i Julka Liszka, III miejsce zajął Tadeusz Nowak i Zuzanna Chrapek GRATULUJEMY!!!  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

I MIEJSCE W KONKURSIE MUZYCZNO-RECYTATORSKIM- W dniu 14.03.2018r. reprezentacja naszego przedszkola w składzie: ZUZANNA CHRAPEK, WIKTORIA BRYTAN, DOMINIKA RZANY, ZOFIA KORZECZEK, OLIWIA DZIĘCIOŁ, MARIA ŚMIGIELSKA, SZYMON NIEMIEC, SŁAWOMIR WIEJAK, KRZYSZTOF ADAMCZYK,  ALEKSANDER WYRZYKIEWICZ, SZYMON ŚWITAŁA -  zajęła I miejsce w konkursie międzyprzedszkolnym muzyczno – recytatorskim  promującym kulturę Śląska GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE GR. V - W dniu 12.03.2018r. dzieci z gr. V  Rekinki uczestniczyły w warsztatach prowadzonych w Miejskiej Bibliotece (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ŻÓŁWIKI „SZUKAJĄ WIOSNY” - W dniu 12.03.2018r. dzieci z gr. II  ŻÓŁWIKI  uczestniczyły w wycieczce pod hasłem „Szukamy oznak wiosny”. Dzieci prowadziły obserwację zmian zachodzących w przyrodzie, oglądały pierwsze kwiaty wiosny – krokusy i przebiśniegi. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA W MUZEUM GR III MUSZELKI- W dniu 07.03.218r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Śląskim pt. „Zabawy z obrazami”(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE DELFINKÓW - W dniu 07.03.218r. dzieci przygotowywały pyszne ciasto z jabłkami. Poznały kolejne etapy wykonywania ciasta tj: mycie jajek i jabłek, odmierzanie potrzebnych składników, mieszanie, przesiewanie mąki czy ubijanie białek na sztywną pianę. Dzieci chętnie brały udział w tych zajęciach (w nagrodę mogły pobawić się ciastoliną - hit ostatnich dni), a na degustację muszą poczekać do jutra. Chłopcy będą częstować Panie w przedszkolu z okazji jutrzejszego święta - Dnia Kobiet! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE GR III MUSZELKI- W dniu 23.02.218r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece pt. „Idzie luty podkuj buty”, a w dniu 05.03. 2018r. w warsztatach pt. „Między bibliotecznymi półkami”, (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZIMOWE ZABAWY NA ŚNIEGU - w dniu 14.02.2018r. dzieci z gr. I Delfinki i gr. III Muszelki,  dniu 15.02.2018 dzieci z gr IV  Złote Rybki, a w dniu 16.02.2018 dzieci z gr. II Zółwiki i V Rekinki uczestniczyły w zabawach zimowych w ogrodzie przedszkolnym.Było dużo radości podczas wykonywania slalomu, kuligu, „orłów” na śniegu oraz lepieniu bałwanka.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA GIMNASTYCZNE W GR II -ŻÓŁWIKI w dniu 25.01.2018r.  dzieci z gr. II Żółwiki uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych prowadzonych metodą stacyjną. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.V- REKINKI  w dniu 24.01.2018r. dzieci z GR. V Rekinki zaprezentowały program artystyczny dla zaproszonych gości z okazji Dnia Babci i Dziadka .( zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONCERT SILESIA W PRZEDSZKOLU w dniu 24.01.2018r.  wszystkie dzieci uczestniczyły w Koncercie Muzycznym. Poznały instrument SKRZYPCE (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.I –DELFINKI  w dniu 24.01.2018r.dzieci z gr. I Delfinki   zaprezentowały program artystyczny dla zaproszonych gości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Podczas występów i wręczania upominków było wiele wzruszeń. (zdjęcia galeria i facebook)

 ZŁOTE RYBKI  NA WARSZTATCH W MUZEUM ŚLĄSKIMw dniu 23. 01. 2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach, które odbyły się w Muzeum Śląskim w Katowicach.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.II -ŻÓŁWIKI w dniu 23.01.2018r. dzieci z GR. II Żółwiki występowały dla swoich bliskich z okazji święta Babci i Dziadka. Dzieci  spisały się na medal i dostarczyły wszystkim wiele radości, uśmiechu i wzruszeń.( zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.III -MUSZELKI  w dniu 23.01.2018r. dzieci z GR. III zaprezentowały swoim babciom i dziadkom Jasełka oraz program artystyczny z okazji ICH święta. Zaproszeni goście czynnie włączyli się w występy dzieci, wspólnie śpiewali kolędy, nagradzali oklaskami popisy swoich pociech oraz przyjmowali upominki i życzenia od swoich wnucząt. Panowała odświętna, wyjątkowa atmosfera(zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GR.IV –ZŁOTE RYBKI  w dniu 22.01.2018r.dzieci z gr. IV  zaprezentowały program artystyczny dla zaproszonych gości. Podczas występów i wręczania upominków było wiele wzruszeń. (zdjęcia galeria i facebook)

MUSZELKI W BIBLIOTECEw dniu 22.01.2018r.dzieci z gr. III Muszelki  uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece pt. „To nie przypadek, że po Babci dzień ma Dziadek” . (zdjęcia galeria i facebook)

ZAJĘCIA KULINARNE W REKINKACH - W dniu 22.02.2018r. dzieci z gr. V Rekinki przygotowywały "SŁODKOŚCI DLA GOŚCI", czyli dla Babć i Dziadków z okazji Ich święta. W tym roku był to jabłecznik , zadaniem chłopców było zetrzeć jabłka na tarkach, a zadaniem dziewczynek było  odmierzenie składników suchych oraz zmontowanie całego ciasta. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

BAL PRZEBIERAŃCÓW- W dniu 19.01.2018r. odbył się w przedszkolu Bal Przebierańców. Od samego rana dzieci były poprzebierane w piękne, kolorowe stroje, wśród których dominowały u chłopaków spidermeny, piraci i policjanci. Dziewczynki w tym roku preferowały stroje wróżek i  księżniczek, wiele było też zwierzątek.  Zabawę poprowadziła Pani Wodzirej, która wymyślała różne, ciekawe zabawy, wspólnie z dziećmi tańczyła, uczyła figur tanecznych do znanych i popularnych utworów. Zabawa była jak zawsze udana, humory dopisywały i o to właśnie chodziło. Przed obiadem wszystkie dzieci oglądały przedstawienie teatralne pt. „Dobre zwyczaje” w wykonaniu „Teatru Skrzat” Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie przebrań dla swoich pociech. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W MUZEUM ŚLĄSKIM- W dniu 16.01.2018r dzieci z grupy V Rekinki  uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Śląskim. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINKI W BIBLIOTECE – w dniu 15.01.2018r. dzieci z gr. V Rekinki  uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece w Katowicach pt. "Zabawy karnawałowe" ( zdjęcia w galerii i na facebooku)

JASEŁKA W KOŚCIELE w dniu 12.01.2018r. dzieci z gr. III,  IV i V zostały zaproszone do Kościoła w Katowicach-Bogucicach na Jasełka. Wspólnie z dziećmi z innych przedszkoli śpiewaliśmy kolędy, modliliśmy się za rodziców, słuchaliśmy ks. proboszcza, który opowiadał nam o narodzeniu Pana Jezusa. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani słodyczami. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI W BIBLIOTECE – w dniu 09.01.2018r. dzieci z gr. IV Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece w Katowicach( zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE ZE SZNUPKIEMw dniu 09.01.2018r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola spotkały się ze Sznupkiem. Dzieci z gr. II, III, IV i V brały także udział w spotkaniu z policjantami. Jednym z głównych celów programu profilaktycznego "Mam przyjaciela policjanta" Komendy Miejskiej Policji w Katowicach jest budowanie pozytywnego wizerunku policjanta w społeczeństwie oraz zwalczenie rozpowszechnionego stereotypu straszenia dzieci policjantem. Na spotkaniu  dzieci zostały poinformowane, że w sytuacji zagrożenia, skrzywdzenia czy zagubienia na pomoc policjanta zawsze mogą liczyć. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z pracą policjanta i jej rolą dla zachowania ładu i porządku publicznego, numerem telefonu alarmowego oraz poznały maskotkę policyjną Sznupka - przyjaciela dzieci. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA DLA GOŚCI  W dniu 08.02.2018r. w naszym przedszkolu gościliśmy studentki z Wyższej Szkoły Pedagogicznej, które obserwowały i uczestniczyły w zajęciach prowadzonych w grupach I, II, IV i V nowatorskimi metodami takimi jak: A.M.  Knissów, R. Labana i W. Sherborne, a wdniu 11.01.2018r. uczestniczyły w zajęciach w gr. III. W dniu 23.01.2018r. dzieci z gr. V gościły na zajęciach panie z  Wyższej Szkoły Pedagogicznej.(zdjęcia w galerii)

DELFINKI PRACUJĄ ZESPOŁOWO - W dniu 05.01.2018r.dzieci z gr. najmłodszej pracowały w małych zespołach tworząc plakat „cztery pory roku”  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

TEATRZYK DZIECI DZIECIOM  - W dniu 05.01.2018r.  dzieci z gr. IV Złote Rybki wystawiły dla wszystkich przedszkolaków przedstawienie pt. „Rok i jego dzieci”  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

JASEŁKA I SPOTKANIE OPŁATKOWE  W dniu 22.12.2017r. w naszym przedszkolu odbyło się Spotkanie Opłatkowe, podczas którego dzieci z gr. III Muszelki  wystawiły Jasełka, wspólne śpiewaliśmy kolędy. Po życzeniach złożonych przez panią Dyrektor wszystkim zgromadzonym na sali gimnastycznej, rozpoczęliśmy indywidualne składanie życzeń, dzieląc się opłatkiem, a później udaliśmy się do sal na Świąteczny obiad przy pięknie udekorowanych stołach. Tego dnia dzieci były odświętnie ubrane, z sal płynęły kolędy, wreszcie poczuliśmy zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, było dużo radości i wzruszeń. (patrz zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI PIEKĄ PIERNIKI - W dniu 20.12.2017r. nasi najmłodsi przedszkolacy uczyli się piec świąteczne pierniczki. Dzieci dzielnie pomagały i cierpliwie czekały na swoją kolej podczas kolejnych etapów przygotowania ciasta (wyrabianie, wycinanie foremkami, lukrowanie i ozdabianie). Po zakończonej pracy odbyła się degustacja samodzielnie wykonanych ciasteczek. Były pyszne!!! Dalsze częstowanie w piątek (zdjęcia w galerii)

JASEŁKA W BIBLIOTECE- W dniu 20.12.2017r. dzieci  z gr. III –Muszelki , IV – Złote Rybki i  V – Rekinki uczestniczyły w jasełkach wystawionych w Miejskiej Bibliotece w Katowicach przez dzieci z Zespołu Szkolno -Przedszkolnego nr 4 (dawna Szkoła Podstawowa nr 13). (zdjęcia w galerii i na facebooku)

VI EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO- Konkurs  „Świąteczne inspiracje Bożonarodzeniowe”  rozstrzygnięty w dniu 18.12.2017rW kategorii stroik świąteczny I miejsce zdobyła Natalka Lesik,  a w kategorii zawieszka na choinkę I miejsce zajął Wojtek Arsenicz SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! ( zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE GR. III I V w dniu 13.XII.2017r. dzieci z gr. III Muszelki i V Rekinki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece pt. „Idą święta”( zdjęcia w galerii i na facebooku)

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU - W dniu 6.12.2017r. wszystkie dzieci w naszym przedszkolu gościły św. Mikołaja, który rozdawał  prezenty (zabawki) dzieciom  w każdej grupie wiekowej. Były nowe kąciki tematyczne, klocki, samochody, lalki, układanki, gry, tory, itp. itd.  Dzieci otrzymały także od Mikołaja drobne upominki oraz owoce. Po pożegnaniu Mikołaja nastąpiła wspaniała zabawa nowymi zabawkami. DZIĘKUJEMY MIKOŁAJU!!! Dodatkową atrakcją tego dnia był teatrzyk w wykonaniu profesjonalnych aktorów.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

X ZJAZD BARBÓRKOWY- W dniu 5.12.2017r. dzieci z gr. V - Rekinki uczestniczyły i zaprezentowały się  w X Przedszkolnych Prezentacjach Barbórkowych w MDK Bogucice wraz z innymi przedszkolami z Bogucic i Koszutki. Na koniec występu uczestnicy otrzymali słodkie upominki od organizatorów. Dodatkową atrakcją było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego którego laureatką i zdobywczynią  I MIEJSCA została Anastazja Kwiecińska , a II miejsce zajęli  Kacper i Szymon Sendek  z gr. III. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W CENTRUM KONGRESOWYM  - W dniu 1.12.2017r. dzieci z gr. IV-Złote Rybki i V-Rekinki uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych, molekularnych, technicznych i poznawczych zorganizowanych w Centrum Kongresowym w Katowicach (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W NOSPR - W dniu 27.11.2017r. dzieci z gr. III Muszelki i V Rekinki uczestniczyły w warsztatach muzycznych zorganizowanych w NOSPR. Nasi przedszkolacy mieli okazję przysłuchiwać się również próbie Orkiestry Symfonicznej. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W MUZEUM ŚLĄSKIM- W dniu 21.11.2017r dzieci z grupy III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Muzeum Śląskim pod hasłem „Kiedy babcia była mała”. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZABAWY BADAWCZE Z SOLĄ W GRUPIE REKINKÓW - W dniu 27 X 2017r . dzieci z gr V uczestniczyły w zajęciach badawczych z solą. Poznawały właściwości soli, dokonywały eksperymenty badawcze. Na  zakończenie zajęć zorganizowały kącik do dalszej obserwacji. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZABAWA ANDRZEJKOWA - W dniu 29.11.2017r. wszystkie dzieci razem ze swoimi opiekunami uczestniczyły w niecodziennej imprezie - w Zabawie Andrzejkowej. Popołudniu, w pięknie udekorowanej sali panowała tajemnicza atmosfera. Można tam było dowiedzieć się co nieco o swojej przyszłości, wywróżyć sobie przyszłego partnera oraz spotkać się z Wróżbitką. Nie zabrakło też lanego wosku, tańców, pysznych ciast i innych atrakcji. Impreza miała charakter charytatywny, za co wszystkim zgromadzonym (w imieniu Pani Basi) bardzo dziękujemy. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO - W dniu 24.11.2017r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Misia. Tego dnia "odwiedził nas Kubuś Puchatek", a wszystkie dzieci miały okazję zaprezentować swoich milusińskich, pokazać je innym dzieciom, potańczyć, pośpiewać, a nawet poćwiczyć. Najmłodsze dzieci zabrały swoje misie do spania na sypialnię. To był bardzo "MISIOWY" dzień. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONCERT- W dniu 23.11.2017r. wszyscy nasi przedszkolacy wysłuchali koncertu "Wiersze Juliana Tuwima w kompozycji Witolda Lutosławskiego" w wykonaniu muzyków Agencji Artystycznej Silesia. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY- W dniu 22.11.2017r. reprezentacja naszego przedszkola z gr.Rekinki w składzie: Zosia Korzeczek, Tadek Nowak i Marek Zowada zajęła II MIEJSCE w konkursie wiedzy "KATOWICZANIN to TY i JA". Nasi wychowankowie odpowiadali na trudne pytania, musieli wykazać się nie tylko wiedzą o Katowicach, ale także pamięcią, spostrzegawczością i umiejętnością współpracy w zespole. GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE NA SYPIALNI - W dniu 21.11.2017r. odwiedziła naszych najmłodszych przedszkolaków Pani z biblioteki, która czytała dzieciom bajeczkę ułatwiającą zasypianie. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

„PAN KLEKS” W PAŁACU MŁODZIEŻY W dniu 14.11.2017r. dzieci z gr. I, II i III, a w dniu 15.11.2017r. dzieci z gr. IV i V oglądały w Pałacu Młodzieży spektakl muzyczny pt. "Pan Kleks" w wykonaniu Dziecięco - Młodzieżowego Teatru Muzycznego PROTALENT (zdjęcia w galerii i na facebooku)

"ANIMACJE" w  CENTRUM SZTUKI  FILMOWEJ- W dniu 14.11.2017r. dzieci z grupy IV i  V  miały okazję uczestniczyć w warsztatach filmowych. Dzieci poznały różnorodne animacje filmowe. Stworzony został „film” na podstawie przygotowanego przez dzieci w przedszkolu wymyślonego bohatera „GOFRA”.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI, ZŁOTE RYBKI I REKINKI  NA PORANKU W DOMU KULTURY - W dniu 13.11.2017r. dzieci z gr. III, IV i V uczestniczyły w poranku filmowym w Miejskim Domu Kultury w Katowicach-Bogucicach(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI ZWIEDZAJĄ NOSPR - W dniu 07.11.2017r. dzieci z gr. IV Złote Rybki w ramach przerabianej tematyki zwiedzały NOSPR oraz miały możliwość  grania  na instrumentach wystawionych w alejce przed budynkiem NOSPR-u. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE    W dniu 06.11.2017 dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK PRZEZ WOLONTARIUSZY    W dniu 03.11.2017r. wszystkie dzieci miały okazję posłuchać bajek czytanych przez wolontariuszy z IV L.O.  w Katowicach w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DELFINKI  I  ŻÓŁWIKI  ROBIĄ OWOCOWE SZASZŁYKI    W dniu 03.11.2017r.  dzieci  z gr.  I i II przygotowały owocowe szaszłyki. Poznały etapy wykonania szaszłyków (mycie owoców, krojenie, nabijanie na patyczki). Po wykonaniu zadania dzieci z wielki apetytem zjadły przygotowane przez siebie zdrowe przysmaki (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI GRAJĄ NA INSTRUMENTACH   - W dniu 03.11,2017r. dzieci z gr. III Muszelki  w ramach przerabianej tematyki grały na instrumentach perkusyjnych. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK PRZEZ WOLONTARIUSZY    W dniu 26 i 27.10. 2017r. wszystkie dzieci miały okazję posłuchać bajek czytanych przez wolontariuszy z IV L.O.  w Katowicach w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAPASY ZIMOWE  - W dniu 25.10,2017r. dzieci z gr. IV i V w ramach przerabianej tematyki robiły kompot y wieloowocowe. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK PRZEZ WOLONTARIUSZKĘ    W dniu 19.10.2017r. wszystkie dzieci miały okazję posłuchać bajek czytanych przez wolontariuszkę z IV L.O.  w Katowicach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE GR IV  W dniu 23.10.2017r. dzieci z gr IV Złote Rybki uczestniczyły w warsztatach prowadzonych w Miejskiej Bibliotece w Katowicach pt. "W kolorowym świecie liści"(zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W PARKU W dniu 20.10.2017r. dzieci z gr. III udały się na wycieczkę do parku gdzie miały okazję zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i nazbierać "dary jesieni" - kolorowe liście, kasztany i żołędzie. W drodze powrotnej do przedszkola zwiedzały Katowice. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

CZYTANIE BAJEK PRZEZ WOLONTARIUSZKĘ    W dniu 13.10.2017r. wszystkie dzieci miały okazję posłuchać bajek czytanych przez wolontariuszkę z IV L.O.  w Katowicach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI i REKINKI W PARKU W dniu 11.10.2017r. dzieci z gr. IV Złote Rybki, a w dniu 12.10.2017r. dzieci z gr V Rekinki udały się na wycieczkę do parku gdzie miały okazję zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie i nazbierać "dary jesieni" - kolorowe liście, kasztany i żołędzie (zdjęcia w galerii i na facebooku)

NAUKA MYCIA RĄK W dniu 10.10.2017r. dzieci z gr. IV Złote Rybki i V Rekinki brały udział w warsztatach "Nauki mycia rąk" prowadzonych przez panią z sanepidu w ramach akcji "Zdrowy Przedszkolak" (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI W BIBLIOTECE W dniu 11.10.2017r. dzieci z gr.III Muszelki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece na ul. Wajdy w Katowicach ( zdjęcia w galerii i na facebooku)

FESTYN PRZEDSZKOLNY Z PANIĄ JESIENIĄ - W dniu 06.10.2017r. odbyła się coroczna impreza  naszej przedszkolnej rodziny  pod hasłem: „Bezpieczny Katowiczanin”. Na początku dzieci z każdej grupy zaprezentowały się zebranym gościom w tańcu i piosence. Następnie  w każdej grupie – dzieci i rodzice – tworzyli „Panoramę Katowic” różnymi technikami plastycznymi. Po wykonaniu tego zadania dzieci otrzymały medal „Małego Katowiczanina”  i zostały zaproszone wraz z Rodzicami do korzystania z wszystkich atrakcji przygotowanych na tę okazję.  Był  Quiz z nagrodami „Co wiemy o mieście Katowice”, była „Stacja doświadczalna”, dyskoteka, malowanie twarzy,  Kawiarenka z wypiekami przygotowanymi przez Rodziców , wata cukrowa. Największą atrakcją był przyjazd wozu strażackiego oraz przyjście gości ze Straży Miejskiej.  Na zakończenie festynu  czekał na wszystkich posiłek w postaci żurku i grillowanej kiełbaski. Wszystkim przybyłym gościom bardzo dziękujemy za udział i wspaniałą zabawę!(zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE W DELFINKACH I ŻÓŁWIKACHW dniu 29.09.2017r. dzieci z gr. I Delfinki i gr. II Żółwiki robiły sok owocowo-warzywny. Na początku starannie umyły owoce i warzywa, następnie wkładały pokrojone cząstki do wyciskarki. Najbardziej smakował im sok, który „samodzielnie” zrobiły i chętnie go wypiły na zakończenie zajęć. Dziękujemy rodzicom za przyniesione do przedszkola owoce i marchewki. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE -REKINKI  – w dniu 27.09.2017r. dzieci z gr. V Rekinki wykonały pyszną sałatkę owocową.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZAJĘCIA KULINARNE - ZŁOTE RYBKI  – W dniu 26.09.2017r dzieci z gr. IV Złote Rybki udały się na pobliski targ, na którym zakupiły potrzebne owoce do wykonania szaszłyków. W dniu następnym ( 27.09.2017r. ) wykonały kolorowe, owocowe szaszłyki, które bardzo wszystkim smakowały. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

BAJKI CZYTANE PRZEZ WOLONTARIUSZY – w dniu 27.09.2017r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola słuchały bajek czytanych przez starszych kolegów z  IV LO w Katowicach (zdjęcia w galerii i na facebooku)

MUSZELKI ROBIĄ KOMPOTY – w dniu 26.09.2017r. dzieci z gr. III Muszelki pomagały pani wykonać przetwory na zimę – jabłkowe kompoty. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA  - W dniu 22.09.2017r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zabawach zorganizowanych z okazji Dnia Przedszkolaka połączonego z „pasowaniem” dzieci do poszczególnych grup wiekowych. Dzieci wykonały zadania, za które otrzymały słodkiego lizaka, złożyły przyrzeczenie Przedszkolaka, zaprezentowały swoją grupową piosenkę i otrzymały pamiątkowe medale. Po uroczystości „pasowania” odbyła się przedszkolna dyskoteka.(zdjęcia w galerii i na facebooku)

SPOTKANIE W KOŚCIELE  dniu 22.09.2017r. dzieci z gr. V  Rekinków i gr. IV Złotych Rybek uczestniczyły w spotkaniu katechetycznym dla przedszkolaków w Kościele Św. Szczepana w Katowicach - Bogucicach. Nauczyły się tam nowych piosenek religijnych dla dzieci, wspólnie modliły się, a na koniec dostały słodką niespodziankę  od księdza proboszcza (zdjęcia w galerii i na facebooku)

UCZYMY SIĘ MYĆ ZĘBY  - W dniu 21.09.2017r. dzieci z gr. III Muszelki, IV Złote Rybki i V Rekinki uczestniczyły w warsztatach pt. „Uczymy się dbać o zęby” prowadzonych przez studentkę IV roku Śląskiej Akademii Medycznej. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WARSZTATY W BIBLIOTECE - W dniu 15.09.2017r. dzieci z gr. III Muszelki uczestniczyły w warsztatach pt. Wspomnienia z wakacji”, a w dniu 20.09.2017r. w dzieci z gr. V Rekinki w warsztatach pt. „Dzień Przedszkolaka” zorganizowany ch w Miejskiej Bibliotece na ul. Wajdy w Katowicach (zdjęcia w galerii i na facebooku)

AKCJA SPRZĄTANIE ŚWIATA- W dniu 15.09.2017r.dzieci z gr.II, III, IV i V wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji "Sprzątanie Świata". Dzieci z grup młodszych posprzątały ogród przedszkolny. Było to dla nich nielada wyzwanie, bo nad porządkiem czuwa przedszkolny ogrodnik. Dzieci starsze "przeczesały" teren za ogrodzeniem przedszkola i ich zbiory były bardziej okazałe. Zebraliśmy kilka worków różnych śmieci. (zdjęcia w galerii i na facebooku) 

DELFINKI I ŻÓŁWIKI  NA SPACERZE  - W dniu 13.09.2017r. dzieci z gr. I i II wyruszyły na spacer– w ramach przerabianej tematyki - uczenia się poruszania w ruchu ulicznym. Podczas spaceru przechodziliśmy przez ulicę, oglądaliśmy sygnalizację świetlną i znaki drogowe. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

REKINY I ZŁOTE RYBKI ZWIEDZAJĄ KATOWICE - W dniu 13.09.2017r. dwie najstarsze grupy IV i V wyruszyły zwiedzać swoje miasto. Oglądaliśmy współczesne budowle architektoniczne: Centrum Kongresowe, NOSPR, Spodek. Omawialiśmy ich przeznaczenie dla użyteczności publicznej. Wielką atrakcją okazała się platforma widokowa połączona z kompleksem muzealnym. Interesującym obiektem stała się również wieża ciśnień. Pogoda sprzyjała, wycieczka się udała. Humory dopisały. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ZŁOTE RYBKI W BIBLIOTECE -W dniu 11.09.2017r.dzieci z gr. IV uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece na ul. Wajdy w Katowicach. (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WITAMY W PRZEDSZKOLU PO WAKACJACH! - Już minął tydzień wspólnej zabawy, pojawili się nowi koledzy i koleżanki. Przed nami kolejny rok kreatywnych zajęć i ciekawych przygód i wspaniałej zabawy. Najmłodsi przedszkolacy mają za sobą już pierwsze zajęcia, dzielą się swoją wiedzą o otaczającym świecie i pomału zapominają, że na początku trochę płakali... (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 

shim