shim

Konkursy

 

ROK SZKOLNY 2023/24

KONKURS MATEMATYCZNY "RUSZ GŁOWĄ !" - W dniu 10.05.2024r. w naszym przedszkolu odbył się po raz 12 międzyprzedszkolny konkurs matematyczny "Rusz głową!" dla dzieci kończących edukację przedszkolną. W tym roku wyzwanie matematyczne podjęły przedszkola: Przedszkole Mali Giganci, Przedszkole Super Giganci, Miejskie Przedszkole nr 22, Miejskie Przedszkole nr 14 i oczywiście nasze przedszkole, które reprezentowały dzieci z gr. Rekinki i Złote Rybki. Wszyscy uczestnicy musieli rozwiązać liczne zadania, wykonać działania, często podchwytliwe. Wszystkie drużyny wypadły wspaniale, a o ostatecznym wyniku zadecydowały pojedyncze punkty. Najwięcej punktów i I miejsce zajęło nasze przedszkole, tuż za nimi i II miejsce zajęły dzieci z Małych Gigantów, a III miejsce zajęło MP 22. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za fantastyczną zabawę.

ROK SZKOLNY 2022/23

KONKURS MATEMATYCZNY "RUSZ GŁOWĄ !" - W dniu 17.05.2023r. w naszym przedszkolu odbył się po raz 11 międzyprzedszkolny konkurs matematyczny "Rusz głową!" dla dzieci kończących edukację przedszkolną. W tym roku wyzwanie matematyczne podjęły przedszkola: Miejskie Przedszkole nr 45, Miejskie Przedszkole nr 22, Miejskie Przedszkole nr 14 i oczywiście nasze przedszkole, które reprezentowały dzieci z gr. Rekinki. Były to dwie drużyny w składzie: Marta, Lidzia, Jerzyk oraz Nadia, Natalia i Łukasz. Wszyscy uczestnicy musieli rozwiązać liczne zadania, wykonać działania, często podchwytliwe. Wszystkie drużyny wypadły wspaniale, a o ostatecznym wyniku zadecydowały pojedyncze punkty. Najwięcej punktów i I miejsce zajęła pierwsza drużyna z naszego przedszkola, tuż za nimi i II miejsce zajęły dzieci z MP nr 22, a III miejsce zajęło MP 45. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za fantastyczną zabawę.

I MIEJSCE REPREZENTACJI REKINÓW NA KONKURSIE ŚRODOWISKOWYM W ZSP NR 4 - W dniu 20.03.23 (poniedziałek) grupa w składzie Marta J., Lidia W., Weronika G., zwyciężyły w konkursie wiedzy o bajkach J.Ch. Andersena pt „W świecie baśni” . Laureatki zostały nagrodzone upominkami oraz miały  okazję obejrzeć  ciekawą interpretację inscenizacji z twórczości bajkopisarza w wykonaniu klas starszych ZSP nr 4.

ROK SZKOLNY 2021/22

KONKURS WIEDZY Z WIERSZY JANA BRZECHWY - W dniu 16.03. reprezentacja naszego przedszkola w składzie: Ania Ż. i Mikołaj G. z gr. Rekinki zajęła I miejsce w środowiskowym konkursie baśni - wiersze J. Brzechwy, organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 w Katowicach. Nasi wychowankowie musieli zapoznać się z 9 wierszami, zapamietać wszystkie szczegóły, a potem odpowiadać na podchwytliwe pytania. Byli świetni! Serdecznie gratulujemy!

 


ROK SZKOLNY 2020/21

DYPLOM ZA UDZIAŁ W PROJEKCIE "FANTAZJE KULINARNE" - Zadania, pomysły Złotych Rybek zostały docenione przez organizatorów projektu. Bardzo się cieszymy i dziękujemy

KONKURS "W ŚWIECIE BAŚNI" - Dzieci z gr. Rekinki wzięły udział w konkursie pt. "W świecie baśni" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13 w Katowicach. Wśród nagrodzonych znalazły się dziewczynki z naszego przedszkola. Lena K. zajęła I MIEJSCE, a Maja M. i Maja W. WYRÓŻNIENIA, laureatkom serdecznie GRATULUJEMY!

KONKURS Z RELIGII- Podczas nauczania zdalnego Pani z religii ogłosiła konkurs na budowlę kościoła. Dzieci, które wykonały zadanie to: Sergiusz, Maja M. z Rekinków, Nikola i Kacperek M. ze Złotych Rybek. Oprócz nich Pani nagrodziła dzieci, które wykonały kolorowanki. Były to dzieci: Amelka S. z Muszelek, Ksawery ze Złotych Rybek i Łukasz z Rekinków. GRATULUJEMY!

KONKURS W MDK-u BOGUCICE - Tuż przed świętami został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Święta jak malowane" na najładniejszą pisankę. Spośród licznych prac wyłoniono zwycięsców, w tym z naszego przedszkola: II miejsce otrzymała Lena K. z Rekinków, a wyróżnienia dostali Ksawery B. ze Złotych Rybek i Denis L. z Delfinków. GRATULUJEMY!

KONKURS KULINARNO - PLASTYCZNY "MOJA KSIĄŻKA KUCHARSKA" - W dniu 10.03.2021r. zostały wręczone dyplomy i nagrody dla dzieci biorących udział w konkursie. Wpłynęły 33 prace od 28 dzieci w dwóch kategoriach deser i danie główne. Jury konkursu miało dużo pracy, ale ostatecznie wyłoniło zwycięzców: najciekawszy przepis, najładniejszy dziecięcy obrazek oraz najciekawszy pomysł i wykonanie. W projekcie ogólnopolskim reprezentować nasze przedszkole będą prace: Lidzi W. w kategorii danie główne "Placki z warzywami" oraz Leny K. w kategorii deser "Lody tajskie". Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Rok szkolny 2019/2020

CERTYFIKATW dniu 18.06.2020r. nasze przedszkole otrzymało CERTYFIKAT WIELKIEJ LIGI CZYTELNIKÓW "PLACÓWKA Aktywnie Promująca Czytelnictwo w roku szkolnym 2019/2020"

KONKURS PIERNIKOWY - W dniu 10.02.2020r. zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba z piernika" organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 40 w Katowicach. Wszystkie miejsca "zgarnęły" dzieci z naszego przedszkola: I miejsce zajęła Marta J. z gr.Żółwiki, II miejsce zajęła Amelka G. z gr.Rekinki, III miejsce zajęła Amelka S. z gr. Żółwiki, a podziękowanie za udział otrzymała Ania C. z gr. Żółwiki. Gratulujemy, dziękujemy za cierpliwość.

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYMZosia K. i Paulina G. z gr. Rekinków to laureatki konkursu plastycznego pod hasłem "Świąteczne kartki bożonarodzeniowe" organizowanego przez Miejski Dom Kultury w Ligocie. 

KONKURS PLASTYCZNY W MDK-u W dniu 17.12.2019r. w Miejskim Domu Kultury w Bogucicach zostały wręczone nagrody w VIII edycji konkursu plastycznego" Świąteczne Inspiracje Bożonarodzeniowe". W kategorii stroik świąteczny II miejsce otrzymała Marta J., a III miejsce otrzymała Milena W.w kategorii kartka świąteczna III miejsce zajęła Hania Ś., a wyróżnienie otrzymała Julia U. W kategorii ozdoby świąteczne miejsce zajęła Amelka S.II miejsce zajęła Ania C., a wyróżnienia otrzymali Marta J. i Sergiusz C.  GRATULUJEMY!

II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY O ŚLĄSKU - W dniu 10.12.2019r. reprezentacja naszego przedszkola z gr. Rekinki w składzie: Amelka G., Maciek Z., Wojtek G. i Nathan T. zajęła II miejsce w między przedszkolnym konkursie wiedzy o Śląsku, Katowicach, znajomości gwary śląskiej i legendy o Skarbniku. SERDECZNIE GRATULUJEMY!

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM - Dzieci z naszego przedszkola: Amelka G., Maja W. i Ania Ż. otrzymały wyróżnienia za udział w konkursie plastycznym ph. "Kanapkowy zawrót głowy". Gratulujemy!

 

Rok szkolny 2018/2019

I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM - W dniu 18.06.2019r. Amelka G. z Muszelek odebrała nagrodę za I miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. "Moja rodzina". Gratulujemy!

KONKURS  - W dniu 28.05.2019r. Lena W. z gr. Złote Rybki zajęła III miejsce i odebrała nagrodę w konkursie plastycznym za Palmę Wielkanocną. Gratulujemy!

KONKURS - W dniu 24.05.2019r. Julia B. odebrała nagrodę i wyróżnienie za pracę plastyczną pt. "Kruk i ser" od reprezentacji Straży Miejskiej, która była organizatorem tego przedsięwzięcia. Gratulujemy!

KONKURS PLASTYCZNY "JAJKA JAK MALOWANE" - W dniu 12.04.2019r. w Domu Kultury w Bogucicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród za ozdoby wielkanocne. Nasze przedszkole zdobyło aż sześć nagród. W kategorii: kartkiświąteczne: I miejsce otrzymała Amelka G. z gr. Muszelki, II miejsce zajęła Paulinka G. z gr. Złote Rybki, a wyróżnienia dostali Kalinka G. z gr. Rekinki i Darek M. z gr. Złote Rybki. W kategorii: pisanki: I miejsce zajęła Ania Ż. z gr. Żółwiki. W kategorii stroik wielkanocnywyróżnienie otrzymała Weronika S. z gr. Rekinki. Serdecznie gratulujemy!

KONKURS ZNAJOMOŚCI WIERSZY J.BRZECHWY - W dniu 19.03.2019r.reprezentacja dzieci z gr. Rekinki w składzie Ola M., Iga J. i Tymon W.zajęli II miejsce w konkursie wiedzy pt."W świecie baśni - wiersze Jana Brzechwy" zorganizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4. Gratulujemy!

KONKURS "KOCHAM CIĘ POLSKO!"- W dniu 13.03.2019r. reprezentacja gr.Rekinki w składzie Milenka M., Oliwka M. i Filip K. zajęli I MIEJSCE w konkursie wiedzy pt."KOCHAM CIĘ POLSKO!", musieli wykazać się bardzo szczegółową wiedzą nt pieśni, strojów, regionów Polski. GRATULUJEMY! 

WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE PLASTYCZNYM W MDK- u - W dniu18.12.2018r. w Miejskim Domu Kultury w Bogucicach zostały wręczone nagrody w VII edycji konkursu plastycznego "Świąteczne Inspiracje Bożonarodzeniowe". W kategorii stroik świąteczny wyróżnienie otrzymała Amelka Gałkaa w kategorii kartka świąteczna wyróżnienie otrzymała Martynka Chrapek z grupy Muszelki. Gratulujemy!

 

ROK SZKOLNY 2017/18

I MIEJSCE W KONKURSIE MATEMATYCZNYM "RUSZ GŁOWĄ!"- W dniu 10.05.2018r. odbył się już po raz ósmy konkurs matematyczny dla zdolnych przedszkolaków. W tym roku uczestnikami były reprezentacje 3 - osobowe z 8 katowickich przedszkoli. Dzieci rozwiązywały zadania, musiały wykazać się spostrzegawczością, wiedzą oraz umiejętnością logicznego myślenia. Najlepszą okazała się reprezentacja z Miejskiego Przedszkola nr 14 i nasi przedszkolacy w składzie: Kinga ŻEBRACKA, Marysia ŚMIGIELSKA, Tomek BRONKOWSKI GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

 II MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM - W dniu 26.03.2018r. zostały wręczone nagrody w konkursie plastycznym "Święta jak malowane"zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Bogucicach. W kategoriistroik wielkanocny II miejsce zajął Oskar Czerwiński z gr.Rekinki. GRATULUJEMY!!! 

I MIEJSCE W dniu 20.03.2018r. reprezentacja naszego przedszkola w składzie: KINGA ŻEBRACKA, MARYSIA ŚMIGIELSKA i TOMEK BRONKOWSKI -  zajęła I miejsce w konkursie środowiskowym „W świecie baśni – wiersze Juliana Tuwima" GRATULUJEMY!!!

WIOSENNY KONKURS W MDK W dniu 19.03.218r. dzieci z gr. V  Rekinki uczestniczyły w spotkaniu w MDK Katowice – Bogucice połączone z konkursem pt.”Wiosno, ach to Ty” II miejsce zajęła Zuzanna Borys i Julka LiszkaIII miejscezajął Tadeusz Nowak i Zuzanna Chrapek GRATULUJEMY!!! 

I MIEJSCE W KONKURSIE MUZYCZNO-RECYTATORSKIM- W dniu 14.03.2018r. reprezentacja naszego przedszkola w składzie: ZUZANNA CHRAPEK, WIKTORIA BRYTAN, DOMINIKA RZANY, ZOFIA KORZECZEK, OLIWIA DZIĘCIOŁ, MARIA ŚMIGIELSKA, SZYMON NIEMIEC, SŁAWOMIR WIEJAK, KRZYSZTOF ADAMCZYK,  ALEKSANDER WYRZYKIEWICZ, SZYMON ŚWITAŁA -  zajęła I miejsce w konkursie międzyprzedszkolnym muzyczno – recytatorskim  promujący kulturę Śląska GRATULUJEMY!!! 

VI EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO  „Świąteczne inspiracje Bożonarodzeniowe”.  W kategorii stroik świąteczny I miejsce zdobyła Natalka Lesik, a w  kategorii zawieszka na choinkę I miejsce zajął Wojtek Arsenicz  SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

I MIEJSCE W KONKURSIE PLASTYCZNYM  laureatką i zdobywczynią  I MIEJSCA została Anastazja Kwiecińska , a II miejsce zajęli  Kacper i Szymon Sendek  z gr. III. SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

II MIEJSCE W KONKURSIE WIEDZY- W dniu 22.11.2017r. reprezentacja naszego przedszkola z gr.Rekinki w składzie: Zosia Korzeczek, Tadek Nowak i Marek Zowada zajęła II MIEJSCE w konkursie wiedzy "KATOWICZANIN to TY i JA". Nasi wychowankowie odpowiadali na trudne pytania, musieli wykazać się nie tylko wiedzą o Katowicach, ale także pamięcią, spostrzegawczością i umiejętnością współpracy w zespole. GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

ROK SZKOLNY 2016/17

VII KONKURS MATEMATYCZNY "RUSZ GŁOWĄ!"- W dniu 12.05.2017r. odbył się już po raz siódmy konkurs matematyczny dla zdolnych przedszkolaków. W tym roku uczestnikami były reprezentacje 3 - osobowe z 7 katowickich przedszkoli. Dzieci rozwiązywały zadania, musiały wykazać się spostrzegawczością, wiedzą oraz umiejętnością logicznego myślenia. Najlepszą okazała się reprezentacja z Miejskiego Przedszkola nr 49,  nasi przedszkolacy w składzie: Lena Ludwiczek, Zuzia Kasprzyk i Adrian Kapała zajęli III MIEJSCE. GRATULUJEMY!!! 

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE- W dniu 09.05.2017r. Lena Skowera z gr. V otrzymała wyróżnienie w Konkursie Plastycznym „Nie każdy obcy jest zły, jak być ostrożnym Ryś doradzi Ci” organizowanym przez Straż Miejską w Katowicach. GRATULUJEMY!!!

KONKURS PRZYRODNICZY- W dniu 28.04.2017r. reprezentacja naszego przedszkola w składzie: Lena Skowera i Filip Burek z gr.V zajęli II miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie przyrodniczym. GRATULUJEMY!!!

 

KONKURS "ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE WIELKANOCNE " ROZSTRZYGNIĘTY- W dniu 11.04. 2017rzostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury "Bogucice". Wśród nagrodzonych pojawiły się dzieci z naszego przedszkola. W kategorii  kartki świąteczne: II miejsce zdobyła  Amelka Gałka z gr. I Delfinki, a wyróżnienie otrzymał Maciej Zowada  z gr. II Żółwiki oraz w kategorii stroikI miejsce zajęła Kinga Żebracka z gr. IV Złote Rybki GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONKURS WIEDZY - I MIEJSCE- W dniu 30.03.2017r. reprezentacja Rekinków w składzie: Emilka Ciupińska, Zuzia Kasprzyk i Lena Ludwiczek zajęły I MIEJSCE w konkursie wiedzy "W świecie baśni- wiersze Jana Brzechwy" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 13. Dziewczynki musiały wykazać się wiedzą na temat wybranych wierszy, odpowiadać na pytania, odgadnąć tytuł po usłyszanym fragmencie oraz skojarzyć wiersz po wylosowanym rekwizycie. Wszystkie zadania wykonały bezbłędnie i jeszcze raz im gratulujemy! (zdjęcia w galerii i na facebooku)

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE PLASTYCZNYM - W dniu 21.03.2017r. Daria Paluch z gr.III - Muszelki zdobyła wróżnienie za pracę plastyczną przestrzenną pt. "WIOSENNY KWIAT" zorganizowanym przez Dom Kultury w Katowicach - Bogucicach -Gratulujemy!

I MIEJSCE REKINÓW W KONKURSIE - W dniu 15.03.2017r. dzieci z gr. V uczestniczyły w konkursie „Pieśni patriotycznej” organizowanym przez Przedszkole prowadzone przez Siostry Zakonne w Katowicach. Nasi przedszkolacy zajęli I miejsceGratulujemy!!! bardzo dziękujemy Rodzicom za przygotowanie „strojów partyzanckich” dla swoich dzieci na występ.  (zdjęcia w galerii i na facebooku)

KONKURS PLASTYCZNYW dniu 14.02.2017r.  Zuzia Kasprzyk i Igor Wojtasik z gr.V zajęli III miejsce w konkursie plastycznym pt. "Daniel w jaskini lwów"zorganizowanym przez Przedszkole Parafialne. W nagrodę otrzymali dyplomy, upominki oraz  zostali zaproszeni na przedstawienie pod tym samym tytułem. Gratulujemy! 

KONKURS "ŚWIĄTECZNE INSPIRACJE BOŻONARODZENIOWE" ROZSTRZYGNIĘTY- W dniu 21.12. 2016r. zostały ogłoszone wyniki konkursu zorganizowanego przez Miejski Dom Kultury "Bogucice". Wśród nagrodzonych pojawiły się nazwiska trójki dzieci z naszego przedszkola. W kategorii (dzieci 4-6 letnich) kartki świąteczne: wyróżnienie otrzymali -Igor Denes i Wojtek Gutkowski z gr.Żółwiki oraz w kategorii stroik: wyróżnienie przyznano Dawidowi Mużyłowskiemu z gr. Rekinki.GRATULUJEMY!!! 

ZAWODY SPORTOWE NA AWF-ieW dniu 8.12.2016r. reprezentacja z gr.V Rekinki uczestniczyła w VII Mikołajkowych zawodach sportowych na AWF-ie pod hasłem „Od przedszkolaka do Awuefiaka”.  Tradycyjnie w zawodach wzięło udział 14 przedszkoli (z Katowic, Sosnowca i Rudy Śląskiej). Przygotowane konkurencje były bardzo ciekawe i o różnym stopniu trudności. Dzieci musiały wykazać się zwinnością, sprawnością ruchową, celnością i umiejętnością współpracy z kolegą. W tym roku pojawiły się aż dwa zadania z nauczycielem (układanie puzzli na czas oraz łapanie papierowych kul do pudełka). W przerwach na złapanie oddechu odbywały się pokazy dyscyplin sportowych, które można trenować na AWF-ie. Zabawa była udana, wszyscy wróciliśmy zadowoleni, dzieci z medalami i nagrodami, bo zajęliśmy najlepsze jak do tej pory II MIEJSCE!!! Gratulujemy!

KONKURS PLASTYCZNY- podczas Prezentacji Barbórkowych, które odbyły się 01.12.2016r. zostały ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt. "W krainie krasnoludków". I MIEJSCE zajęła Oliwia Dzięcioł z gr. V (kategoria dzieci 5-6 letnich) oraz III MIEJSCE zajęła Iga Jasz z gr. II (kategoria dzieci 3-4 letnich). Gratulujemy!!! (zdjęcia w galerii)

rok szkolny 2015/16

WYRÓŻNIENIE - W dniu 09.06.2016r. Zuzia Kasprzyk otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym pt. "Wiersze J. Brzechwy inspiracją do tworzenia ilustracji". GRATULUJEMY!

MINI PLAYBACK SHOW- W dniu 18.05.2016r. reprezentanci naszego przedszkola w składzie: Lena L. jako Dawid Podsiadło, Paulina K., Emilka C., Maciek G., Dominik W. jako jego zespół oraz Pola G., Bartek S., Dawid M., Igor W. jako zespół Red Lips uczestniczyli w konkursie muzyczno - ruchowym Mini Playback Show. Zespół Dawida Podsiadło zajął I MIEJSCE, a Red Lips III MIEJSCE. Dzieci świetnie się zaprezentowały i wspaniale się bawiły. GRATULUJEMY !!! 

VI KONKURS MATEMATYCZNY "RUSZ GŁOWĄ!"- W dniu 13.05.2016r.odbył się już po raz szósty konkurs matematyczny dla zdolnych przedszkolaków. W tym roku uczestnikami były reprezentacje 3 - osobowe z 7 katowickich przedszkoli. Dzieci rozwiązywały zadania, kolorowały obrazki według podanego kodu, musiały wykazać się spostrzegawczością, wiedzą oraz umiejętnością logicznego myślenia. Najlepsi okazali się gospodarze (czyli "nasi") tj. Antoś HechmannPola Grząślewicz i Maciek Zbroszczykktórzy zdobyli największą liczbę punktów i zajęli I MIEJSCE, tuż za nimi były reprezentacje z Miejskiego Przedszkola nr45 i nr73, zajmując II MIEJSCE oraz Miejskie Przedszkole nr 22, zajmując III MIEJSCE. GRATULUJEMY!!! 

KLUB ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA- WRĘCZENIE NAGRÓD- W dniu10.05.2016r. odbyło się wręczenie nagród za przygotowaną prezentację z działań prozdrowotnych na terenie placówki. Nasza prezentacja przeszła przez etap powiatowy i wojewódzki, w którym znalazła się w zaszczytnymZWYCIĘSKIM GRONIE - 3 najlepszych prac. Nagrodę odebrała razem z Panią Dyrektor pani Justyna z gr.Rekinków, która zrealizowała wymagane zadania konkursowe i przygotowała zwycięską prezentację. Nagrodę przyznała Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna i Agencja Rynku Rolnego, a spotkanie umiliły występy wiosenno- prozdrowotne przygotowane przez wszystkich przedszkolaków.   GRATULUJEMY!!!(zdjęcia w galerii)

KONKURS WIEDZY "BAŚNIE CH. PERRAULTA"- W dniu 07.04.2016r. reprezentacja naszego przedszkola w składzie Pola Grząślewicz, Emilka Ciupińska i Dawid Mużyłowski wzięli udział w międzyprzedszkolnym konkursie wiedzy dotyczącym wybranych baśni CH. Perraulta. Musieli wykazać się znajomością 5 baśni, rozpoznawali je po fragmentach i rekwizytach, odpowiadali na pytania, układali puzzle na czas. Poszło im wspaniale, czego dowodem jest I miejsce. GRATULUJEMY!!!

KONKURS RECYTATORSKI - "Wiersze o wiośnie"w MDK-u. W dniu 05.04.2016r. odbył się konkurs, w którym dwa  I miejsca w konkursie recytatorskim zajęli reprezentanci naszego przedszkola: Marysia Śmigielska  w wierszu „Wiosna z walizką”– kategoria 3-4latki, Mateusz Liszowski w wierszu „Wiosenny Czarodziej” – kategoria 5-6 latki. GRATULUJEMY!!!

KONKURS PLASTYCZNY - pt. "W zimowej szacie" rozstrzygnięty - W dniu 10.03.2016r. II miejsce zdobyła Oliwia z gr.III. GRATULUJEMY!!!!!

KONKURS PLASTYCZNY w MDK- u ROZSTRZYGNIĘTYW dniu16.12.2015r. został rozstrzygnięty konkurs na ozdoby choinkowe i kartki świąteczne w Miejskim Domu Kultury w Bogucicach. Pośród przeszło 300 nadesłanych prac Jury dostrzegło cztery prace z naszego przedszkola, które  zostały nagrodzone. Wśród dzieci 3-4 letnich nagrodzono kartki świąteczne wykonane przez Anastazję Kwiecińską(III miejsce) i Igora Malcharka (I miejsce) z gr.I, a wśród dzieci 5-6 letnich nagrodzono zawieszki i bombki wykonane przez  Polę Grząślewicz (II miejsce) i Zuzannę Kasprzyk (wyróżnienie) z gr.IV. GRATULUJEMY!!! (zdjęcia w galerii)

I MIEJSCE - Podczas występów w Domu Kultury 03.12.2015r. zostały ogłoszone wyniki KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. "Krasnal z mojej ulubionej bajki". LAUREATKĄ I ZDOBYWCZYNIĄ I MIEJSCA została PAULINA KASPERCZYK z naszego przedszkola z gr.IV- Rekinki. GRATULUJEMY!!! (patrz galeria i facebook)

WYRÓŻNIENIE W KONKURSIE - w listopadzie 2015r. Jessica S. z gr. III i Zuzia K. z gr.IV zdobyły wyróżnienie w konkursie plastycznym pt."Złota jesień z misiem Uszatkiem".  Gratulujemy.( patrz facebook)

rok szkolny 2014/15

I MIEJSCE W REGIONIE  W dniu 29.06.2015r. Agata Jendrzej z gr.III – Złote Rybki otrzymała nagrodę za zajęcie I miejsca w Regionalnym Konkursie Plastycznym pt. "Jakie znasz zawody?"organizowanym przez Izbę Rzemieślniczą w Katowicach. Praca przedstawiała fryzjera zwierząt podczas wykonywanych czynności zawodowych.  Cieszymy się, że talent "naszego" przedszkolaka został zauważony i doceniony, a nagrodą był TABLET. GRATULUJEMY!!! (patrz galeria)

MINI PLAYBACK SHOW W dniu 12.05.2015r. dzieci z gr. III i IV uczestniczyły w konkursie MINI PLAYBACK SHOW,  który odbył się w Domu Kultury "Koszutka" w Katowicach. Reprezentacja z naszego przedszkola w składzie Agata J., Julka Sz., Lena L., Kuba G., Alan L., Julka D., Wiktoria P., Kuba J. zdobyła II miejsce. GRATULUJEMY!!! (patrz galeria)

KONKURS PLASTYCZNY "PALMA  WIELKANOCNA"  W dniu 08.05.2015r. otrzymaliśmy informację o przyznaniu nagród dla dzieci: I miejsce ( dzieci młodsze) Natalka Lachowska z gr.I, II miejsce ( dzieci młodsze) Pola Grząślewicz z gr.III oraz III miejsce ( dzieci starsze) Kuba Jałowiecki z gr. IV. GRATULUJEMY!!!

V KONKURS MATEMATYCZNY "RUSZ GŁOWĄ!"  W dniu 08. 05.2015r.  po raz piąty odbył się nasz konkurs matematyczny. Wzięło w nim udział  8 katowickich przedszkoli. W tym roku najlepszymi okazali się reprezentanci Miejskiego Przedszkola nr 49 oraz "nasi" przedszkolacy w składzie: Julianka Migda, Igor Korzeczek, Michał Darwicki zajmując I miejsce. Bardzo się cieszymy z tak wspaniałego wyniku. (patrz galeria)

WYRÓŻNIENIE  W dniu 04.05.2015r. Agatka Jendrzej otrzymała wyróżnienie za pracę plastyczną pt."O kozie co w czepku chodziła"na podstawie utworu Lucyny Krzemienieckiej. GRATULUJEMY!!!

UDZIAŁ NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W KONKURSIE „KUBUSIOWE PIOSENKI”  dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w konkursie „Kubusiowe Piosenki” zorganizowanym przez Adliner Sp. z o. o.  z siedzibą w  Warszawie. Konkurs prowadzony jest na zlecenie firmy The Walt Disney Company. Celem konkursu jest zacieśnienie więzi międzypokoleniowej przez zorganizowanie w przedszkolu uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Raport został wysłany czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

V MKOŁAJKOWY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW w dniu 11.12.2014r. Akademia Wychowania Fizycznego  im. Jerzego Kukuczki  w Katowicach zorganizowała  kolejny już turniej pod hasłem „Od przedszkolaka do AWF-iaka,” w którym wziął udział 15 osobowy zespół sportowców z grupy IV. Konkurencje sportowe obejmowały: „Wyścig z czapką Mikołaja”, „Przenoszenie prezentu”, „Toczenie kuli śniegowej”, „Rzut śnieżkami do celu”, „Tor przeszkód” i zabawy z piłką. W turnieju  zajęliśmy PIĄTĄ lokatę (na 14 startujących drużyn). Oprócz sportowej rywalizacji nagrodzonej pięknymi medalami i pucharem  dzieci spotkały się ze Św. Mikołajem, policyjnym Sznupkiem oraz z innymi bajkowymi bohaterami. (patrz galeria)

KONKURS PLASTYCZNY  „Jesteśmy bezpieczni"  W dniu 10.05.2015r. otrzymaliśmy informację o przyznaniu nagród dla dzieci, które brały udział w konkursie organizowanym przez Straż Miejską w Katowicach.

shim