shim

Galeria 2013/2014

 • Festyn WSP

  FESTYN ORGANIZOWANY PRZEZ WSP

  W dniu 27 czerwca na zakończenie roku szkolnego Wyższa Szkoła Pedagogiczna z Warszawy filia Katowice, zorganizowała festyn, na który zostały zaproszone dzieci z naszego przedszkola. Atrakcji było co niemiara między innymi dyskoteka, dmuchany zamek, trampolina, malowanie twarzy, różne konkursy z nagrodami, cukrowa wata. Zorganizowany festyn był dobrą zapowiedzią nadchodzących wakacji.

  Ilość zdjęć w galerii: 14.

  Ostatnio aktualizowano: sob., 28/06/2014 - 12:43

 • Zakończenie Tygrysów

  POŻEGNANIE STARSZAKÓW Z PRZEDSZKOLEM

  W dniu 24 czerwca grupa KRÓLICZKÓW, a w dniu 25 czerwca grupa TYGRYSKÓW uczestniczyły w uroczystości pożegnania z przedszkolem. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne podczas występów. Następnie przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców trwały rozmowy, wspomnienia i podziękowania. Dzieci zapewniły nas i swoich rodziców, że w szkole pilnie będą się uczyć.

  Ilość zdjęć w galerii: 26.

  Ostatnio aktualizowano: wt., 09/09/2014 - 10:02

 • wata cukrowa

  DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

  W tym szczególnym dniu atrakcją dla dzieci była wata cukrowa zasponsorowana przez tatusia Magdy z grupy TYGRYSKÓW. Słodki przysmak rozdawał klaun ze swoim małym pomocnikiem. Oczywiście po słodkim poczęstunku wszystkie przedszkolaki dokładnie umyły zęby.

  Ilość zdjęć w galerii: 25.

  Ostatnio aktualizowano: sob., 07/06/2014 - 07:53

 • DZIEŃ MAMY I TATY

  W dniu 26 maja w grupie Maleństwa i w dniu 28 maja w grupie Kłapouszków odbyły się uroczystości z okazji DNIA MAMY I TATY. Dzieci tańcem, wierszem i piosenką chciały podziękować swoim Rodzicom za miłość, cierpliwość, opiekę i codzienną troskę w ich wychowaniu.

  Ilość zdjęć w galerii: 0.

 • wycieczka

  CAŁDNIOWA WYCIECZKA DO "MIASTECZKA TWIN-PIGS" W ŻORACH

  Od rana w dniu 22.05.2014r zaplanowana była wycieczka do miasteczka Twinpigs. Po przyjeździe na miejsce przejął nas i poprowadził tamtejszy „bandyta”, któremu właśnie udało się zbiec szeryfowi. Wstępnie zapoznał nas z harmonogramem i interesującymi miejscami miasteczka. Dzieląc się na grupy korzystaliśmy więc z oferowanych propozycji, których nie sposób wszystkich wymienić, natomiast co godzinę wracaliśmy w okolice „salunu” na pokazy animatorów: „ Iluminacja”, „Pojedynek rewolwerowców” oraz „ Napad na Bank”. W między czasie krótko odpoczywaliśmy i spożywaliśmy posiłek. Podczas drogi powrotnej w zmęczonym gwarze, słychać było oceny najfajniejszych, a dla każdego z dzieci innej fascynującej atrakcji.

  Ilość zdjęć w galerii: 44.

  Ostatnio aktualizowano: ndz., 25/05/2014 - 11:38

 • Dom Kultury - poaz bajek

  DOM KULTURY BOGUCICE - POKAZ BAJEK CZESKICH

  21.05.2014r. to obchody „Dni Czeskich” w Miejskim Domu Kultury Bogucice. W przedsięwzięciu tym uczestniczyli wszyscy nasi przedszkolacy łącznie z najmłodszymi maluszkami. Sprzyjająca pogoda ułatwiła spokojny spacer ulicami Boguckiej dzielnicy. Na scenie MDK-u czekał na tłumy przedszkolaków również z okolicznych placówek rozłożony ogromny ekran. Prowadzący przywitał gości i zapoznał z programem imprezy. Organizatorzy zaprezentowali nam również bajki z najbardziej rozpoznawalnymi i ulubionymi postaciami: „Rozbójnik Rumcajs”, „ Krecik”, „Pat i Mat”

  Ilość zdjęć w galerii: 6.

  Ostatnio aktualizowano: pt., 23/05/2014 - 07:49

 • powitanie

  IV KONKURS MATEMATYCZNY "RUSZ GŁOWĄ!"

  Już po raz czwarty nasze przedszkole organizowało konkurs matematyczny pt. "RUSZ GŁOWĄ ! " W tym roku udział wzięło 7 reprezentacji katowickich przedszkoli. 3 osobowe drużyny były świetnie przygotowane, a poziom wyrównany. Najlepsi okazali się przedszkolacy z Publicznego Pzedszola Parafii św. Szczepana i drużyna z naszego przedszkola w składzie: Zosia Trawińska, Mikołaj Górniak i Leon Tybora, zajmując I miejsce. Wszystkim drużynom gratulujemy i do zobaczenia za rok!!!

  Ilość zdjęć w galerii: 15.

  Ostatnio aktualizowano: pon., 12/05/2014 - 17:53

 • zajęcia otwarte

  ZAJĘCIA POKAZOWE U TYGRYSKÓW

  11 kwietnia w grupie IV odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci głoskowały, ćwiczyły słuch fonematyczny, a także podejmowały próby czytania. Niestety były to czwarte, a zarazem ostatnie zajęcia w przedszkolu, potem to czeka ich szkoła...

  Ilość zdjęć w galerii: 5.

  Ostatnio aktualizowano: pon., 12/05/2014 - 13:25

 • konkurs "wiosenna fryzura"

  KONKURS "WIOSENNA FRYZURA"

  20.03.2014r odbył się Konkurs „Wiosenna Fryzurka”. W imprezie uczestniczyły dwie z najstarszych grup naszego przedszkola. Na zbiórce pod siedzibą MP 49 w Katowicach, uczestników powitała „Pani Wiosna” Zawodnicy wraz z kibicami przemaszerowali wiosennym pochodem  do Miejskiego Domu Kultury w Bogucicach. Na scenie  naszego MDK-u  ciekawie wykonane uczesanie wśród innych startujących   zaprezentowały : Nadia Nogacka z nr3 Zosia Trawińska z nr2 oraz Maja Johann z nr1 . W trakcie kiedy „Jury konkursowe” udało się na burzliwą naradę w celu wyłonienia zwycięzcy, uczestnicy umilali sobie czas prezentacjami wiosennych piosenek i zabaw.

  Gratulujemy zawodniczkom za piękną prezentację fryzury na scenie i mamusiom za pomysłowe wykonanie fryzur.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 16.

  Ostatnio aktualizowano: pon., 31/03/2014 - 14:51

 • zajęcia otwarte w gr II

  ZAJĘCIA POKAZOWE DLA RODZICÓW

  ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW odbyły się: W dniu 7 marca 2014r. w grupie II Kłapouszki. W dniu 26marca 2014r. w grupie I Maluszki.Rodzice mogli zobaczyć swoje pociechy na tle całej grupy. Dzieci spisały się na medal, zaprezentowały swoje umiejętności, wiedzę. Pochwalić także należy zachowanie, bo wszystkie dzieci bardzo się starały pokazać z jak najlepszej strony.   

  Ilość zdjęć w galerii: 16.

  Ostatnio aktualizowano: pon., 10/03/2014 - 09:05

 • bal w przedszkolu

  BAL PRZEBIERAŃCÓW

  W piątek 21.02.2014r w  naszym   przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Nasi wychowankowie w gustownych i pomysłowych strojach karnawałowych wspólnie z „klownem-wodzirejem” uczestniczyli w licznych tańcach, pląsach i zabawach ruchowych.Taneczne  korowody raz po raz prowadzący urozmaicał demonstrując czarodziejskie sztuczki w myśl magicznego zaklęcia wypowiadanego przez naszych milusińskich „Czary, mary! Hokus, pokus! Bim sala bim! Apsik!!!”, lub prezentował kunszt żonglerki wykorzystując przy tym różne przybory. Przedszkolacy mieli również okazję wśród kolegów  i pracowników naszego przedszkola zaprezentować własne  uczesanie gadżety i stroje. Muzycznym pociągiem jeździliśmy po różnych regionach  kraju i europy tańcząc: krakowiaka, poloneza, walca, polkę, kankana, kaczuszki i Zorbę. Atrakcjom i pląsom nie było końca, bal uwieńczyła profesjonalna sesja fotograficzna

  Ilość zdjęć w galerii: 55.

  Ostatnio aktualizowano: ndz., 23/02/2014 - 20:03

 • uroczystość babci i dziadka w GR IV

  DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU

  Dzień Babci i Dziadka

  W tym roku szkolnym uroczystości z okazji Dnia Babci  Dziadka odbywały się jeszcze przed rozpoczęciem ferii zimowych. Dwie z najstarszych grup wystawiły gościom spektakle  jasełkowe.  Natomiast grupy młodsze w spotkaniach z Babcią i Dziadkiem zademonstrowały zdobyte dotychczas umiejętności w tańcu, wierszu i piosence.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 5.

  Ostatnio aktualizowano: śr., 15/01/2014 - 21:06

 • Podziękowanie dla rodziców

  PODZIĘKOWANIA

  There is 1 image in this gallery.

  Ostatnio aktualizowano: śr., 25/06/2014 - 17:47

 • warsztaty teatralne w Ateneum

  WARSZTATY TEATRALNE W ATENEUM

  Warsztaty teatralne.

  Galeria Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” Zaproponowała naszym przedszkolakom udział w warsztatach teatralnych do bajki „Czerwony Kapturek” Ch. Perraulta oraz „Księżniczka na ziarnku grochu  J.Ch. Andersena. To spotkanie to specyficzny rodzaj zabaw  w teatr na którym profesjonalni aktorzy zapraszali dzieci do bezpośredniego udziału na scenie. Ponieważ sztuka łączyła plan żywy i lalkowy, przedszkolacy-statyści tworzyli przy pomocy rekwizytów: niebo, las i jego mieszkańców, rycerzy i straż konną. Trzy grupy wiekowe „ Tygrysy”,  „Króliki”, „Kłapouszki” wzbogaciły walory dydaktyczne o żywy, barwny i pełen humoru spektakl.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 33.

  Ostatnio aktualizowano: śr., 15/01/2014 - 21:03

 • przedszkolne kolędowanie w kościele w Bogucicach

  JASEŁKA W KOŚCIELE ŚW.SZCZEPANA W BOGUCICACH

  Kolędowanie w  kościele św. Szczepana

  Tegoroczne prezentacje jasełkowe w Boguckim Kościele zaprezentowało MP 49 z Katowic. Uroczystość osobiście poprowadził proboszcz naszej parafii ks. J. Morcinek. Do wspaniale wyremontowanego Sanktuarium Matki Boskiej Boguckiej przybyły w tym roku rzesze przedszkolaków z przedszkola nr:20,22,49,sióstr Jadwiżanek, przedszkole parafialne, oraz zespół szkolno-przedszkolny nr4 z klasami młodszymi. Prezentacji jasełkowej, w śpiewaniu kolęd i pastorałek  przepięknie adorował chór tworzony przez przybyłe placówki. Na zakończenie  tak tłumnego kolędowania  ks. proboszcz    jak zwykle  nagrodził   wszystkich  przybyłych  łakociami.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 9.

  Ostatnio aktualizowano: śr., 08/01/2014 - 19:58

 • jasełka

  PRZEDSZKOLNE KOLĘDOWANIE

  Tegoroczne  grudniowe kolędowanie przedszkolnej rodziny prowadziła grupa „Tygrysów. Wychowankowie w przepięknych strojach przygotowanych przez rodziców zaprezentowali bożonarodzeniową opowieść wigilijną,  którą z podziwem oglądały dzieci z grup młodszych oraz pracownicy naszego przedszkola. Po występach  p. Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła wychowanków oraz panie  do łamania się świątecznym opłatkiem. Po uroczystości usiedliśmy wszyscy do wspólnego wigilijnego obiadu.

  Ilość zdjęć w galerii: 16.

  Ostatnio aktualizowano: wt., 07/01/2014 - 12:45

 • centrum

  CENTRUM SZTUKI FILMOWEJ

  "Kosmiczny Klub Aktywności Dziecięcej "zaprosił naszych wychowanków na cykl zajęć prowadzony przez Filmotekę Śląską w dawnym Kinie Kosmos, przygotowany przez  filmoznawców i pedagogów na bazie przedszkolnych i szkolnych podstaw programowych. Jego celem jest tworzenie za pomocą filmu i kontekstów kulturowych opowieści dla dzieci i młodzieży o otaczającym je świecie. Nasze przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć  w kilku projektach:
  Gdzie podziały się bociany? - edukacja przyrodnicza
  Dlaczego bociany odlatują, co jedzą myszy i sowy  i ile  nietoperzy znajdziemy w zaciemnionym pomieszczeniu. Tego dowiedziały się dzieci podczas wcielenia się w rolę przyrodniczych detektywów, mających odkryć tajemnicę zniknięcia bocianów. 

  Gdzie jest czubek nosa Eskimosa? - edukacja geograficzna
  Kim są Ewenkowie, co się jada na śniadanie w Afryce, czy podanie ręki dziewczynie jest dozwolone w każdym kraju? - na te i wiele innych pytań odpowiedzieli sobie sami przedszkolacy  w czasie kolejowej podróży w teatrzyku chińskich cieni, po świecie bliskim i dalekim.

  Dzień Animacji- jak powstaje film animowany, kto wykonuje rysunki, jakie są rodzaje filmów rysunkowych - to wiedza, którą wynieśliśmy z rozmów i pokazów  z sali kameralnej  Centrum Sztuki Filmowej.

  „Miłość, przyjaźń i współpraca”- Na tych warsztatach nasi przedszkolacy zostali podzieleni na cztery grupy, a każda z nich  odbyła wyprawę na jedną z wysp w celu zdobywania poniższych sprawności.

  ·         na wyspie „współpraca” wychowankowie wspólnymi siłami budowali wieżę z gazet.

  ·         na wyspie „słuchanie” dzieci w parach siedziały tyłem do siebie. Jedna osoba z pary opowiadała drugiej obrazek, a ta ze słuchu starała się go odwzorować.

  ·         na wyspie „radość” uczestnicy prezentowali znaki radości na widok bliskiego przyjaciela.

  ·         na wyspie „zaufanie”  grupa ochotników  utworzyła dwuszereg   w śród którego   koledzy wzajemnie się przeprowadzali.

   Warsztaty w Centrum Sztuki Filmowej zakończyły się  projekcją dwóch bajek „Baranek Show” oraz „Chłopak i pingwin”

   

  Ilość zdjęć w galerii: 9.

  Ostatnio aktualizowano: wt., 07/01/2014 - 15:13

 • IV MKOŁAJKOWY TURNIEJ PRZEDSZKOLAKÓW

  Akademia Wychowania Fizycznego  im. Jerzego Kukuczki  w Katowicach zorganizowała  kolejny już turniej pod hasłem „Od przedszkolaka do AWF-iaka,” w którym wziął udział 15 osobowy zespół sportowców  z grupy „Królików”. Konkurencje sportowe obejmowały: „Wyścig z czapką Mikołaja”, „Przenoszenie prezentu”, „Toczenie kuli śniegowej”, „Rzut śnieżkami do celu”, „Tor przeszkód” i zabawy z piłką. W turnieju  zajęliśmy szóstą lokatę (na 16 startujących drużyn). Oprócz sportowej rywalizacji nagrodzonej pięknymi medalami i pucharem  dzieci spotkały się ze Św. Mikołajem.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 0.

 • ozdoba - konkurs

  KONKURS PLASTYCZNY

  Ozdoby choinkowe (bombki, zawieszki, łańcuchy)” Konkurs plastyczny organizował Miejski Dom Kultury w Bogucicach. Celem konkursu było kształtowanie tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia,  pobudzanie wyobraźni dziecięcej oraz wzbogacenie warsztatu plastycznego o różnego rodzaju formy i techniki plastyczne. Wśród wielu przepięknych prac naszych przedszkolaków jury przyznało III miejsce Adamowi Gałce.

  Ilość zdjęć w galerii: 4.

  Ostatnio aktualizowano: wt., 07/01/2014 - 18:44

 • Mikołaj

  MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

   

   06.XII to dzień pełen emocji i atrakcji w naszym przedszkolu. Po śniadaniu po raz pierwszy  Mikołaj zaprosił wszystkich przedszkolaków na „Anielski puch” (watę cukrową), którą sympatyczny gość pan Marian Stolecki - tata jednej z naszych wychowanek „za cenę” zaśpiewania piosenki obdarowywał wszystkich uczestników spotkania. W ciężkiej i mozolnej pracy skwapliwie pomagała mu śnieżynka Madzia. W godzinach poobiednich św. Mikołaj ponownie zawitał u naszych milusińskich oferując w prezencie teatrzyk pt. „Bałwankowe serduszko”. Odwiedził także każdą  z grup wiekowych prowadząc  rozmowy na temat poprawnego zachowania, grzeczności, uprzejmości i dobrego postępowania, wręczając każdemu dziecku słodki upominek.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 25.

  Ostatnio aktualizowano: wt., 07/01/2014 - 15:31

 • występy w MDK-u

  PREZENTACJE BARBÓRKOWE

  Z początkiem grudnia w Miejskim Domu Kultury Bogucice odbyły się VI Prezentacje Barbórkowe, na które  dla zaproszonych górników  występują zaprzyjaźnione z MDK przedszkola. W tym roku szkolnym naszą placówkę w tańcu, wierszu i piosence reprezentowała grupa „Królików.” Jednak kontynuując tradycję Barbórkową  w naszym przedszkolu, również inne grupy przygotowały  niespodziankę dla zaprzyjaźnionego górnika z kopalni „Mysłowice” pana Mirosława Ringa, który po występach naszych wychowanków  umilał czas ciekawymi opowiadaniami i historyjkami o mundurach  górniczych, ich zmieniającym się wyglądzie, kolorach pióropuszy, symbolach górniczych, o skarbniku pojawiającym się w kopalni i tragicznym życiu patronki górników św. Barbarze. Uwieńczeniem miłego spotkania było górnicze pasowanie, życzenia  i słodycze.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 20.

  Ostatnio aktualizowano: wt., 07/01/2014 - 15:55

 • warsztaty kaligrafii

  WARSZTATY KALIGRAFII

  PISANIE GĘSIM PIÓREM

  Wykorzystując  obszerną  tematykę  kompleksową związaną z gatunkami, budową, życiem i bytowaniem ptactwa dzikiego i udomowionego, zorganizowaliśmy warsztaty w kreśleniu znaków graficznych  gęsim piórem. Przy tej okazji   wychowankowie  poznawali tajniki  średniowiecznej sztuki pisarskiej, w której  głównym narzędziem były pióra pozyskane z ptasich skrzydeł.  W trakcie pracy wychowankowie żartobliwie komentowali  zachowanie się  lotek  zwracając uwagę na:  skrzypliwe dźwięki, bryzganie atramentem, kleksowanie i zużycie materiału. Na zakończenie nie lada zabawy, nagrodziliśmy gromkimi   brawami  prace prezentujące mistrzowski kunszt średniowiecznego skryby.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 11.

  Ostatnio aktualizowano: sob., 23/11/2013 - 17:28

 • konkurs ekologiczny

  KONKURS EKOLOGICZNY

  „Eko-kwiatek”

  Organizatorem  listopadowego  konkursu plastycznego „Eko-kwiatek”  było MP nr 22 w Katowicach,  celem przedsięwzięcia  było kształtowanie postawy proekologicznej dzieci, rozwijanie twórczej postawy, wykorzystanie wszelkiego rodzaju  materiału wtórnego oraz zastosowanie różnorodnych technik plastycznych. Tym razem jury konkursu doceniło ogromne zaangażowanie i twórcze działania  dwóch naszych przedszkolaków  wyróżniając prace Mikołaja Szablickiego oraz Mikołaja Górniaka. Nagrodzone prace można oglądać na wystawie pokonkursowej MDK  w Bogucicach. Gratulujemy!!!

   

  Ilość zdjęć w galerii: 6.

  Ostatnio aktualizowano: pon., 06/01/2014 - 20:06

 • zwiedzanie

  LEKCJA MUZEALNA

  „Zabawa z obrazami”

   Zabawa z obrazami w Muzeum Śląskim to połączenie zabawy  i nauki z historią  i sztuką malarstwa.  W listopadowym spotkaniu edukacyjnym wzięły udział trzy z najstarszych  grup wiekowych: Tygrysy, Króliki i Kłapouszki. Celem spotkania było przybliżenie przedszkolakom kunsztu, technik i gatunków malarstwa znajdującego się w śląskiej  galerii muzealnej. Grupy wiekowe  były dzielone na zespoły, które przyporządkowywały,  opisywały oraz określały barwy i ton kolorystyczny dzieła, omawiały tło i nadawały imię postaciom pierwszoplanowym. Następnie zespoły układały puzzle odzwierciedlające znajdujący się w ekspozycji muzealnej obraz. Ostatnim etapem było własnoręczne  malowanie szkicu  i porównywanie go z płótnem oryginału pędzla T. Makowskiego „Troje dzieci pod drogowskazem” .

  Ilość zdjęć w galerii: 18.

  Ostatnio aktualizowano: wt., 07/01/2014 - 16:03

 • sadzenie drzew

  NIESPODZIANKA OD RUDZKIEGO TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DRZEW

   

  24.X.2013r. niespodziewanie otrzymaliśmy kilka drzewek leśnych od pana Adama Podgórskiego prezesa Stowarzyszenia  RTPD, które wzbogaciły  kącik edukacyjny „Lesisko”. Szpalerami  wzdłuż ścieżki posadziliśmy sadzonki sosny i świerka, natomiast w głębi zagajnika  dwa buki.  Nie lada rarytasem były też sadzonki orzecha szarego i urokliwej jodełki. Sadzonki z wielkim zapałem pomagali sadzić nasi wychowankowie, skwapliwie zabezpieczając je przed uszkodzeniami. Przez kilka dni były  małą atrakcją ogrodu dla odwiedzających, a za kilka lat wzbogacą miejsce nauki i wypoczynku.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 7.

  Ostatnio aktualizowano: pon., 28/10/2013 - 18:59

 • dzień nauczyciela

  14.X.2013 DZIEŃ EDUKACJI

   

  W tym dniu nasza "przedszkolna rodzina" zebrała się, aby uczcić szczególne święto. Wychowankowie  zaprezentowali dla swoich pań: tańce, wiersze i piosenki, a Pani Dyrektor złożyła swoim pracownikom życzenia. Niespodzianką okazał się występ absolwenta naszego przedszkola Pawła Jaromina, który z tej okazji zaprezentował naszej przedszkolnej rodzinie solowy koncert fortepianowo - gitarowy. W imieniu rodziców podziękowania wszystkim paniom złożyła mama Armanda z Maluszków.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 20.

  Ostatnio aktualizowano: ndz., 20/10/2013 - 20:40

 • licealistki z IV LO czytają bajkę Księżniczka na ziarenku grochu

  PROGRAMY EDUKACYJNE

   

  W roku szkolnym 2013/14 pracujemy na kilku programach pilotowanych przez różne firmy i instytucje:

  •  „Czyste powietrze wokół nas” - program  opracowany  przez Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Katowicach,
  •  Mamo tato wolę wodę" - Kampania edukacyna na rzecz picia wody zalecana przez firmę ŻYWIEC ZDRÓJ,  
  •  "Licealistki czytają bajki dzieciom" - współpraca z IV Liceum Ogólnokształcącym w Katowicach. 

  Ilość zdjęć w galerii: 18.

  Ostatnio aktualizowano: śr., 15/01/2014 - 21:09

 • sadzenie drzew

  XI EDYCJA ŚWIĘTA DRZEWA

   

  10.X.2013r obchodziliśmy „Święto Drzewa”. Od jedenastu lat z „Klubem Gaja” z Bielska - Białej  uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew. W tym roku wspólnie z przedszkolakami zasadziliśmy  kilka  krzewów z poszycia: jałowiec, żarnowiec i jarzębinę.

  Ilość zdjęć w galerii: 6.

  Ostatnio aktualizowano: pon., 28/10/2013 - 18:51

 • tropiciele przyrody

  WARSZTATY "TROPICIELE PRZYRODY"

   

  02.X.2013r. odbyła się II edycja warsztatów "Tropiciel przyrody" dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 przy ul. Wróblewskiego w Katowicach. Inaugurację  spotkania  rozpoczęły „Tygrysy”. Powitały gości piosenką ekologiczną i przeprowadziły gości przez jedno z najtrudniejszych zadań. W dalszej części badacze wyposażeni w lupy odkrywali wielki świat małych stworzeń i roślin. Pracowali i eksperymentowali z fiszkami C.Freineta  wskazując  na znane im gatunki drzew, poszycia i runa leśnego. Mamy nadzieję, że powyższe działania częściowo uzupełniły realizację zaleceń w ramach współpracy przedszkola ze szkołą.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 14.

  Ostatnio aktualizowano: sob., 26/10/2013 - 14:46

 • jesienne przysmaki kłapouszki

  ZAJĘCIA KULINARNE

   

  „Jesień  pełna smaków”

  Październikowa tematyka programowa, kierowała swe kroki do szeregu działań i metod wykorzystujących dary jesieni. Nasze przedszkolaki gawędziły więc  o warzywach i owocach, wyodrębniały ich części jadalne, oceniały ich wartości, właściwości odżywcze i zdrowotne. Wspólnie śpiewały  o nich piosenki i recytowały wiersze. Po zajęciach teoretycznych nadszedł czas na zabawy praktyczne. Najmłodsi uruchamiali w zagadkach polisensorycznych wiele zmysłów: węchu, dotyku i smaku. Natomiast "Kłapouszki" po omówieniu zasad BHP w posługiwaniu się narzędziami kuchennymi zajęły się przetwarzaniem warzyw na soki i owoców na kompoty. „Tygrysy” ze zgromadzonych  produktów komponowały sałatkę owocową. Kuchmistrzowie  stanęli na wysokości zadania, a w przedszkolu unosił się bukiet jesiennych zapachów.

  Ilość zdjęć w galerii: 18.

  Ostatnio aktualizowano: ndz., 20/10/2013 - 19:58

 • koncert

  KONCERTY DLA PRZYSZŁYCH MELOMANÓW

  Już od wielu lat celem wizyt artystów Agencji Artystycznej „Silesia” w naszym przedszkolu jest zapoznanie dzieci z różnymi instrumentami muzycznymi, utworami i  gatunkami muzyki. Koncerty dla najmłodszej rzeszy melomanów to różnorodne formy opowieści o instrumentach, utworach muzycznych  i kompozytorach. Występom towarzyszy prezentacja instrumentu, jego budowa, a także zagadki muzyczne i pogawędki z wirtuozami. Poniżej prezentujemy cykliczną gamę całorocznych koncertów muzycznych:

  IX.2013r. - „OBÓJ”

  X.2013r. - "AKORDEON I WIOLONCZELA"

   

  Ilość zdjęć w galerii: 3.

  Ostatnio aktualizowano: wt., 07/01/2014 - 16:12

 • z

  LEKCJE W BIBLIOTECE

  Rok 2013/14 służy wypracowanym przez lata  działaniom, w których znalazła się między innymi współpraca przedszkola z Miejską Biblioteką przy ul. Wajdy w Katowicach. Spotkania prowadzone przez pracowników  biblioteki opierają się na czytaniu dzieciom: legend, opowiadań, baśni i opowieści. Służą rozwijaniu czynności intelektualnych jak również poznawaniu siebie i własnego otoczenia. Wzbogacały słownictwo dziecka, uczyły technik obchodzenia z książką i  kultury w jej posługiwaniu się. Wychowankowie nabierali manier i obycia w poruszaniu się po placówce oraz w  kontaktach  interpersonalnych z pracownikami biblioteki. Poniżej prezentujemy  kręgi tematyczne lekcji bibliotecznych, w których uczestniczyli nasi przedszkolacy:

  IX.2013r. -"JAK NIE KOCHAĆ PRZYRODY"

  X.2013r. -"RUDY RYDZ", "AUDYCJA Z PTASIEGO RADIA", "WIERSZE PEŁNE STRACHÓW"

  XI.2013r. - "PRZYTUL MISIA" 

  XII.2013 - "WSPÓLNE KOLĘDOWANIE"

  II.23014 - "BAJKOWY ŚWIAT"

   

  Ilość zdjęć w galerii: 11.

  Ostatnio aktualizowano: wt., 07/01/2014 - 16:08

 • Spotkanie z jesienią- Podlesianki

  SPOTKANIE Z JESIENIĄ 2013

  Tegoroczna XXII impreza „Spotkania z Jesienią” odbyła się 27.09.2013 i opiewała w szereg niespodzianek. Spotkanie rozpoczęła najstarsza grupa Tygrysków w przedstawieniu ekologicznym pt ,,Dbajmy o swój dom”. Dalszy przebieg spotkania nawiązywał do tradycji, gwary i kultury regionu śląskiego. Kulminacyjnym punktem programu był występ zespołu folklorystycznego z Katowic „Podlesianki”, które zaprezentowały  kulturowe dziedzictwo strojem   i  obrzędem, jak również słownictwem  gwary śląskiej poprzez piosenki i wiersze. W dalszej części programu zachęciliśmy  gości  i  wychowanków  do dawnych zabaw regionu śląskiego: rzut kartoflem do wody, grę w kapsle, bieg z „rajfką”. Między konkursami sportowymi  prezentowały zdobyte dotychczas umiejętności i zdolności w tańcu i piosence grupy „Króliczków”, „Kłapouszków” i „Maluszków”. Po wyczerpujących  fizycznie  grach i zabawach sportowych nadszedł czas na śląskie jadło: „Sznitę z tustym i ogórka, kołocz, wuszt i żur”. Najmilszym akcentem zakończenia imprezy plenerowej  były serdeczne podziękowania ze strony rodziców  i dzieci,  wpisy do kroniki przedszkola oraz wspólne  graffiti węglem na wielkich formatach.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 25.

  Ostatnio aktualizowano: pon., 14/10/2013 - 14:13

 • teatrzyk Koziołek Matołek

  TEATRZYKI - ZABAWĄ I NAUKĄ

  Dzięki  stałej współpracy naszej placówki z teatrzykami wędrownymi dla dzieci, nasi przedszkolacy mieli możliwość kontaktu z pięknymi dekoracjami, oryginalnymi lalkami, marionetkami, kukiełkami  i pacynkami. Z przedstawień wynosiliśmy bogate treści dydaktyczne i obserwowaliśmy dynamiczną akcję. Niebagatelną formą prezentacji teatralnych były ciekawe i pełne humoru fabuły. Widowiska niejednokrotnie poruszały ważne tematy jak np. bezpieczne zachowanie w domu i na ulicy. Dzieci mogły współuczestniczyć w podejmowaniu ważnych i trudnych decyzji przed jakimi stają bajkowi bohaterowie.  Mali  odbiorcy uczyli się poprzez  takie działania  odpowiedzialności za ich dalsze losy. Przedszkolacy nabierali odpowiednich manier dotyczących zachowania  podczas występów, reagowania na różne bodźce jak: smutek, radość,  płacz i żal. Spektakle nauczyły nas także być kulturalnymi widzami. Poniżej prezentujemy różnorakie formy teatralne prezentowane przez grupy objazdowe:

  25.IX.2013r. - "KASIA I JEJ PRZYJACIELE"

  09.X.2013r. - "CENNE RADY"

  06.XII 2013r. -:BAŁWANKOWE SERCE"

  11.II.2014r. - "SZKLANA GÓRA"

   

  Ilość zdjęć w galerii: 9.

  Ostatnio aktualizowano: sob., 28/06/2014 - 12:36

 • grI

  WARSZTATY TEATRALNE

  W oparciu o podstawę programową wychowanie przez sztukę - dziecko widzem i aktorem, zorganizowaliśmy dla naszych przedszkolaków kolejne warsztaty teatralne prowadzone przez  aktora Kornela Sadowskiego z teatru „Makoma”. Po przedstawieniu zagadnień teoretycznych związanych  z wykonywaniem zawodu na scenie, młody mentor ukazał pracę aktora opartą na ćwiczeniach z ciałem, głosem  i rekwizytem. Warsztaty okazały się dla naszych podopiecznych wspaniałą bazą eksperymentów i doświadczeń, wyzwalania emocji i ciekawych zabaw improwizacyjnych. Naśladowaliśmy żołnierzy, zamienialiśmy się w samurajów, lepiliśmy w przestrzeni piłkę ważąc jednocześnie jej ciężar. Przedszkolacy stawali  się  na przemian kuglarzami i marionetkami. Spotkaniu towarzyszyła radość i euforia.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 17.

  Ostatnio aktualizowano: sob., 19/10/2013 - 12:24

 • WIZYTA W KOŚCIELE ŚW. SZCZEPANA

  10. IX.2013.  Uczestniczyliśmy we Mszy Św. dla przedszkolaków inaugurującej rozpoczęcie roku szkolnego dla przedszkolaków. Otwartemu spotkaniu towarzyszyły dziecięce modlitwy i śpiewy oraz konwersacje i gawędy z księdzem proboszczem. Proboszcz J. Morcinek pożegnał naszych przedszkolaków wręczając obrazki oraz pyszne smakołyki.

   

  Ilość zdjęć w galerii: 0.

shim